Skocz do zawartości

Kupujemy opony zimowe - 2010


plasma555

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeżdżenie na oponach, z których dwie mają 7 mm głebokości bieżnika, a drugie dwie 8,5 mm bieżnika, to śmierć dla napędów?
taka roznica nie powinna byc odczuwalna , aczkolwiek jak kupiem GTeka to z przodu mailem gumy prawie nowki a z tylu prawie lyse.Przy wymianie oleju okazalo sie ze wiskoza jest rozsadzona.

 

Dziś zmierzyłem głębokość bieżnika opony w Forku. Na każdej z opon (letnich), co prawda "na pojeździe" ale to chyba niewiele wpływa, jest 5 mm bieżnika (suwmiarka, +/- 0,2 mm).

 

W związku z powyższym chyba nie zaryzykuję 1,5 mm różnicy na osiach.

EDIT.

po obliczeniach daje to 9mm różnicy na obwodzie kół na osiach przód/tył. Dużo?

:oops: :roll: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym chyba nie zaryzykuję 1,5 mm różnicy na osiach.

EDIT.

po obliczeniach daje to 9mm różnicy na obwodzie kół na osiach przód/tył. Dużo?

Nie sądzę żeby taka mała różnica wpływ na wisko, bo co zrobić z nie do końca idealnym ciśnieniem, nierównym obciążeniem (np. sam kierowco ważacy 110 kilo- jak ja :mrgreen: ), nierównym drogami, czy tym że ktoś jeździ po mocno krętych drogach i różnice obrotów kół występują non-stop i to o wiele większe.

Ludziska,

Słuchajcie lukass'a, pracował w koncernie oponiarskim, więc wie co mówi i ma o tym pojęcie. Rzecze obiektywnie, nie jest stronniczy i nie dostaje prowizji za ich reklamę na Forum.

:mrgreen:

Ło Boże alem się zaczerwienił :oops::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti i Dunlop ok, tego Nokiana odpuść jeżeli porównywalna cena

 

30zł więcej za Conti, 330 za sztukę.

 

a co z DĘBICA FRIGO 2 ? Słabe czy znośne ?

 

Do sierry czy Łady ok :lol: mieliśmy takie w sierce, śnieg i mokro nawet spoko, ale na suchym przy skręcie (gdzie sierra nie skręca w porównaniu z Subaru) się wyząbkowała :roll:

 

 

Oskar a gdzie można w takiej cenie te conti dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deeboo1, chyba Oskar podał oponykozak.pl :) widziałem i faktycznie mają konkurencyjne ceny! :)

 

A jak mogę się zapytać: jakie ET powinny mieć 16" felgi bo mam felgi drugie 16" u kolegi z Audi chyba i jeździł na nich sobie 5x100. Podejdą ? ET tam chyba jest 35 ?

 

Ja tam słucham lukassa, :) już zacząłem poszukiwania coś z tych co podał:

 

budżet

Barum Polaris 2

Sava Eskimo S3 - bardziej na snieg

Sava Eskimo HP - bardziej uniwersalna

 

półka średnia

Semperit Speed Grip

Uniroyal MS plus 66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę się zapytać: jakie ET powinny mieć 16" felgi bo mam felgi drugie 16" u kolegi z Audi chyba i jeździł na nich sobie 5x100. Podejdą ? ET tam chyba jest 35 ?

Miałem 6,5"x16 z oponą 205 w Bugu i na styk wchodziły, pod warunkiem że masz chociaż minimalny negatyw z tyłu.

półka średnia

Semperit Speed Grip

Uniroyal MS plus 66

W razie czego wal na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej potestuj sam zimą, tzn. najpierw daj tyle, ile zalecają, a potem zrób sobie kapcie i oceń różnicę

Na kapciu opona robi się szersza i tyle,natomiast nie polecam tego sposobu.Każde auto ma podane na jakim ciśnieniu w oponach powinno jeździć i tego przynajmniej ja przestrzegam.Im węższa opona tym większy nacisk na podłoże ale ktoś powie że im szersza tym lepsza przyczepność , prawda jest po środku.Ja wybieram std rozmiar bądź jego odpowiednik na zimę w volvo 185/65/15.http://krispol.net

Tutaj kupiłem oponki leżakowane w zeszłym roku w bardzo dobrej cenie Conti jakiś starszy model ale bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasma555, "luźne dywagacje".

 

Fajny tytuł wątku, ale czemu mamy pleść bzdury na temat opon zimowych??? :roll:

 

 

Nie używajmy słów, których znaczenia nie znamy... :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki tłumaczenia: dywagować

Słownik języka polskiego

 

*

Słownik wyrazów obcych

 

zobacz dywagacje mówić lub pisać rozwlekle, bezładnie, niespójnie, nie na temat: Przestań wreszcie dywagować, wracaj do głównego tematu!

*

Słownik języka polskiego

cz. ndk Ia

 

mówić lub pisać rozwlekle, bezładnie, odbiegając od tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D u la la! Dywagowac czy dyskutować .... czasami jest to niewielka różnica bo i tu i tu wcinaja się absurdy;)

 

Ale oczywiście jak Cie kole w oczy to zaraz postaram się coś zrobić zebys mógł spokojnie spać;D

 

 

Ps. Żeby nie było ze dywaguje na bezsensowny temat, jak wyglada sprawa Semperite?;) ma ktoś na kołach?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma cos takiego Nokian Hakkapeliitta 7, i zastanawiam sie czy za ta kase mozna cos lepszego kupic.

To naprawdę super opona na śnieg i lód - prawdziwa zimówka, ale na asfalcie mokrym i suchym jest bardzo słabo. Na pewno warta swojej ceny. Z podobną, a nawet mniejszą kasę można wyrwać Pirelli Carving (też można ją zakolcować) jeżeli szukamy opony do upalania po śniegu. Ze względu na praktycznie brak na naszym rynku oferty na opony kolcowane (przepisy prawa) ciężko jest o obiektywne porównanie z czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy do GX 04 mozna zalozyc 15" na zime ? i czy to dobra mysl ?

Auto pewnie ma dwutloczkow zaciski więc można.

 

 

Nie wiem czy pisalem już w tym temacie (tyle oponiarskich jest :mrgreen: ) Ja polecam Nokian WR G2. zdecydowanie radzą sobie w prawdziwie zimowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti, to są nasępcy XL tak ? Dużo ludzi mówi że to przerost formy nad treścią .... i są słabsze od poprzedników .. ile sezonów na nich śmigasz ?

 

-- 2 paź 2010, o 19:32 --

 

Tutaj jest chyba jakaś promocja : http://moto.allegro.pl/opony-zimowe-nok ... 43178.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasma555, nie wiem czego to następcy. Teraz będzie 3 sezon na tych oponach, 3 lata temu miały bardzo dobre ceny, nie wiem jak teraz. To są 17-tki w WRXie mojego ojca, którym ja tez jeździłem w zimę. W GT na te zimę mam Yokohamy ale jeszcze nic mogę o nich powiedzieć, bo nie jeździłem na nich po śniegu. Nie wiem na czym miałby polegać przerost formy nad treścią ale naprawdę uważam, że na śniegu ciężko oczekiwać od drogowej opony czegoś więcej. Mogę poprzeć się filmikiem ale jest on mało miarodajny, bo tu opona większość czasu ''nie trzyma'':

:mrgreen:

 

Tutaj jest chyba jakaś promocja : http://moto.allegro.pl/opony-zimowe-nok ... 43178.html

O kurde :shock: Za te cenę brałbym te opony bez chwili zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...