Skocz do zawartości

Dławienie 2.0 N/A - 2-3 tys RPM. Coś nowego?


lewen

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem z jednym Panem u gazownia jakiś miesiąc temu.
Odbierałem drugi samochód, ale widzę Legacy, więc podbije do właściciela.
Porozmawialiśmy chwilę wg jego stanu wiedzy w UK robili update mapy za free jak były problemy ze stukowcem.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez robili taka aktualizacje softu, z ktorej NIC nie wynika. Osobiscie 2 razy bylem w ASO na wgrywanie "nowego" softu, ktore pomagalo tylko na chwile. Rownie dobrze moglem samodzielnie zresetowac ECU i efekt byl identyczny. Jestes nawet gdzies caly temat o tej "cudownej" wymianie softu, ktora zdaje sie, ze nikomu nie przyniosla stalej poprawy. Tu temat o tej akcji wymiany softu https://forum.subaru.pl/topic/82282-fałszywe-spalania-stukowe-w-20-na-wadliwe-ecu/

Edytowane przez skrzypekQ4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ECUTek szyfrowanie jest chyba opcjonalne?

W każdym razie nie dziwię się szyfrowaniu, sasha zarabia na swoich modach a tunerzy na swoich mapkach i wszyscy pilnują swoich patentów.

 

Martwiłbym się raczej że patent Sashy nie jest do końca jasny i tak naprawdę do końca nie wiadomo czy nie odbija się w jakimś stopniu na żywotności silnika.

Wszelkie majstrowanie ze stukiem miałoby ręce i nogi tylko wtedy, jeśli ktoś by sprawdził że po modach faktycznie wykrywane są wszystkie stuki, oraz że są wprowadzane odpowiednie korekty im zapobiegające.

 

Jasne można zmodyfikować soft żeby nie słyszał stuków lub ich nie korygował (albo nie słyszał wszystkich lub słabiej je korygował), auto będzie fajnie jeździć, pytanie o ile skraca się jego żywot...

 

Mój ssak też ma muła, ale ostatnio od kilku tys. km jest super. Przeszło mu po zmianie oleju, wlaniu STP, tankowaniu 98 i unikaniu pustego baku...

Jeśli auto przez lata jeździ ok i na starość dostaje muła to obstawiałbym że na skutek zużycia czegoś spalanie stukowe (lub inny hałas) faktycznie zaczyna występować i ECU je ostro koryguje żeby chronić silnik.

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 10:19, polter_83 napisał:

Ja mam tylko jedną uwagę do mapteka.

Po remapie tempomat działa ale tylko do 128km/h. Na 1000% nie było tak wcześniej.

Jak dla mnie te 128 to czyta jak mile co daje w km/h 207 czy max prędkość dopuszczalną przez producenta dla Legacy IV 2.0 NA, ale nie-ASO nie widzi żadnego problemu.

Nie wywala żadnego błędu...

Co do zmiany mapy w Poznaniu to robią to ecutekiem i bodajże inny serwis nie mający tego softu w mapach już nic nie zmieni.



Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
 

Coś jest nie halo , nie wiem co , ale pamietam że miałeś podjechać :) . 

Poznań nie robi tego na Ecutek i nic nie blokuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 12:20, polter_83 napisał:

@carfit czyli mogę podjechać w każdej chwili i za około 500 zł zdejmiecie blokadę z ECU?

Nie masz żadnej blokady !!!! Jeśli robiłeś to w Poznaniu , i jest jakiś problem , to nic się martw , zrobimy to za free . jeśli jest problem po stronie softu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 19:11, pysiek2247 napisał:

Mirek byl w nie-ASO, jechal z Ketrzyna wiec daleko zabulil bodajze 500 i uslyszal ze ma "za nowe" ecu, reklamy robil nie bede alw moze Carfit zrobi podobna usluge wysylkowa a nie krytykuje..?

i jeszcze jedno na jaki smietnik, nie rob debili z uzytkownikow ktorzy nie maja pojecia na jakich zasadach to dziala, wysylasz dane zgrane z kompa (ze 30 minut) i odsyla z poprawkami i nie trzeba napierniczac pol Polski do Ciebie bo nie potrafisz zrobic tego zdalnie, oczywiscie bez agresji z mojej strony, ale jak ma wygladac profesjonalnie bo potraficie zgrac wklad jako jedyni w Europie toz to zart i zenada :)(

Nawet mi się tego komentować nie chce ....... :facepalm:. Zdalnie to ja Ci mogę zdjęcie wysłać ..... a nie grzebać w ECU , i wykastrować wszystko co się da . Ale jak Ci padnie silnik lub stopi tłoka , to jak znam życie będziesz pisał po forach i necie że wysadzili Ci silnik w Nowym Sączu ..... Możemy to robić zdalnie , nie jest to żadnym problemem !!!  ale nie chcemy dla bezpieczeństwa . Każde auto jest inne , i po wgraniu programu jest testowane , programowanie to 5 min , testy i odpowiednie czynności inne , ok 3h. Czasem głupie osłony kolektora , lub padająca pompa wspomagania , daję taki hałas że głowa boli .....  

