Skocz do zawartości

Kupujemy opony zimowe - 2010


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie.

 

Czy na takie Braidy - 6.5 cala - opony typu Dunlop WS 3D 195/60 nie będą za wąskie ?

Wg znanego konfiguratora można się lekko obawiać - powinny być raczej 6 calowe, a zdaje

się niestety nie ma takich Braidów.

fele 6,5 cala beda ok jezdzilem na Speedlinach o takiej szerokosci i oponach 195/65 wszystko bylo OK, nawet 185/65 bylo by ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies inne propozycje na zime na "kopny snieg" ?

Jaki rozmiar?

 

rozmiar cywilny ;-) 205/55/16

Jak ma być na śnieg to SAVA Eskimo S3 i nie przejmuj się że to półka budżetowa - w śniegu naprawdę robią robotę. Jak ma być wyższa półka i Dunlopa oraz GY skreślasz to zostaje Conti TS830 - naprawdę daje radę w śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies inne propozycje na zime na "kopny snieg" ?

Jaki rozmiar?

 

rozmiar cywilny ;-) 205/55/16

Jak ma być na śnieg to SAVA Eskimo S3 i nie przejmuj się że to półka budżetowa - w śniegu naprawdę robią robotę. Jak ma być wyższa półka i Dunlopa oraz GY skreślasz to zostaje Conti TS830 - naprawdę daje radę w śniegu.

 

Dunlopa nie skreslam, Dunlopa juz mam, chce znalezc jakiegos nastepce ;-)

 

Conti TS830 czy TS830 P ???

bo to zupelnie inne biezniki, wg ADAC TS830P bije reszte na sniegu, niestety to nowosc i praktycznie nie ma jeszcze opini od uzytkownikow tylko marketingowy belkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze dwie nowosci: Blizzak LM 35 i Nokiany W+ ale jak to z rocznymi nowosciami zbyt duzej ilosci opinii nie ma, natomiast Conti830P sa wlasnie wziete pod uwage w teście zimowek ADAC na 2010/11 (225/45r17) o ktorym pisze Mach.

Swoja droga to zadna z testowych opon jakos dupy nie urywa bo zadna z nich nie ma oceny "b.dobry" - nawet w ocenach jednostkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies inne propozycje na zime na "kopny snieg" ?

Jaki rozmiar?

 

rozmiar cywilny ;-) 205/55/16

Jak ma być na śnieg to SAVA Eskimo S3 i nie przejmuj się że to półka budżetowa - w śniegu naprawdę robią robotę. Jak ma być wyższa półka i Dunlopa oraz GY skreślasz to zostaje Conti TS830 - naprawdę daje radę w śniegu.

 

Dunlopa nie skreslam, Dunlopa juz mam, chce znalezc jakiegos nastepce ;-)

 

Conti TS830 czy TS830 P ???

bo to zupelnie inne biezniki, wg ADAC TS830P bije reszte na sniegu, niestety to nowosc i praktycznie nie ma jeszcze opini od uzytkownikow tylko marketingowy belkot.

TS830 -zajrzyj w zeszłoroczne testy :wink: . 830P to następca 810S - gdzie S oznaczało Sport - to opona do szybkiej jazdy zimowej po mokrym błocie itp. W sniegu normalna 830 jest lepsza. W zeszłym sezonie miałem w aucie FWD i zrobiłem na niej jakieś 25tyś i wyjechałem z taki zasp, że byłem swięcie przekonany, ze bez 4x4 będzie wypychanie, ale dało rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz się waham między Nokianem a Sava S3. Najbardziej zależy na tym żeby było dobrze na śniegu i mokrym :roll:

Oskar ja polecam Uniroyala MS66 zeszlej zimy mialem taki komplet 175/80R14 do Imprezy i byla rewelacja szczegolnie snieg i woda i breja. Teraz tez kupilem takie same ale 195/65R15 ceny niskie jakies 168zl za sztuke za komplet z wysylka. Opony maja co prawda miekka scianke ale dopiero mocne uderzenie powoduje babla

poprzedniej zimy najechalem zpredkoscia ok 60km/h podczas upalania na pascie na krazweznik ukryty pod puchem sniezny, felga zgieta ale opony nie rozrwalo babel byl ale przejezdzilem do konca zimy bo nie bylo zadnych bic i wibracji. Za ta kase super guma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś adres sklepu gdzie najtaniej można kupić Nokiany WR G2 205/55/16 V XL? Chyba na nie się w końcu zdecyduję.

 

-- Cz paź 14, 2010 10:01 am --

 

Ma może ktoś adres sklepu gdzie najtaniej można kupić Nokiany WR G2 205/55/16 V XL? Chyba na nie się w końcu zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki lukass należy się pomuk ale plasma555 musi rozdać a rozumiem że S3 a nie HP? jaka różnica?

 

już poszedł :)

 

Panowie a jaka felga do Imprezy na 4tłoka powinna mieć parametry? Czy takie: 16cali, ET 42, 5x100,otwór centujący 57,1mm są OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka felga do Imprezy na 4tłoka powinna mieć parametry? Czy takie: 16cali, ET 42, 5x100,otwór centujący 57,1mm są OK ?

według http://www.waxtum.de/auto/rechner/ GT ma ET 53, WRX ET 55,

otwór centr. w imprezach jest chyba 56.

 

ja ubiegłej zimy jeździłem w WRX kombi na felgach 16' z Celicy z ET39 i wszystko było ok, nic nie tarło, nic nie wystawało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka felga do Imprezy na 4tłoka powinna mieć parametry? Czy takie: 16cali, ET 42, 5x100,otwór centujący 57,1mm są OK ?

sa ok ale do Skody Octavi I :P

kup fele dedykowane do WRXa z 4tlokiem nie jakies druty z VW, chyba najtansze ktore wejda na 4tloki sa 16tki z GTeka akurat mam takie jak bedziesz w krk mozesz wpasc przymierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jaki indeks prędkości tego Nokiana. Przy indeksie H kosztują niecałe 420 zł w Netcar.pl. Transport jest darmowy w tym sklepie z tego co się orientuję...

Najlepiej gdyby były z indeksem V, bo zależy mi żeby były jak najmocniejsze. Szukałem tego sklepu ze Świdnicy, ale nie znalazłem. Podrzuci jeszcze ktoś jakiś adresik?

 

-- Cz paź 14, 2010 3:29 pm --

 

Zależy jeszcze jaki indeks prędkości tego Nokiana. Przy indeksie H kosztują niecałe 420 zł w Netcar.pl. Transport jest darmowy w tym sklepie z tego co się orientuję...

Najlepiej gdyby były z indeksem V, bo zależy mi żeby były jak najmocniejsze. Szukałem tego sklepu ze Świdnicy, ale nie znalazłem. Podrzuci jeszcze ktoś jakiś adresik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Właśnie wrzuciłem Nokian WR G2 225/45 R17 z indeksem H - pierwsze wrażenie że baardzo głośno pracuje przy dużych prędkościach - śniegu jeszcze nie ma więc nie ma konkretów ale wygląda na twardą opone co "sztywno trzyma" w porównaniu z Potenz'ą z lata - nawet żona zauważyła że zrobiło sie głośniej a to coś znaczy...:)

Czekam na śnieg

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 65 podejdzie czy raczej nie?

Podejdzie ale moze czasem otrzec o nadkole.

 

Ja dzisiaj przelozylem w Imprezie kola na zimowe. Szybki jestem, co :lol:

Nie bardzo :P

Ja to zrobiłem już wczoraj i przy okazji wyszorowałem i przeleciałem pastą letnie. Teraz czekają następnego sezonu na stojaczku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...