Skocz do zawartości

Kupujemy opony zimowe - 2010


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze,

jako że szykuję się zima i żaden z nas nie chce wylądować w rowie proponuję abyśmy uzgodnili na jakich oponach i rozmiarach będziemy jeździć nadchodzącej zimy. Fajnie by było usłyszeć opinie od użytkowników w co warto a w co niewarto inwestować tej zimy.

 

Moja propozycja:

Opona: Nokian WR G2

Rozmiar: 205/55/17

 

Z tego co czytałem dużo ludzi je poleca. Macie inne zdanie? To piszcie :)

 

 

 

Pzdr!

Jasiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też się zastanawiam nad czymś świeżym i żeby gryzło śnieg jak trzeba :) Jednakdo tejpory nie wiem czy montować jakiś komplet 17" czy kupić jakieś stalówki i na 16" je wkładać ? Czy na ori hample wejdą 16" do WRX 02 ?

 

Jestem zimowym świeżakiem 4x4 więc chciałbym nie wylądować odrazu gdzieś w rowie :) muszą GRYŹĆ!!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 4tłoczki WRX wejdą spokojnie felgi 16' z GT (99/00) alu i stalowe ...

poprzedniej zimy jeździłem na Matador Nordicca 205/55R16 i spokojnie dawały radę w różnych warunkach (łącznie z Ułężem),

tej zimy będę testował 17' Goodyear UG Performance ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jaki rozmiar zimówek wybrać do swojego wrx.

W serii wersja 265 wychodzi na 225/45r17 i takich opon aktualnie używam.

Z kolei lanos w wersji 230 ma oryginalnie 205/50r17.

 

 

Pytanie co lepsze na zimę: 225/45r17 czy odrobinę wyższa ale węższa 205/50r17 ? (felga 7cali o ile pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jaki rozmiar zimówek wybrać do swojego wrx.

W serii wersja 265 wychodzi na 225/45r17 i takich opon aktualnie używam.

Z kolei lanos w wersji 230 ma oryginalnie 205/50r17.

 

 

Pytanie co lepsze na zimę: 225/45r17 czy odrobinę wyższa ale węższa 205/50r17 ? (felga 7cali o ile pamietam)

 

Na zimę ( śnieg + błoto + woda ) im węższe opony i większy profil tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ori. A z ciśnieniem tak samo jak latem - czyli opony XL(to już chyba standard...) i poniżej oficjalnie zalecanych wartości.

Nie pamiętam ile mam w zimowych, ale latem w RE70 dałem 1,9 i 1,8 (dzisiaj jest pewnie jeszcze niżej)

Najlepiej potestuj sam zimą, tzn. najpierw daj tyle, ile zalecają, a potem zrób sobie kapcie i oceń różnicę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już z kilku źródeł słyszałem że WRG2 są średnie, poprzednie (nie kierunkowe) były lepsze (na tle konkurencji) ...

 

Mała korekta - Nokian WR są właśnie kierunkowe i symetryczne, natomiast WR G2 są asymetryczne. Na WR G2 nie jeździłem, mam natomiast WR i IMO są godne polecenia. Chociaż nie wiem, czy są jeszcze dostępne w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej już tylko G2 bo innych nie widziałem! Dużo ludzi niebpoleca G2 z powodu wyższej ceny i niższej jakości. Trzeba znaleźć jakiś kompromis. Czy ktokolwiek próbował wsadzić 15" na ori hample z WRX? Ma to sens? Pezypomnialo mi się ze mam takie w garażu 5x100 tylko ET chyba inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...