Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

Tematy silnikowe w FRS wydają się być opanowane przez producenta, a samochód faktycznie jeździ wyśmienicie. Tylko ja jestem totalnie niekompatybilny z kubełkami. Fotele podstawowe moim zdanie są znacznie lepsze. Z resztą wniosków nie ma co dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kukson napisał:

Na koniec pojawia się nawet i STI :)

 

Obejrzałem i wysłuchałem z uwagą. Oczywiście, z przyczyn obiektywnych, byłem ciekawy opinii na temat Subaru. Warto było: "dzięki systemowi "sidrajw", Subaru po zakrętach pływa się jak wielorybkiem" (czy jakoś tak).

Przyznaję, nie pływałem wielorybkiem. Spróbuję, porównam, poinformuję o wrażeniach. A w drodze do domu pokręcę trochę gałką od "sidrajw" w obie mańki i sprawdze, jak to się ma do jazdy w zakręcie. Człowiek uczy się całe życie.

 

Zdrówka!
Luke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Według zeperfs nowa Fiesta jest o 500 Eur tańsza od starej. W Polsce jest droższa o 20 tys zł.  Skąd ta różnica?

 

http://www.zeperfs.com/en/duel4504-7324.htm

Póki co nie ma jeszcze polskiego cennika ;) chyba, że o czymś nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Póki co nie ma jeszcze polskiego cennika ;) chyba, że o czymś nie wiem 

 

Nowa do kupienia od 94 k zł:

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/ford/fiesta/?search[filter_float_engine_capacity%3Ato]=1500&search[filter_float_engine_power%3Afrom]=200&search[country]=

 

Starsza wersja pamiętam że chodziło po 70 kilka tys. zł. Chyba nawet za równe 70 k dało się kupić podstawową wersję.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spiochu napisał:

 

Nowa do kupienia od 94 k zł:

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/ford/fiesta/?search[filter_float_engine_capacity%3Ato]=1500&search[filter_float_engine_power%3Afrom]=200&search[country]=

 

Starsza wersja pamiętam że chodziło po 70 kilka tys. zł. Chyba nawet za równe 70 k dało się kupić podstawową wersję.

Na pewno skończy się na 90+ w salonie i to po rabatach. Ale wcale się nie zdziwię, skoro fajnie skrojona STline 140 KM w konfiguratorze to około 80 tzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spiochu napisał:

 

Nowa do kupienia od 94 k zł:

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/ford/fiesta/?search[filter_float_engine_capacity%3Ato]=1500&search[filter_float_engine_power%3Afrom]=200&search[country]=

 

Starsza wersja pamiętam że chodziło po 70 kilka tys. zł. Chyba nawet za równe 70 k dało się kupić podstawową wersję.

Dalo sie nawet kupic ponizej 70K byl okres ze po 67 chodzily.

8 godzin temu, rydzada napisał:

Na pewno skończy się na 90+ w salonie i to po rabatach. Ale wcale się nie zdziwię, skoro fajnie skrojona STline 140 KM w konfiguratorze to około 80 tzł

 

Drozsza bedzie to na pewno ale zeby byc fair to tzeba tez zauwazyc ze dostanie sie wiecej auta.

Jako ze mam porownanie do starej i nowej to roznica w odczuciach jest ogromna.To tak jak by sie przesiadlo z Fiesty do Focusa tylko troche mniejszego.Nowa Fiesta to o wiele bardziej dojzaly samochod zarwno jesteli chodzodzi o prowadzenie i odczucia z jazdy jak i srodek a moze zwlaszcza srodek a to niestety musi wiecej kosztowac.

Trzeba sie niestety przestawic i pogodzic ze taraz male Hot Hatche to niestety 100K a duze 150K.Takie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

Jako ze mam porownanie do starej i nowej to roznica w odczuciach jest ogromna.To tak jak by sie przesiadlo z Fiesty do Focusa tylko troche mniejszego.Nowa Fiesta to o wiele bardziej dojzaly samochod zarwno jesteli chodzodzi o prowadzenie i odczucia z jazdy jak i srodek a moze zwlaszcza srodek a to niestety musi wiecej kosztowac.

... znaczy się, z nowej ST-line jesteś zadowolony? To w końcu jakaś tam namiastka HH-acza. Ciekaw jestem, jakie ma "odejście", bo wg danych technicznych i testu to "aż" 9,0s. Wiem, że to nie najważniejsze w aucie, ale dużo mówi o sprawności całego napędu. I jak zawias? Jest on twardszy od wersji w pełni cywilnej: nie-ST-line np. 100 KM? Nadaje się to na polskie drogi na alu 16" ? O alu 17" wolę nawet nie myśleć? Brrr.

Sorki za zaśmiecanie tematu pytaniami o namiastkę Hothatcha, ale może warto, dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rydzada napisał:

... znaczy się, z nowej ST-line jesteś zadowolony? To w końcu jakaś tam namiastka HH-acza. Ciekaw jestem, jakie ma "odejście", bo wg danych technicznych i testu to "aż" 9,0s. Wiem, że to nie najważniejsze w aucie, ale dużo mówi o sprawności całego napędu. I jak zawias? Jest on twardszy od wersji w pełni cywilnej: nie-ST-line np. 100 KM? Nadaje się to na polskie drogi na alu 16" ? O alu 17" wolę nawet nie myśleć? Brrr.

Sorki za zaśmiecanie tematu pytaniami o namiastkę Hothatcha, ale może warto, dla potomnych.

 

 

Na papierze te 9 moze nie robi wrazenia ale w ruchu to na prawde sprawne auto i zadna zawalidroga.Ja wychowalem sie na HH z lat 90 ktore miela 8-9 sek do setki i kiedys byly to bardzo dobre osiagi dzis to jest juz norma.

Pod katem namiastki HH uwazam ze mozna to nazwac mini HH. Frajdy jest nadl masa zwlaszcza w zakretach bo to auto prowadzi sie wysmienicie.To co poprawili moim zdaniem to wlasnie konstrukcje i prace zawieszenia.Nawet na tym sportowym i obnizomynm zawieszeniu i 18 calewych felgach po prostu polyka wszelkiego rodzaju nieownosci czy porgi zwalniajacze co w poprzedniej ST bylo wrecz katorga.To byl mniedzy innymi jeden z powodow dla ktorego zdecydowalem sie na zamiane.Ja po prostu wyroslem juz z samochodow trwardych jak deska a taka jest stara ST. Nowa Fiesta sprawdz sie tez w trasach.200 czy 300 km po autostradzie nie ma problemu gdzie stara po prostu umeczy.Ogolnie zrobili to male auto jeszcze lepsze i bardzie dojzale nie tracac nic z walorow i FUN faktor. Jezli ma cos krytykowac to jak na 140KM i wage to mgla by jechac minimalnie lepiej no ale to takie czepianie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...