Skocz do zawartości

Kupujemy opony zimowe - 2010


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi która opona będzie lepsza:

 

SAVA ESKIMO S3 205/60/16 92H czy Continental WinterContact TS 810 205/60 R16 do WRXa buga ?

 

Z tej tabelki na netcar.pl wynika że Conti jest lepszy... Ale zwróć uwagę na różnicę w cenie pomiędzy Savą a Contim. W punktacji nie ma przepaści, a cenowo jednak jest... Ja chyba bardziej bym obstawiał Savę. Zwróćcie też uwagę jaka opona ma najwyższą ocenę na śniegu! Szok... :P

 

359fx2o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil taki bo takie są do kupienia w dobrych pieniądzach. Mi głownie własnie chodzi o śnieg bo sami wiecie jak potrafi w Zakopcu czasami dopadac. Sava S3 wydają się b.fajne !

 

A czy profil 55 a 60 to aż taka różnica?? Odczuwalna?? Wiecej mięsa to wiecej warstwy ochronnej przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica pomiedzy 205/55 a 205/60. Moze sie tez okazac ze nowa opona na wysokim klocku z profilem 60% jak sie oklei sniegiem to bedzie Ci ocierac o nadkole.

 

Dla mnie Sava to nie jest marka ;) Do Astry kiedys kupilem Semperity, i na lato i na zime. Zimowe juz na szczescie skatowalem, letnie jeszcze mecze. Dobre opony do jazdy po parkingu :evil:

 

Impreza o ile pamietam jezdzi na Conti TS830 - wysmienite.

A jak maja byc budzetowo to nalewki z Profil i 'darowanemu koniowi...'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi która opona będzie lepsza:

 

SAVA ESKIMO S3 205/60/16 92H czy Continental WinterContact TS 810 205/60 R16 do WRXa buga ?

Po pierwsze to za duże koło do Imprezy i może obcierać. Po drugie TS810 to akurat słaby pomysł na śnieg - to jest opona autostradowa.

W ciagu ostatnich 3 lat używałem większości modeli z grupy Conti i na śnieg wygląda to tak: (najlepsza :arrow: najgorsza)

TS830

TS830P (prawie na równi z 830)

TS790 (niewiele słabsza)

TS810 najsłabsza choć bez tragedii

 

Jeżeli uprzesz sie na ten rozmiar to bierz Savę

Jak zdecydujesz się na 205/55 i masz kasę to 830, jak wersja budżetowa to Sava bedzie bardzo ok.

 

-- 10 lis 2010, o 16:18 --

 

Dla mnie Sava to nie jest marka ;) Do Astry kiedys kupilem Semperity, i na lato i na zime.

To zupełnie dwie różne marki :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem chwilę zeszłej zimy WRX-em na Glob-Gumie (pożyczone, do sprawdzenia, 205/55R16) - generalnie akurat trafiło mi się chyba w 100% po suchym. Jedyne co mnie zastanawiało, to dziwne wrażenie "pływania" (właśnie z tego względu pożyczone - właściciel zastanawiał się, czy to zawias mu się kończy, czy to jednak gumy tak się zachowują).

 

Przyczepność miały zdecydowanie lepszą niż mocno zjechane Dunlopy M3 (na nich, na suchym asfalcie, auto potrafiło mi zapomnieć jak się skręca ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasma555, za duzo. W tych nadkolach wczesniej wypuszczano 205/50/16. Pozniej (my tak mamy) 205/55/16. 205/60 to moze (nie na pewno, ale moze) byc za duzo i jak sie usyfia to Ci beda obcieraly na nierownosciach. Legac np. mial seryjnie 205/60/15. Kupilem na 195/65/15 czyli tylko troche wiecej i jak dobijalo to ocieraly nadkola.

 

Z tymi 'dobrymi cenami' to jest tak, ze jak sie przycisnie gumiarzy, to jeszcze sporo zejsc potrafia. Placza jak to tanio w necie sprzedaja opony i z nie maja z czego wyzyc. A ostatnio poszedlem i mowie "Panowie, Kumho moge miec za tyle. Przebijecie oferte?". I kupilem Toyo taniej niz Kumho i taniej niz na Allegro. Oponeo itd. (A chcialem kupic Profil, ale mi Pani powiedziala, ze 13" beda produkowac za miesiac, wiec odpuscilem... i zaluje bo zimy i tak nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korton, jest to całkowicie nie legalne :twisted: ale panowie władza mają to całkowicie w d...e :mrgreen:

To już będzie 7 zima na krótkim kolcu i jak do tej pory jeden przytomny to zauważył ,ale skończyło się na upomnieniu i nawet dowodu nie chciał zabrać 8)

 

-- 20 lis 2010, o 15:06 --

 

grzywaczewski, mój kolega kupił pozostałe 6 z tego samego źródła co Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KortonTo już będzie 7 zima na krótkim kolcu i jak do tej pory jeden przytomny to zauważył ,ale skończyło się na upomnieniu i nawet dowodu nie chciał zabrać 8)

 

bierze się to pewno z tego, że w Zakopcu zimowe realia odbiegają od tych ogólnopolskich :P

ale jako drugi kpl. hmmm..... kuszące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem 17"na allegro,nic sie nie pojawiało więc kupiłem felgi 16",bo w tym rozmiarze był jakiś wybór.No i w końcu pojawiły się te Nokiany w 17" :mrgreen:

 

-- 20 lis 2010, o 16:19 --

 

są takie ,ale jak dla mnie 225 do imprezy na zime to raczej będzie śliskawo http://moto.allegro.pl/opony-hankook-22 ... 41342.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasma555, dokładnie profil robi takie nalewki 205 55 16

Mont, normalnie jak każda zimówka,tylko z tymi typowo zimowymi oponami, na asfalcie jest trochę gorzej ,bo mają głebiej nacinane lamele,a te na Skandynawię zrobione są z miększych mieszanek i efekt jest trochę "miękkawy".

Same kolce na asfalcie w niczym nie przeszkadzają (poza dźwiękiem który wydają) ,jedyny minus jest taki ,że powyżej 170km/h kolce mogą wypadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...