Wiem co piszę , ale przekonywać nie mam zupełnie zamiaru. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywizna ze podchodzimy do tematu jak ludzie a nie jak malpy z buszu, ale skoro moj nadworny mechanik wyklucza wszystko a Pan neguje chocby wyslanie logow celem analizy to prosze samemu sobie odpowiedziec, prawda? Mam jechac cala Polske bo przerasta Was analiza spraw oczywistych, no prosze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pysiek2247 napisał:

Oczywizna ze podchodzimy do tematu jak ludzie a nie jak malpy z buszu, ale skoro moj nadworny mechanik wyklucza wszystko a Pan neguje chocby wyslanie logow celem analizy to prosze samemu sobie odpowiedziec, prawda? Mam jechac cala Polske bo przerasta Was analiza spraw oczywistych, no prosze..

Powtórzę jeszcze raz , dawno wyleczyłem się z diagnozowania auta na odległość. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, carfit napisał:

Powtórzę jeszcze raz , dawno wyleczyłem się z diagnozowania auta na odległość. 

 

Nie chodzi o diagnoze doglebna ale elementy ktore mozna wyeliminowac na wlasna reke przed przyjazdem, nie lubie wycieczek 700kilometorw, potrafi Pan poprzez logi wylapac niedroznosc katalizatora ?? Przeciez i tak zostawilbym u Pana kase?

 

 

Edytowane przez pysiek2247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pysiek2247 napisał:

nie lubie wycieczek 700kilometor

trudno .... takie życie :)

3 minuty temu, pysiek2247 napisał:

Przeciez i tak zostawilbym u Pana kase?

taaa z pewnością ...... :biglol:

skoro

3 minuty temu, pysiek2247 napisał:

nie lubie wycieczek 700kilometor

:biglol:

 

sorry kończę dyskusję , bo to nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak merytorycznych wniosków, wiec także kończę. Wole spędzić z rodziną nad morzem 2 dni niż jechać do Pana :))), bez obrazy

 

 Pełen profesjonalizm ze strony "Współpracownik SPRT"  

 

 

Czekam na opowieści o  rozwalonych silnikach przez Sashe :))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zapropowal Pan zadnej weryfikacji, kazdy co skorzystal z uslug Sashy z checia by wyslal tzw WSAD celem weryfikacji a Pan pisze o wylaczeniu czegokolwiek, totalnie bez pojecia konczac dyskusje :)

14 minut temu, carfit napisał:

trudno .... takie życie :)

taaa z pewnością ...... :biglol:

skoro

:biglol:

 

sorry kończę dyskusję , bo to nie ma sensu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pysiek2247 napisał:

Brak merytorycznych wniosków, wiec także kończę. Wole spędzić z rodziną nad morzem 2 dni niż jechać do Pana :))), bez obrazy

 

 Pełen profesjonalizm ze strony "Współpracownik SPRT"  

 

 

Czekam na opowieści o  rozwalonych silnikach przez Sashe :))

 

 

Na koniec powiem Ci tak , niestety dzięki takim " filozofom " co raz rzadziej wchodzę na forum techniczne , aby czasami pomóc forumowiczom którzy często błądzą w podstawowych rzeczach. @Maras kiedyś mi powiedział dokładnie to samo , nie warto się z koniem bić i miał rację ! Więc przejdę zwyczajnie do porządku dziennego i totalnie oleje Twoje posty :) . I już mi jest lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal wchodzisz (jak juz jestesmy niby na Ty) i szukasz jeleni ;)) , oby dalej od takich jak Ty ktorzy tylko piane bija a nie potrafia sie skonfrontowac skoro proponowalem ;))), takze zegnam

 

Aha i prosze pokazac konkretne posty kiedy niby pomogles a nie zaprosiles na Warsztat ?


 

i dodam jeszcze jedno ze fakt wiedze macie ale sprzedajecie to za cene nie warta tego, choc wracajac do tematu zarabiac trzeba ale po co oczerniasz Sashe nie majac pojecia co on robi ;) za ulamek tego co Ty chcesz, to sie nazywa konkurencja

Edytowane przez pysiek2247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pysiek2247 napisał:

Ale nadal wchodzisz (jak juz jestesmy niby na Ty) i szukasz jeleni ;)) , oby dalej od takich jak Ty ktorzy tylko piane bija a nie potrafia sie skonfrontowac skoro proponowalem ;))), takze zegnam

 

Aha i prosze pokazac konkretne posty kiedy niby pomogles a nie zaprosiles na Warsztat ?

 

 

W imieniu Prezydenta miasta Nowy Sącz  , oraz mojej skromnej osoby , chciałbym Pana Excelencję @pysiek2247 zaprosić do siebie , oczywiście laweta już czeka w pogotowiu :) , na darmową diagnozę Pana jakże nie tuzinkowego auta . Czekam na rozkaz !!!! :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...