Jump to content

szociu

Użytkownik
 • Content Count

  707
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by szociu

 1. Widać wiesz lepiej od producenta, katalog części OEM Subaru podaje jw. EOT
 2. 34190FE050 - to numer pod którym są obie rurki idące do przewodów wspomagania w hawku , nie występuje to na sztuki. to ze zdjęcia to jedna z dwóch rurek i to do rocznika 02 ameryki
 3. http://www.scoobypedia.co.uk/index.php/Knowledge/SubaruTroubleCodeDefinitions kody do silników przed OBD, wybłyskaj kod błędu albo znajdź kogoś kto ma SSM II z odpowiednim cartridge. odczytem na uniwersalnym testerze się nie sugeruj, to auto jest za stare.
 4. 20204FE000 wahacze stalowe 20204FE010 wahacze alu i to by było na tyle, więcej rodzajów nie było
 5. numer tulejki do wahacza stalowego w GD to 20204FE000 z Gc8ki tulejki są krótsze nie pasują.
 6. ECU z GT EJ205 programowalne jest tylko na ecuteku czyli nie-ASO w Poznaniu, przy instalacji z rocznika 2001+ masz duuuuużo szersze spektrum możliwości mapowania. Wolnossące EJ25 do bodajże 2007 roku maja o 1 mm dłuższe korbowody niż turbo. Do czego Ty kupiłeś dokładnie korbowody ? Tłoki z Turbo są niższe niż z NA ponieważ modele turbo mają niższy stopień sprężania. Jaki model tłoków kupiłeś dokładnie ? Sprzęgło nie podoła bo problem jest w sile docisku oraz niewielkiej średnicy, a nawet jeśli cokolwiek przeniesie na starcie to ze skrzyni popłynie
 7. Wahacz stalowy czy aluminiowy w GD ?
 8. Miałem taki silnik, takie rzeczy to się budowało 10 lat temu, obecnie mając możliwość założenia prostego bezawaryjny setup jakim jest EJ207 z newage w życiu bym się nie porwał na takie budowy bo i tak wyjdzie to drożej finalnie. -Potrzebna będzie gruba uszczelka ponieważ na głowicach z EJ205 wyjdzie za duży stopień sprężania. - W głowicach należy obrobić komory spalania pod tłoki z 2,5 ( czyli na 99,5 zamiast 92mmm) - Potrzebny jest programowalne ECU i cała wiązka na kolektorze ( Twoje seryjne Ecu nie jest programowalne) Koniecznie trzeba będzie zmie
 9. twinturbo w legacy było tylko w 2.0 2.5 jest na pojedynczym turbo. Przy twinturbo kolektor wydechowy do drugiej turbiny koliduje z krzyżakiem przekładni w aucie LHD. Musiałbyś uspawać specjalny kolektor omijający krzyżak, dodatkowo z głowicy lewej trzeba pociągnąć zasilanie, przerobić dolot i dorobić sterowanie. Nikt tego nie robi bo to specyfikacja bez głębszego sensu.
 10. górna whiteline mid mount KSB550 pasuje z każdym IC w GT:
 11. Numer zestawu naprawczego na tył do dwutłoczka z WRX to 26697FA000 i był niezmienny na przestrzeni lat, numer tłoczka był również niezmienny na przestrzeni lat i począwszy od type R 98 rok poprzez WRX 01-07 jest to 26635FE010. Jeśli OEM zestaw nie pasuję, znaczy to mniej więcej tyle że ktoś tam już przed Tobą był i dobierał coś na wymiar.
 12. WRX EU 01-07 używają takiego samego zestawu naprawczego 26697FA000, innych nie było.
 13. Proponuję zacząć od sprawdzenia stanu łożysk i piast kół przód - przy jeździe na łuku w zakręcie rozpychasz klocki, jak podpompujesz pedał wszystko wraca do normy, problem tyczył się wszystkich STI 5x100. Problem nie występuje przy jeździe na wprost, tylko po sekwencji ostrych zakrętów.
 14. rozkręć jeszcze pompę oleju i zobacz jak wygląda w środku.
 15. zanim go rozkręciliście, wał kręcił się luźno tj w jednej pozycji nie łapało go ?
 16. u Ciebie jest pod przepustnicą, wystarczy ściągnąć IC i przepustnicę, nie ma konieczności demontażu kolektora.
 17. zaworek pcv można spróbować czyścic ale zdecydowanie pewniej jest go wymienić, w dodatku nie jest specjalnie drogi.
 18. w uppipe wartości są zaniżone, fabryczna sonda w uppipe służyła tylko do informacji o ewentualnie stopionym precacie. sugerowane miejsce to wyjście z 4 cylindra. Jak ci padnie wtrysk na 1 szym cylindrze to sonda w uppipe nic ci nie da, chcąc mieć prawdziwe monitorowanie EGT musiałbyś zrobić podobnie jak sie to robi w samolotach tj na wyjściu z każdego cylindra.
 19. swoje poszukiwania zacznij od regulacji luzu jałowego pedału sprzegła, regulacja luzu jest przy pedałach. Wartości luzu znajdziesz w serwisówce.
 20. głowice z N14 STI owszem ale muszą być kompletne z wałkami zaworami etc, uzbrojenie gołych głowic jest baaardzo dużym wydatkiem.
 21. o takie coś co jak jest niesprawne to boost wydmuchuje olej przez odmy dlatego jest ważne żeby było sprawne.
 22. Jak myślisz na poważnie o hamowaniu rozważ wymianę zacisków na 4 tłoczkowe z GT 99/00 lub WRX na traczy 295mm tarcze 277mm i zaciski 2 tłoczkowe z GT 94-98 można traktować bardziej jako spowalniacze niż hamulce.
 23. sprawdź czy masz przekładnię przykręcona do belki prawidłowo oraz w jakim stanie są jej mocowania. Magiel się nie poci ?
 24. głowice z 2.5 da się owszem przykręcić do bloku 2.0 ale rozmiar komory spalania jest większy niż przy głowicach z 2.0 i wystaje poza obręb tulei. Przy 2.2 problem jest ale minimalny bo tam średnica tłoka to 97 mm a nie 92mm jak przy 2.0
×
×
 • Create New...