Skocz do zawartości

Kupujemy opony zimowe - 2010


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Opony zimowe powinno dobierać się pod kątem zostawania, na śnieg lepsza jest opona wąska, o miękkich barkach i bardziej "śniegowym" bieżniku. Z kolei opona taka w warunkach autostradowych będzie bardzo miękka. Rozmiar 215/50 dla Mnie jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Pomocy!!!

Nie ma praktycznie nigdzie w hurtowniach opon zimowych do OBK w rozm. 225/60R17. Ja pozostałem z moimi oryginalnymi czyli Geolander G95 M+S (totalna pomyłka) bo nie mam innych. Prawie na tych oponach bym się już przewiózł w płot, zabrakło kilku centymetrów. Nie mają żadnego trzymania na śniegu a uślizg po ubitym śniegu taki że na sankach bym tak nie pojechał.

Jeśli macie namiary na jakiś sklep gdzie mają w miarę dobre i w dobrej cenie zimówki w tym rozmiarze to pomóżcie. Niby na stronie są a jak się dzwoni to brak i nie wiedzą kiedy będą.

pozdrawiam

Areo

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie opon zimowych: dostalem dzis maila 'smieciowego' czyli reklamowego od firmy sprzedajacej opony.... az zacytuje, bylem w szoku :shock:

 

Well the fact is, there’s no reason why you can’t use winter tyres all year round in the UK now - and you can take our managing director’s word for that.

He had winter tyres fitted to his Mercedes two years ago and they are still delivering excellent grip and comfort all year round.

 

kultura techniczna w uk jest na zenujaco niskim poziomie... i takie glupoty jeszcze tym biednym wyspiarzom wciskaja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Graspic DS1 - ktos jezdzil na tych oponach i moze cos powiedziec?

To opona niedostepna na rynku polskim, więc wątpie żeby któs miał doświadczenia. Jest to opona trudne warunki zimowe tzw. nordycka. w związku z tym jest zrobiona z duzo miększej mieszanki i na sniegu/lodzie będzie super, ale na suchym/mokrym bedzie pływała i duzo szybciej się zużywała. Indeks prędkości pewnie też będzie niski Q,T. I wydaje mi się że chyba jest już nowy model DS2 :?: Reasumując jeżeli ma to być na zimę w UK, gdzie snieg występuje od czasu do czasu to bym odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem w patowej sytuacji! Cały dzień załatwiania rurnych nakretek do gelg żeby na koniec dowiedzieć się ze przednie koła się blokują bo jest za duży zacisk!!!!! Felgi kupowałem od forumowicza który zapewniał mnie ze felgi wejdą na zacisk!!! Masakra!!! Są już na nich nowki Sava Eskimo S3 i teraz muszę na szybkości kupić kolejne opony zimowe i jedyne co mam pod ręka to Nexen 205/50 R17 Winguard Sport [93]V XL co to jest w ogóle za wynalazek??? Jeździ ktoś na tym? Normalnie bym się nie zastanawiał nad taka opona ale już sam nie wiem co mam robić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen 205/50 R17 Winguard Sport [93]V XL co to jest w ogóle za wynalazek???

Koreańska, ale z najniższej półki, część robiona nawet w Chinach i tak naprawdę jest jakości jak chińskie :?

Z koreańskich marek to jakościowo kolejność jest następująca:

Hankook - przyzwoita biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości

Kumho - od biedy może być, niektóre modele są jednak bardzo słabe

Nexen (czasami występuje tez jako Roadstone) - jest beee, ja bym nie założ

 

-- 3 gru 2010, o 17:18 --

 

Cały dzień załatwiania rurnych nakretek do gelg żeby na koniec dowiedzieć się ze przednie koła się blokują bo jest za duży zacisk!!!!! Felgi kupowałem od forumowicza który zapewniał mnie ze felgi wejdą na zacisk!!! Masakra!!!

A co to za felgi i zacisk ? Może wystarczy jakiś dystans założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańska, ale z najniższej półki, część robiona nawet w Chinach i tak naprawdę jest jakości jak chińskie :?

Z koreańskich marek to jakościowo kolejność jest następująca:

Hankook - przyzwoita biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości

Kumho - od biedy może być, niektóre modele są jednak bardzo słabe

Nexen (czasami występuje tez jako Roadstone) - jest beee, ja bym nie założ

 

 

całe szczęście że stamtąd uciekłem! Pisałem z auta ... :|

 

A co to za felgi i zacisk ? Może wystarczy jakiś dystans założyć ?

 

Taka felga:

img3617f.jpg

By plasma555 at 2010-12-03

 

Dystans nie może być bo za dużo haczy i przy dystansie szpilki nie chwycą. W serwisie powiedzili mi że więcej zachodu będzie z wymianą sszpilek i resztą niż to warte.

