Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

@@turdziGT, ale tutaj rozmawiamy o hotHatchach.Nowa a klasa nie zastąpi mi napewno Legacy pod wieloma względami.A 250 i AMG45 jest kapitalnym wejściem w klasę hothatch premium lub nawet definiuje ją na nowo.

To nie jest dyskusja o subaru vs reszta świata,tylko o tym jak rozwija się ten nowy segment,a jak widać ma się dobrze.

Już prędzej możemy pomału rozpatrywać ilu klientów straci subaru z racji odwrócenia się od STI na rzecz M135i lub A250 czy AMG45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem przed chwilą napisałaś ze bys nawet wolał ze XT......

Zgoda,to mogło zabrzmieć niekonsekwentnie,z tym że xt również nie zastapiloby legacy.

Jest też czasem tak,że człowiek mając do wyboru coś czym jest oszolomiony jest w stanie zrezygnować z pewnych udogodnień związany z bardziej uniwersalnym modelem.Tak byłoby z xt ale nie z legacy,chyba zbyt wielu rzeczy by mi brakowało.

Aczkolwiek muszę przyznać że A250 4M jest wart grzechu nie mówiąc już o AMG 45.

 

zawiłe to trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes mocno na plus poszedł z designem w nowych modelach w przeciwieństwie do BMW. Jedynie seria 4 i nowe M5 jakoś się w moich oczach prezentują, a reszta nie jest zła, ale czegoś brakuje. Audi natomiast od wprowadzenia lamp ledowych wygląda ciągle tak samo pomimo liftingów. Jak zgasi się lampy to czar pryska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes mocno na plus poszedł z designem w nowych modelach w przeciwieństwie do BMW. Jedynie seria 4 i nowe M5 jakoś się w moich oczach prezentują, a reszta nie jest zła, ale czegoś brakuje. Audi natomiast od wprowadzenia lamp ledowych wygląda ciągle tak samo pomimo liftingów. Jak zgasi się lampy to czar pryska.

No nie mow - moim zdaniem piątka jest mistrzem w tej klasie i powala na kolana E i A6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem momenty ma fajne ale trojka ladniejsza do tego wnętrza nie powalaja stylizacja a jakosc zalatuja hameryka.

 

Czy ja wiem przed chwilą napisałaś ze bys nawet wolał ze XT......

Zgoda,to mogło zabrzmieć niekonsekwentnie,z tym że xt również nie zastapiloby legacy.

Jest też czasem tak,że człowiek mając do wyboru coś czym jest oszolomiony jest w stanie zrezygnować z pewnych udogodnień związany z bardziej uniwersalnym modelem.Tak byłoby z xt ale nie z legacy,chyba zbyt wielu rzeczy by mi brakowało.

Aczkolwiek muszę przyznać że A250 4M jest wart grzechu nie mówiąc już o AMG 45.

 

zawiłe to trochę...

No troche tak bo wymienil bys xt na a250 ale nie legacy a czym w takim razie rozni się legacy od xt za wyjatkiem tego ze jest dporo wolniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy ma dużo większy rozstaw osi,pozycji za kierownicą i odczucia kierowania samochodem a nie ciagnikiem nawet nie porownuj,komfort prowadzenia się samochodu połączony z wyjątkowo pewnym prowadzeniem,komfortowe siedzenia z pneumatycznym podparciem ledźwiowym ,komfort podróżowania na tylnej kanapie którą można regulować,olbrzymi wyświetlacz multimedialny tak samo dużym widokiem z kamery,połowę mniejsze spalanie w dieslu i tylko bardzo niewiele różniące sie osiągi ,do setki to różnica 1,5,sek.,prestiż oryginalnego samochodu a nie koreanskopodobny twór,niski próg załadunku i dużo większy bagażnik ...

 

To tak na szybko ,jak wrócę do domu będę pisał dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ktos kto z założenia szuka auta pokoju Forester w życiu nie wezmie pod uwage A klasy i odwrotnie wiec porównanie krot mówiąc ni z pietruszki

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior prze te wszystkie lata na forum zgadzamy i zgadzalismy się w wielu rzeczach a to ze z czasem każdy wyrobił sobie jakąś wizję czego oczekuje od samochodów bazująca na różnych potrzebach zmieniających się z uplywem lat i zmieniającym stylu życia tylko powoduje że nie jest nudno i mamy o czym dyskutować.

