Skocz do zawartości

Kupujemy opony zimowe - 2010


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

No to już zmieniłem Michały na Bridgestony Blizzak LM25 i jestem pod wrażeniem. Michały Piloit Alpin w porównaniu do Bridgestonów są ciężką lipą...

Michały zamieniłem u mojego wulkanizatora także będą teraz latały na jakiejś Hondzie. Czekam z niecierpliwością na śnieg. Aczkolwiek dziś zrobiłem na nowych gumach ze 100 km i z TOVR ustawionym na poziomie 75% przy dzisiejszym -2 C na nowym rondzie cybernetyki/postępu róźnica była kolosalna. :)

A gumy w sumie w podobnej cenie... Jedne jakość a drugie jakoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michały Piloit Alpin w porównaniu do Bridgestonów są ciężką lipą...

...

 

Michelinki mam drugi sezon w Outlanderze, zmieniłem je miejscami ze względu na wyząbkowana krawędź.

Dziś zauważyłem ząbkowanie na kołach, które założyłem do przodu.

Oczywiście producent nie widzi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dwie ulice dalej ktoś sprzedawał za grosze felgi 16" z resztkami opon letnich, więc teraz mam inne pytanie. :)

 

Założone na nich są 205/50/16, czyli taki rozmiar będzie pasować i to jest standard do mojego auta. Wg tego:

 

http://www.alloywheels.com/tyrecalc.asp

 

jeśli założę 205/55/16, błąd na prędkościomierzu wielki nie będzie, a akurat opony w takim rozmiarze akurat mogę mieć sporo taniej od profilu 50. Pakować, czy mogą być jakieś dziwne kłopoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli założę 205/55/16, błąd na prędkościomierzu wielki nie będzie, a akurat opony w takim rozmiarze akurat mogę mieć sporo taniej od profilu 50. Pakować, czy mogą być jakieś dziwne kłopoty?

W większość SI jest ok, jakie masz auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli założę 205/55/16, błąd na prędkościomierzu wielki nie będzie, a akurat opony w takim rozmiarze akurat mogę mieć sporo taniej od profilu 50. Pakować, czy mogą być jakieś dziwne kłopoty?

W większość SI jest ok, jakie masz auto ?

 

GT MY98 (wersja UK).

 

-- 28 lis 2010, o 17:12 --

 

jeszcze dodam, ze teraz jezdze na 215/45/17, wiec jakies 2.5% za duze i problemow nie widze raczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli założę 205/55/16, błąd na prędkościomierzu wielki nie będzie, a akurat opony w takim rozmiarze akurat mogę mieć sporo taniej od profilu 50. Pakować, czy mogą być jakieś dziwne kłopoty?

W większość SI jest ok, jakie masz auto ?

 

GT MY98 (wersja UK).

Na zimę będzie ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Zima tutaj to -2' i troche roztopionego blota, chce sie bardziej dotoczyc z miejsca na miejsce niz scigac. w zeszlym roku smigalem w zaspach na letnich dalej niz kolega FWD na zimowkach, ale teraz mam juz nieco zuzyte i wole cos kupic na wszelki wypadek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Zima tutaj to -2' i troche roztopionego blota, chce sie bardziej dotoczyc z miejsca na miejsce niz scigac. w zeszlym roku smigalem w zaspach na letnich dalej niz kolega FWD na zimowkach, ale teraz mam juz nieco zuzyte i wole cos kupic na wszelki wypadek.

Zwlaszcza ze jak napisales to sa 'resztki' wiec zajezdzisz predko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, a na 7,5 jak 205 będzie wyglądać i działać ?

dla 205 felga 7,5" to max. Idealnie nie będzie, ale da radę, choć wiele zależy od konkretnego modelu opony/producenta, bo 205 nie zawsze równa sie 205 :wink:

 

 

Byłbym bardzo ostrożny. Do OBK zakładałem zimówki 215 w przeświadczeniu, że seryjna felga zgodnie ze specyfikacją jest 7" a okazało się że jest 7.5". Opona weszła na styk. Dunlop TS830P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trójmieście śniegu specjalnie nie ma ale za to na moich skrótach jest sporo ścniego/lodu

 

w forku GY ugw3 215/60r16 w darmowozie Pirelli Sottozero 195/65r15 i o dziwo dużo bardziej czuję drogę na pirelli. Ugw3 jakby w ogólnie nie miały trzymania bocznego no ale to powierzchnia prawie lodowa. UGW3 też sobie średnio radzą z błocie pośniegowym a pirelli znacznie lepiej. Na pewno w głębokim śniegu i itp trudnych zaśnieżonych drogach forek na UGW3 idzie jak czołg. Przydatne to jest przy wszelkich wyjazdach na narty i itp miejsca gdzie parking jest zrobiony przez tartak :mrgreen:

 

w normalnym użytkowaniu jakiekolwiek depnięcie forkiem sprawia natychmiastowe przestawienie dupska

 

na pewno następne zimówki to będę pirelli sottozero . micheliny a2 też były niezłe.

najgorsze jakie mialem to conti ts810 z bieżnikem z pierwszej serii - DRAMAT jedyny niemogłem wjechac na parking firmowy. Na całorocznych podjeżdzali a la nie mogłem :evil:

 

tak wyglądały

continental-conti-winter-contact-ts810-205-55-r16-94h.jpg

 

tak wyglądają ugw3, są podobne do ug7

 

test-opony-goodyear_UGW3.jpg

 

aha, opony ultra trudne w wyważaniu przynajmniej moje 99h XL

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jakie mialem to conti ts810 z bieżnikem z pierwszej serii - DRAMAT jedyny niemogłem wjechac na parking firmowy. Na całorocznych podjeżdzali a la nie mogłem :evil:

 

Za dużo bieżnika to na nich nie było, ale to prawda na sniegu sa słabe. Model poprzedni czyli 790 były o niebo lepsze, a nowe 830 to juz zupełnie inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass,

 

to zdjęcie jest tylko poglądowe,

 

ja miałem nówki :roll: a wznisk na parking niewielki ale po łuku

 

Auto tak się ślizgało, że bez szans na wjechanie

 

wkurzyłem się i kupiłem yokohama w.drive ale szersze bo 205 i moje wszelkie problemy się skończyły. Bez problemy wjeżdżałem na parking

 

to jeszcze za czasów almery, bez esp i asr.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jakie mialem to conti ts810 z bieżnikem z pierwszej serii - DRAMAT jedyny niemogłem wjechac na parking firmowy. Na całorocznych podjeżdzali a la nie mogłem :evil:

 

Za dużo bieżnika to na nich nie było, ale to prawda na sniegu sa słabe. Model poprzedni czyli 790 były o niebo lepsze, a nowe 830 to juz zupełnie inna liga.

 

 

Założyłem do OBK TS830P i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Przejechałem za mało żeby się szerzej wypowiedzieć ale na śniegu jest super fajnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem Nokiany do GTka i są świetne. W porównaniu do zimówek z poprzedniej zimy, a już nie mówiąc o letnich to niebo o ziemia. Teraz się pewnie jeździ. Dzięki, kto podpowiedział żeby kupic Nokiany. No i 285 pln sztuka 205/55R16. Aha, no i chciałbym dodać, ze TO ODPOWIEDNI rozmiar dla GT, nic nie obciera, na zimę idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...