 

Dlatego przez weekend muszę kupić opony 17" a komplet 16" sprzedać! Chyba że ktoś ma komplet 16" felg które na 1000000% wchodzą na zacisk WRX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy US :( jak się pytałem to zaświadczał na 1000% że wejdą ... a tu .... &()Y*& !

 

5mm może być za mało :( a szpilki są stosunkowo krótkie, a dostać zwykłe nakrętki do felg to jest WYCZYN! A co dopiero jakieś kombinowane ... dzisiaj cały dzień spędziłem ich szukając.... bo z OZ nie pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Graspic DS1 - ktos jezdzil na tych oponach i moze cos powiedziec?

To opona niedostepna na rynku polskim, więc wątpie żeby któs miał doświadczenia. Jest to opona trudne warunki zimowe tzw. nordycka. w związku z tym jest zrobiona z duzo miększej mieszanki i na sniegu/lodzie będzie super, ale na suchym/mokrym bedzie pływała i duzo szybciej się zużywała. Indeks prędkości pewnie też będzie niski Q,T. I wydaje mi się że chyba jest już nowy model DS2 :?: Reasumując jeżeli ma to być na zimę w UK, gdzie snieg występuje od czasu do czasu to bym odradzał.

 

Graspic DS 1 to stary produkt (ma już chyba z 10 lat) Dunlopa sprzedawany praktycznie tylko w USA, jeżeli sprowadzany do Europy to najprawdopodobniej bez E markingu, a więc bez dopuszczenia do obrotu na rynku europejskim. W Stanach dostępny już model Graspic DS3. Lukass ma 100% racji jezeli chodzi o używanie tej opony w UK.

 

-- 3 gru 2010, o 18:16 --

 

 

 

215/55R16 97H WANLI WINTER CHALLENGER

GRUPA DUNLOP :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:,

co za sciema :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: przecież to chińska "niby zimówka" nie mająca nic wspólnego z Dunlopem ani nawet z Sumitomo :!: :!: :!: :!: :!:

 

ale kolec sobie możesz w to wstrzelić, bez kolca bym nie ryzykował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasma555, jak masz te koła w Zakopcu ,to mam dystase 5,5-6mm ,które na zimę zdjąłem ze swojego wrxa.Jak będzie z dystansami OK.to mogę Ci je do wiosny pożyczyć.

 

-- 4 gru 2010, o 08:15 --

 

lukass, a na 7,5 jak 205 będzie wyglądać i działać ?

dla 205 felga 7,5" to max. Idealnie nie będzie, ale da radę, choć wiele zależy od konkretnego modelu opony/producenta, bo 205 nie zawsze równa sie 205 :wink:

 

 

Byłbym bardzo ostrożny. Do OBK zakładałem zimówki 215 w przeświadczeniu, że seryjna felga zgodnie ze specyfikacją jest 7" a okazało się że jest 7.5". Opona weszła na styk. Dunlop TS830P.

 

Jeżdżę już na tym zestawie i jest jak najbardziej OK.kolega właśnie zamontował takie 205 na 8" i też daje radę,u niego wygląda to trochę po germańsku,ale tragedii nie ma.Opony to Nokian HKP 5 w XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/55R16 97H WANLI WINTER CHALLENGER

GRUPA DUNLOP :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:,

co za sciema :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: przecież to chińska "niby zimówka" nie mająca nic wspólnego z Dunlopem ani nawet z Sumitomo :!: :!: :!: :!: :!:

 

ale kolec sobie możesz w to wstrzelić, bez kolca bym nie ryzykował

 

widziałem jakiegoś beetla który na tym śmigał :lol: ale właśnie chodzi tylko o to żeby to uzbroić w kolce :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właśnie chodzi tylko o to żeby to uzbroić w kolce :twisted:

Tylko weź pod uwagę że cywilne kolce są bardzo krótkie i jest ich mało, więc jakość opony dalej jest bardzo ważna szczególnie na śniegu. Te kolce głownie pomagają na lodzie i bardzo twardym ubitym śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. lukass a jakie znasz zimówki z kolcem? chodzi raczej pod upalanie wyłącznie :)

Jak wyłącznie pod upalanie to kup nalewki albo Nokiany Hakkapelitta(można kolcować) lub Pirelli Carving Edge (też pod kolec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, na Carving Edge z kolcami jest naprawdę świetna jazda. Kolega jeździł na kolcowanych pirelli kilka sezonów, a w tym roku ma właśnie carving edge. Podobno teraz ma nie być problemu z wyciąganiem kolców po dłuższym użytkowaniu, bo otworki są dodatkowo wzmocnione. Poza tym one są tańsze niż np. Nokiany do kolcowania (niecałe 300 zł w netcar.pl!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspiarska aura tego roku sprawila, ze od 14tu lat interesuje sie zimowkami ;)

 

Ma ktos jakies doswiadczenia z guma "BF Goodrich Winter 2" badz ewentualne "Hankook W400 Winter" ?

 

Podziekowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...