 

Stachu odnośnie osiągów to nie porównuj proszę 150 konnego diesela do 240 konnej turbo benzyny bo nawet z tym wolnym automatem i większą masa z tych 1.5 sek do stu zrobis sie lata swietlne do 200 nie mowiac juz o wyprzedzaniu.Ja wiem ze kochasz swojego legaca nader wszystko ale zachowaj choć trochę racjonalnego myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ktos kto z założenia szuka auta pokoju Forester w życiu nie wezmie pod uwage A klasy i odwrotnie wiec porównanie krot mówiąc ni z pietruszki

 

a niby dlaczego? bo forester ma większy prześwit i trochę większy bagażnik? A klasę można już kupić z 4x4 i w niczym nie będzie gorszy od napędu z XT.Dodatkowo mercedes ma większy rozstaw osi i WYGLĄDA.

Problem w tym ,że niegdysiejszy forester XT miał wszczepione geny sportowe,a obecny zamienił je na gen przeciętności.

Nowa A klasa może mieć zarówno 4x4,pakiet sportowy AMG i konkretny silnik więc jak najbardziej mógłby spełniać takie oczekiwania jak poprzedni XT, którego jak mniemam nikt nie kupował po to żeby siedzieć na zydlu i wtapiać się w tłum identycznych perpetum.

Owszem,obecny XT będzie dużo lepiej poruszał się w terenie z racji prześwitu,no ale umówmy się ,że jeśli chodzi komuś o poruszanie się w trudnym terenie to mamy olbrzymią paletę samochodów do wyboru,tańszych i lepszych od XT,a nawet poprostu inne modele forestera z wiskozą a nawet reduktorem.

 

Samochody bardzo często kupuje się sercem,a mając do wydania te same pieniądze na XT i A250 4M ja byłbym gotów zrezygnować z prześwitu i powietrza w środku w zamian za piękny samochód w którym czuję się jak kierowca .To wszystko.Nie zamierzałem w żaden sposób porównywać samych samochodów.

 

Co do Legacy to jedyną alternatywą jak dla mnie w nie tak odległej przyszłości mógłby być audi A4 Allroad ale to są zupełnie inne pieniądze za cenę ciasnego środka.Liczę jednak na to że nowy Legacy będzie miał DIT ,może być nawet ten słabszy,lub mocniejsze diesle chociaż coraz częściej dochodzę do wniosku że obecny silnik zadawala mnie w zupełności. Takie mam preferencje i przepraszam tego nie zmienię.Legacy rzeczywiście bardzo lubię a na trasie nigdy nie mam problemu z trakcją czy wyprzedzaniem,wszystko jedno czy to droga na Warszawę czy grecka lub niemiecka autostrada.Poprostu dla mnie to świetny samochód.

 

A250 lub inny samochód byłby dla mnie zamiennikiem hondy z którą pewnie niebawem będę musiał się rozstać.

 

w jaki sposób wielki kolorowy ekran multimedialny poprawia komfort podróżowania??? myśle i myśle i kurde nic mi do głowy nie przychodzi filmy oglada sie na plazmie w domu albo w kinie wiec co...?? :unsure:

 

To spróbuj cofać z kamerą i mikroskopijnym monitorem nowego forestera a potem zrób to samo w topowej wersji Legacy komfort Navi to się dowiesz.

Albo dotykowo obsługiwać mapę nawigacji lub wybierać z panelu kontakt telefoniczny bo akurat głosowo mi się nie chce.Swoją drogą ciekawe czy w XT jest również wybieranie głosowe :huh:

Nie mówię już o oglądaniu DVD w 4 godzinnej kolejce na granicy Węgiersko-Serbskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu jezeli komus nie wstarczy do parkowania zwykly pikacz i musi mieć do tego monitor i kamerę to powznie powinien się zastanowić czy w ogóle pownien wsiadac za kierownicę.

