Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mi jeszcze ktos sprobuje narzekac na cene ktora ja wolam za swoje auto :mrgreen:

 

 

 

ThanJunior - to audi juz dosc dlugo jest produkowan, od 2 miesiecy stoii w salonie u Bełtowskiego za bagatela 250tyś zł , Filipowicz tez ma takie autko.

 

najwyzszy czas wiec, zeby sie pojawilo w tym watku :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybszy to on moze jest jak sie w niego wpakuje kilkanascie/dziesiat tysiecy o ile silnik wytrzyma. Kto jak kto ale Ty TJ powinienes dobrze wiedziec ze mała waga i małe gabaryty samochodu są duzo cenniejsze niz wieksza moc - wystarczy zobaczyc co fiat 500 abarth robi z duzo mocniejszymi wiekszymi i ciezszymi furami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica w masach to 155kg , ale dochodza jeszcze gabaryty samochodu...

 

a skad Ty tą roznice wziołeś ? przecież STI nie waży prawie 1600 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wziąłem :) STI 1505kg, Audi 1350

Na poprzedniej stronie jest napisane "Audi A1 quattro - 256 KM ale 1434kg." więc wychodziła by różnica 71kg

 

No własnie , o to mi chodziło :cool:

 

czy patrzymy na nie pod kątem auta do sportu

Do sportu to seryjne, ani STi, ani tym bardziej powyższe Audi się nie nadaje :idea:

 

Nawet jak by wzioł seryjne STI i to AUDI A1 to STI zleje go prawie wszedzie :cool: w jakimś sporcie , na autobahnie ta roznica bedzie mniejsza , albo nawet na korzysc audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U bełtowskiego przy aucie jest napisane ze wazy 1350kg.

Audi S3 nowe w sportbacku wazy 1440kg wiec cięzko mi sobie wyobrazic aby roznica miedzy S3 a a1 byla tylko 5kg.

Pozatym widze tu pewną analogie . S3 -1440kg ! A3 1.4 122konie 1250kg , S1 1350kg ! A1 1.4 122konie 1175kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U bełtowskiego przy aucie jest napisane ze wazy 1350kg.

Audi S3 nowe w sportbacku wazy 1440kg wiec cięzko mi sobie wyobrazic aby roznica miedzy S3 a a1 byla tylko 5kg.

Pozatym widze tu pewną analogie . S3 -1440kg ! A3 1.4 122konie 1250kg , S1 1350kg ! A1 1.4 122konie 1175kg.

 

no to trzeba sprawdzic dokładnie mase tego cuda :) wraz z wyposazeniem , bo czasami roznica siegac moze ponad 100kg tego samego modelu

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet jak by wzioł seryjne STI i to AUDI A1 to STI zleje go prawie wszedzie :cool: w jakimś sporcie , na autobahnie ta roznica bedzie mniejsza , albo nawet na korzysc audi

Edwin chodziło mi bardziej o dostosowanie "techniczne" do takiego dłuższego upalania tymi autami w wersjach seryjnych, bo przyznasz że kilka ostrych kólek pod rząd po np Poznaniu ugotuje silnik w STi, a w Audi Haldexa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by wzioł seryjne STI i to AUDI A1 to STI zleje go prawie wszedzie :cool: w jakimś sporcie , na autobahnie ta roznica bedzie mniejsza , albo nawet na korzysc audi

Edwin chodziło mi bardziej o dostosowanie "techniczne" do takiego dłuższego upalania tymi autami w wersjach seryjnych, bo przyznasz że kilka ostrych kólek pod rząd po np Poznaniu ugotuje silnik w STi, a w Audi Haldexa :mrgreen:

 

co do tego nie ma najmniejszych watpliwosci ! ze nie są to auta strikte na tor czy oes , ale jesli je bedziesz porownywal takie jak sa w salonie , to smiem dalej twierdzic ze sti bedzie szybsze , nawet w Poznaniu , bo na kielcach to stawiam 100:1 :) no chyba ze Audi wychodzi z salonu na jakis hiper oponach :cool:

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego nie ma najmniejszych watpliwosci ! ze nie są to auta strikte na tor czy oes , ale jesli je bedziesz porownywal takie jak sa w salonie , to smiem dalej twierdzic ze sti bedzie szybsze , nawet w Poznaniu , bo na kielcach to stawiam 100:1 :) no chyba ze Audi wychodzi z salonu na jakis hiper oponach :cool:

Generalnie porównywanie tych dwóch aut nie ma najmniejszego sensu, bo to auta z zupełnie różnych segmentów B i C oraz trafiają w totalnie inny target nabywcy. Jak chodź jeden z 333 nabywców tego srajtka Audi kupi je z zamysłem upalania, to będzie jednym z największych ewenementów w dziejach motoryzacji. Z drugiej strony i tak 95% nabywców nowego STi nawet nie mysli o Słomczynie czy Kielcach.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zdanie, że przy tego typu autach podawanie masy/mocy itd nie ma zbytnio sensu.

To są auta , które mają dawać maksymalnie dużo frajdy z jazdy.

Często auto, które kosztuję furmankę kasy i ma trylion koni nie da tyle frajdy co małe zadziorne autko z np 150KM pod maską.

Dlatego na pierwszym miejscu w tej kategorii stawiam frajdę z jazdy, potem wygląd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...