Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

tanio nie bedzie , pewnie z 200K+ ale wyglda na to ze powoli zlota era JDMwo z turbo z AWD dobiega konca..........

 

Czytałem, że cena będzie oscylowac pomiędzy bmw m1, a audi RS3. Fajny ma ten mercedes dźwięk silnika jak na 4 cylindry i seryjny wydech :-)

mówisz pewnie o M135i xdrive,wydaje mi sie że mercedes A45 AMG celuje prosto w tą BMkę.

 

Tak, miałem na myśli tą beemkę. Tylko ciekawe jak będzie jeździć nowa seria 1 coupe jak przeprowadzą lifting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w co ma innego celowac ?

 

ja jedynie skonkretyzowałem że nie M1 bo takiego modelu obecnie nie ma tylko M135i,to pewna różnica-to nie jest seriaM.

 

Mnie strasznie się ten hot od BMW podoba,nie fizycznie a tym co sobą prezentuje.Rasowy 6cylindrowiec i napęd który preferuje tył a dołącza przód,a w zasadzie nie dołącza tylko jest stały bo nominalny rozkład momentu to zdaje się 40/60.A dla fanów driftu tańsza o jakieś 20k tylnonapędówka z tym samym motorem.Dla mnie xdrive zawsze będzie lepszy od haldexów jakiejkolwiek maści.

Natomiast ten AMG prezentuje się doskonale,BMW prawie niczym nie różni sie od wersji podstawowej i to jedynie obniża jego atrakcyjność.

Obydwa te samochody napędem jednak nie mogą równać się z STI z dyframi o zwiększonym tarciu i TorSenem,jeśli ktoś trochę bardziej interesuje się motoryzacją.Moim zdaniem alternatywą dla STI pozostaje nadal EVO.

Dla takich amatorów jak ja M135 to jednak łakoma konkurencja dla STI,bo ja nigdy nie wykorzystałbym przewagi STI,natomiast brzmienie tego 6cylindrowca i wykończenie detali jest po stronie BMW.

Pare razy omawialiśmy test brytyjskiego AUTO MOTO w którym to pan redaktor jako zwycięzcę wskazał BMW nad STI jednak już we wpisach pod testem można przeczytać że zrobiono bardziej dokładne testy tych samochodów na torze nurburgring i tam STI pobił na głowę M135i,co nie zmienia faktu że jego środek cofa nas o dekadę w tył co z przekąsem zauważył brytyjski redaktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w co ma innego celowac ?

 

ja jedynie skonkretyzowałem że nie M1 bo takiego modelu obecnie nie ma tylko M135i,to pewna różnica-to nie jest seriaM.

 

Mnie strasznie się ten hot od BMW podoba,nie fizycznie a tym co sobą prezentuje.Rasowy 6cylindrowiec i napęd który preferuje tył a dołącza przód,a w zasadzie nie dołącza tylko jest stały bo nominalny rozkład momentu to zdaje się 40/60.A dla fanów driftu tańsza o jakieś 20k tylnonapędówka z tym samym motorem.Dla mnie xdrive zawsze będzie lepszy od haldexów jakiejkolwiek maści.

Natomiast ten AMG prezentuje się doskonale,BMW prawie niczym nie różni sie od wersji podstawowej i to jedynie obniża jego atrakcyjność.

Obydwa te samochody napędem jednak nie mogą równać się z STI z dyframi o zwiększonym tarciu i TorSenem,jeśli ktoś trochę bardziej interesuje się motoryzacją.Moim zdaniem alternatywą dla STI pozostaje nadal EVO.

Dla takich amatorów jak ja M135 to jednak łakoma konkurencja dla STI,bo ja nigdy nie wykorzystałbym przewagi STI,natomiast brzmienie tego 6cylindrowca i wykończenie detali jest po stronie BMW.

Pare razy omawialiśmy test brytyjskiego AUTO MOTO w którym to pan redaktor jako zwycięzcę wskazał BMW nad STI jednak już we wpisach pod testem można przeczytać że zrobiono bardziej dokładne testy tych samochodów na torze nurburgring i tam STI pobił na głowę M135i,co nie zmienia faktu że jego środek cofa nas o dekadę w tył co z przekąsem zauważył brytyjski redaktor.

werdykt będzie zawsze taki jaki życzą sobie sponsorzy. Abstrchujac od wyglądu roznica między tymi samochodami sprowadzi sie do przełożeń skrzyni które to beda korzystniejsze dla danego toru na którym auta będą testowane i ogólnych preferencji kierowcy gdyż osiągi i czasy obu samochodów sa bardzo zbliżone. Jeżeli ma sie oceniac tez wygląd to na razie Mesiek jest góra.

