Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam już Continentale o których pisałam. Musiałam to zrobić szybko, bo jedna z opon traciła powietrze, mimo iż nie było przebicia. Opony są z 45 tygodnia 2013 roku.

 

Opony nabyłam w Polsce, w sklepie internetowym oponeo.pl

 

Dziękuję za podpowiedzi.

 

Z okazji Nowego Roku Życzę Wszystkim Wszystkiego Dobrego

Bajka

Edytowane przez Bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

 

piszę bo chcę się dopytać.

Czy przy wymianie oleju silnikowego należy ustawić wtryskiwacze.

Dzisiaj zadzwoniłam do seriwsu i chiałam się umówić na wymianę oleju wraz z ustawieniem wtryskiwaczy. Dowiedziałęm się, że są to dwie czynnosi niezależne od siebie i nie wymagające przeprowadzania wspólnie. To znaczy wymiana oleju nie jest połączona z wymogiem ustawienia wtryskiwaczy. Byłam zaskoczona bo mając mazdę zawsze razemz eymianą oleju ustawiane były wtryskiwacze, nie musiałam ponosić dodatkowych kosztów.

Jak jest wg Was?????

 

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wg Was?????

Same się ustawią ;) ASO może je najwyżej zmusić do automatycznej kalibracji.

 

Pozdr.

 

ASO może też sprawdzić, czy z wtryskami wszystko jest ok, to znaczy, czy korekty czasu pracy mieszczą się w granicach normy. Jeśli nie, to wskazane jest czyszczenie chemią i po tym zabiegu robi się wymuszoną kalibrację i jeszcze raz sprawdza, czy parametry wróciły do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że pod zwrotem "ustawiania wtryskiwaczy" kryje się (fatalnie przetłumaczona z innego języka ?) zwykłe kasowanie inspekcji i nowe ustawienie terminarza przeglądów w liczniku, zaś pokrętna nazwa wynika być może z tego, że czynność kasowania inspekcji zeruje też szacowanie zawartości paliwa w oleju silnikowym, narastające w pamięci sterownika pomiędzy przeglądami (oszacowanie można sprawdzić jedynie z poziomu komputera serwisowego).

Edytowane przez Outback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Tak po prostu, na odczucia świeżego posiadacza outbacka, dla kogoś kto nie miał Subaru (dla mnie :rolleyes: )

 

 

Witam, 

 

Czuję się uprawniony do odpowiedzi na powyższe pytanie bo wczoraj odebrałem swojego OBK który jest moim pierwszym Subaru. Wcześniej jeździłem wieloma samochodami w tym ostatnio dwa Renault (Koleos, Laguna III kombi). 

Po doświadczeniach z powyższymi stwierdziliśmy z żoną że jako dupowóz fajne jest kombi, bo się dobrze prowadzi i ma sporo miejsca. Zimą za to fajnie mieć więcej prześwitu i napęd na 4 koła. Podumaliśmy i doszliśmy do wniosku że szukamy "uterenowionego" kombi.

Przetestowałem chyba większość dostępnych na rynku tego typu aut w naszym zasięgu finansowym:

- Audi A4 Allroad - dobrze wykończony ale jakiś taki cacuśnie zabawkowy, mało miejsca w środku, dobry napęd

- Passat Alltrack - spore auto, fajnie wykończone, nie pasowała mi idea napędu dołączanego, konstrukcja auta już swoje lata ma, numer 1 wśród złodziei 

- Insignia Country Tourer - mało miejsca, napęd jak wyżej, wykończenie takie sobie i sprawia wrażenie mało solidnego, prześwit to jakiś marny dowcip, cena powala w stosunku do tego co oferuje

- Outback - wykończenie średnie ale sprawia wrażenie solidnego (i takie jakieś męskie jest ;) ), stały napęd 4x4 (skrzynia manual), prześwit największy  wśród konkurentów, miejsca ma w środku tyle co mały autobus

 

Jak przyszło do ostatecznego wyboru miotaliśmy się między VW Passatem i Outbackiem. W końcu zdecydowaliśmy się na Outbacka głownie z powodu napędu i prześwitu. 

Przejechałem nim wczoraj około 100 km i wydaje mi się że dobrze wybraliśmy. Wygodny samochód, cichy w środku (porównanie z Laguna w dieslu) póki co plastiki wydają się być solidne (Laguna trzeszczała od nowości) no i jakiś taki męski jest (dodaje z 10 cm do "ego") ;)

Silnik zbiera się wystarczająco dobrze żeby zaspokoić potrzeby dupowozu. Nie jest to demon prędkości ale na trasie do wyluzowanego przemieszczania się styka. Poza tym charakter samochodu jest właśnie taki lekko wyluzowany i sprawia że nikomu nic nie trzeba udowadniać na drodze. 