 

Odnośnie porownania XT i A to nawet nie wiem co ci odpisac to tak jak porownywac 911 carrera4 i X5M oba kosztują po podobnie maja podobne osiągi i 4x4. .....

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu jezeli komus nie wstarczy do parkowania zwykly pikacz i musi mieć do tego monitor i kamerę to powznie powinien się zastanowić czy w ogóle pownien wsiadac za kierownicę.

 

Odnośnie porownania XT i A to nawet nie wiem co ci odpisac to tak jak porownywac 911 carrera4 i X5M oba kosztują po podobnie maja podobne osiągi i 4x4. .....

Turdzi nie mam zamiaru tłumaczyć Ci o ile łatwiej parkuje się długim Legacy z kamerą niz bez.

Po tym co napisałeś wyrażam nadzieję że w swoim audi nie masz kamery a jeśli masz to oczekuję że ją wymontujesz.

Również opierając się na Twoim pierwszym zdaniu,mam nadzieję że skrupulatnie będziesz dobierał swoje kolejne Audi BEZ KAMER COFANIA,chociaż wiem że będzie Ci coraz trudniej.

Natomiast Twoja aluzja że mam się zastanowić czy wogóle powinienem jeździć samochodem jest poprostu zwykłą bezczelnością.

Samochodami-różnymi jeżdżę od 26 lat i tyle samo pasjonuję się motoryzacją więc Twoją uwagą czuję się mocno dotknięty i więcej nie zamierzam z Tobą wogóle "wymieniać opinii" na tym forum.Mam wrażenie że niewiele stracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że nie mam bo nie potrzebuje parkowalem też samochodami z kamerą i owszem do jakiegos gigantycznego SUV typu Q7 czy X5 przydatne sle do zwykłego auta wrecz oglupiajace bo kiedys wsiadziesz w samochód bez kamery i będziesz uposledzony.

Parkowakem ostatnio A6 C7 jak miałem swoje w serwisie i pewnie mialo kamerę a ja zaparkowelem je normalnie a auto male nie jest OBK tez parkowalem bez kamery więc mnie nie przekonasz.Dla mnie to marketingowy bajer ogłupiajacy kierowców lub wynalazek dla pani kyora kompletnie nie czuję samochodu którym jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajowa dyskusja i wymiana argumentów...to może teraz coś o wyższości świat Bożego narodzenia nad Wielkanocą? Jest świetny wątek o hot hatchach...mi osobiście dał on bardzo dużo bo już wiem, ze zamiast focusa ST jako następne auto raczej zdecyduje sie na A klasę amg ale ludzie...nie chce żeby wszyscy nim jeździli! Wystarczy mi, ze DLA MNIE będzie to świetny wybór w relacji cena / to co otrzymuje w zamian i nikogo nie mam zamiaru przekonywac do tego ze to najlepsze auto na swiecie, wrecz przeciwnie nie chce zeby bylo ich duzo na ulicach! po jaka cholerę Wasze personalne wycieczki słowne i przekonywanie wszystkich na sile o swojej jedynie słusznej racji??? Turdzi kupiłes audi...super...Stach pasuje Ci legas...ekstra...komuś potrzebna do szczęścia w aucie maszyna do popcornu? Supcio...i po co sie unosić??? Ile ludzi tyle piorytetow i każdy będzie miał inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akow nikt tu nikomu nie robi wycieczek stwierdziłem tylko fakt ze jeżeli ktos nie potrafi zaparkowac samochodu bez użycia kamer to powinien sie zastanowic czy wogle do nigo wsiadać a ze Stach uznal ze to wypowiedź skirowana do niego ( nie wiem może ma faktycznie problen z parkowaniem ) to zrobił się " nieprzyjemny".

Ja nikogo nie przekonuje do tego co a czego nie potrzebuje w moim samchodzie tak wiec jezeli kogs obraziem go nie bylo to celowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam i czasami mi brakuje jezeli chodzi o kilka cm i nie za duza luka do zaparkowania.bez kamery tez daje rade ale z jest fajniejsze :) pipsy tez sa fajne bo czasami jak sie jest troche zmeczony to mozna w cos walnac .. mi sie udalo w kubel z kwiatami bo byl na tyle niski, ze go w ogole nie widzialem.

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...