 

Wracajac do STI to w szwedzkim Auto Motor i Sport dostalo srogie lanie w tescie AWD na sniegu nawet od popierdułek typu Mini All4 czy CLS 4matic.Na ile to miarodajne nie wiem ale daje do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do STI to w szwedzkim Auto Motor i Sport dostalo srogie lanie w tescie AWD na sniegu nawet od popierdułek typu Mini All4 c

Bo jeżdżenie po śniegu na oponach 245/40R18 (seria w nowych STi) ma tyle wspólnego z efektywnością , co ja z baletem :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach1111, mnie też się te nowe serie 1 podobają, ale to co się komu podoba to odczucie subiektywne. Mnie by wystarczyła 3 drzwiowa buda z silnikiem 120d xdrive. Całkiem przyjemny daily car w sam raz na miasto jeszcze w m-pakiecie :-D

zgoda,mnie też się podoba,tylko myślę że model M135i powinien zewnętrznie troche bardziej się wyróżniać a nie tylko niebieskimi zaciskami.

A tak z drugiej strony to niby co miałby jeszcze mieć? :( może atrape kurnika :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest M ka więc w sumie fajnie ze wygląda jak zwykła seria 1 i tak na dobrą sprawę ma tez odpowiedników wśród konkurencji gdyż modele S Audi tez wyglądają zwyczajnie dopiero RS looks the business

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście uczestniczyły też Continental GTC , Panamera GTS , 650i , CLS 500 4matic i RS5 a więc samochody ktore nie jeżdżą na 135/70/13 :-)

 

No cóż po rozpięciu ESP i innych przeszkadzaczy Subaru XV w słynnym teście Kajto wykręciło lepszy czas od RS4:)

Ale to już się nie załapało do gazety bo nie mogli sobie poradzić z tym normalnie:)

 

Bynajmniej nie znaczy to że napęd Subaru biję na głowę Audi czy klekoczący XV jest szybszy od RS4:)

Edytowane przez ajax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że cena będzie oscylowac pomiędzy bmw m1, a audi RS3.
7

 

 

ulalla, to drogo! :D

 

http://www.autoscout...00000&asrc=fa|s

 

Oj tam oj tam :-P To już skrótów myślowych nie można używac :-D Pisząc m1 miałem na myśli m135i

 

Widzę, że nie jestem sam jak już się autoscoutem posługujemy => http://www.autoscout24.de/ListGN.aspx?atype=C&mmvmk0=13&mmvmd0=1667&mmvco=1&make=13&model=1667&pricefrom=1000&cy=D&ustate=N%2CU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Zelazny,wszystko kwestia gustu! Od wielu ludzi slyszalem opinie, ze im sie bardzo podoba. I ja rowniez uwazam, ze wersja MPA na zywo wyglada naprawde bardzo dobrze B)

 

@Than_Junior, wybacz mi ,ale ten dźwięk bardziej przypomina mi to jako żywo

 

a w leb chcesz? :D

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole swoj orgazmotron akustyczny :P

 

@@Than_Junior, wybacz mi ,ale ten dźwięk bardziej przypomina mi to jako żywo :mrgreen:

 

nie chcialem tego pisac, ale faktycznie dzwiek spec.B nie powala na kolana...

byc moze w porownaniu do jakiegos 4-cylindrowego BMW "w dizlu" ( :biglol: ) i brzmi niezle, ale do prawdziwego nierownoodleglosciowego turbo orgazmatronu to jednak sie nijak nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Zelazny,wszystko kwestia gustu! Od wielu ludzi slyszalem opinie, ze im sie bardzo podoba. I ja rowniez uwazam, ze wersja MPA na zywo wyglada naprawde bardzo dobrze B)

 

Racja, jednemu leży drugiemu nie :) Dla mnie przednie światła są jakieś za duże, i nie leży mi tylny zderzak z tymi 2 malutkimi rurkami ;)

Za to wczoraj mijało mnie 1M i jest boskie... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Zelazny,wszystko kwestia gustu! Od wielu ludzi slyszalem opinie, ze im sie bardzo podoba. I ja rowniez uwazam, ze wersja MPA na zywo wyglada naprawde bardzo dobrze B)

 

@Than_Junior, wybacz mi ,ale ten dźwięk bardziej przypomina mi to jako żywo

 

a w leb chcesz? :D

 

;-)

Poraz drugi proszę o wybaczenie ale jakoś mi sie tak kojarzyło baaaardzo gupio:(;)

 

 

Na pocieszenie dodam że ja to już wogóle nie mam się czym podniecac bo mojej gnojoweczki nie słychać wcale :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...