Z minusów to:

- Ksenony w porównaniu do tych z Laguny to totalna padaka. Mam ten moduł świateł dziennych z doświetlaniem zakrętów halogenem ale ma się to nijak do bi-ksenonów skrętnych z Laguny.

- System audio w przyszłym tygodniu zostanie zastąpiony czymś co zacznie normalnie grać (jednostka sterująca + głośniki) a przy okazji będzie miało jakąś sensowną nawigację. 

- Nie mam systemu bez-kluczykowego do którego się już przyzwyczaiłem w renault (wiem mogłem sobie inną wersję zamówić :) )

- Brak otwieranego okna w tylnej klapie (bzdet ale bardzo wygodny)

 

Jak przejadę więcej km to powiem coś więcej. Tak na szybko to z auta jesteśmy zadowoleni i wybralibyśmy je jeszcze raz. 

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

póki co plastiki wydają się być solidne

 

po czterech latach też nie będą trzeszczeć :)

 

 

 

System audio w przyszłym tygodniu zostanie zastąpiony

 

niestety audio nigdy nie było mocną stroną Subaru. Aczkolwiek wielu użytkownikom wystarczy.  Użyte głośniki to farsa :)

 

 

 

W końcu zdecydowaliśmy się na Outbacka głownie z powodu napędu i prześwitu.

 

bardzo słuszna i świadoma decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- System audio w przyszłym tygodniu zostanie zastąpiony czymś co zacznie normalnie grać (jednostka sterująca + głośniki) a przy okazji będzie miało jakąś sensowną nawigację. 

Zacznij od sensownego wygłuszenia drzwi i bagażnika. Sensownego tzn. bez "tapetowania" całego samochodu matami (bitumicznymi zwłaszcza :rolleyes:).

Z moich doświadczeń w legacu IV wynika, że dokładając 10kg można znacząco poprawić komfort akustyczny wewnątrz. Audio też wtedy zyskuje.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

ja trochę z innej beczki.

Wiosna się zbliża, a ja mam połamaną felgę na letnie koło Nie pytajcie się mnie,jak i kiedy się połamała. Nie wiem. Gdy jesienią Panowie zmieniali mi koła, okazało się że jedna felga jest uszkodzona.

 

Rozmawiałam z Kolegą z forum (pozdrawiam Krakusów) co z tym zrobić. Nie chcę kupować nowego kompletu felg, a jedną dokupić - nie znalazłam takiej. Zdjęcia dzisiaj nie wrzucę, bo za chwilę na kilka dni opuszczam Białystok, ale może macie pomysł?

 

Na allegro znalazłam tylko nową i tylko podobną.

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak i kiedy się połamała. 

 

może pękła? Raczej trudno połamać aluminiową felgę :)

Niektóre pęknięcia można pospawać. Zajmują się tym niektórzy "gumiarze" a na pewno znają firmę która to robi.

 

Na alledrogo szukałaś ? Jest tam spory wybór używanych felg OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Ksenony w porównaniu do tych z Laguny to totalna padaka. Mam ten moduł świateł dziennych z doświetlaniem zakrętów halogenem ale ma się to nijak do bi-ksenonów skrętnych z Laguny.

Może tradycyjnie są zbyt nisko ustawione? Częsta przypadłość w subaru opuszczających salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja założyłem Michelin Primacy 3 w fabrycznym rozmiarze i jest dużo lepiej niż na Geolandarach.

Nie kładą się tak na zakrętach, nie piszcza i są mniej podatne na uslizgi. W efekcie auto szybciej reaguje na ruch kierownicą, a każdy ciasny łuk można przejechać szybciej.

 

Trochę żałuję, że nie zmieniłem rozmiaru na 225/55r18, ale pasujących felg 18" jak na lekarstwo i wzory jakoś mi się nie podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma przebieg 108 tys i mam jeszcze fabryczne Geo ale po tym sezonie pewnie już nie dadzą rady i tez mam zamiar kupic Michelin Primacy 3- znajomy chwali, na nasze drogi to wys. 65 raczej bardziej pasuje, chyba ze ktoś ma same dywany do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...