Jump to content

polter_83

Użytkownik
 • Content Count

  252
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by polter_83

 1. Myślę że były obracane a nawet zdejmowane ponieważ były sprawdzane czy nie są krzywe.
 2. Większość felg Ori ma te 55. Nie wiem czy to zrobi różnicę.
 3. Jakie masz ECU? Na Hitachi sprawę załatwia Poznań lub Nowy Sącz, albo Sasha. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale reszta sposobów nie jest wieczna.
 4. Masz całe koła czy opony zamieniszasz. Jeśli całe koła to były wymarzone przed założeniem? Mam całe koła, które były w styczniu sprawdzane czy nie są krzywe i wyważane. Ten sam komplet od 3 lat
 5. Ok zmieniłem opony z lewej na prawą tył i przód. O dziwo samochód jedzie prosto lub delikatnie ucieka w lewo. Mam te koła z oponami od 3 lat i nic takiego się nie działo. Teraz zamienić sam tył, czy jakieś inne sugestie? Dzięki za radę.
 6. Nie wiem poszukam, dzięki za sugestię
 7. Hej, Zauważyłem dziwny odgłos z okolicy obu lamp po włączeniu świateł postojowych czy mijania, nawet na niedopalonym silniku. Jakby coś się nie mogło ustawić. Po chwili odgłosy znikają. Regulacja 0-5 poziomu świateł przerywa ten dźwięk. Czy to zapowiedź jakiś problemów? Żadnych błędów z ECU nie odczytałem. VID20210414164310.mp4
 8. Sprawdzę, ale w piewrszej kolejności ten wahacz
 9. Dzięki sprawdzę choć już używałem tych kół.
 10. Chyba masz rację diagnosta mówił że tuleja wahacza z prawej strony wygląda na "ściętą". Teraz podniosłem samochód i coś pewnie poszło. Dzięki
 11. Hej, W moim Legacy IV 2.0 NA 165km zmieniłem koła na letnie. Samochód zaczął ściągać w prawo. Oba zestawy mam na 17" ta sama szerokość opony i profil. Felgi Ori Subaru. Ciśnienie sprawdzone wczoraj, opony wyglądają na równo zużywane. Nie ścina ich z żadnej strony. Jakaś podpowiedź co jeszcze może być przyczyną? Pozdro
 12. Te paski da się wyczyścić szczoteczka drucianą. Mechanik do Subaru bierze i kasuje 150 za taką operację u mnie.
 13. Jeśli będzie wgrywana mapa to sprawdź tempomat powyżej 128 km/h. Ja miałem robionego stukowca i tempomat mogę ustawić do tej wartości. Mam pewne podejrzenia że mapa pochodzi z jakiegoś amerykańca ponieważ 128 mil/h to akurat 205 km/h czyli tyle ile producent podaje Vmax.
 14. A co robisz w Legacy?
 15. NIe wiem jak z tyłu ale z przodu są 2 uchwyty do trzymania szyby - material wyglada jak filc. Zbiera brud i po czasie bedzie tarł o szybę. Czyścic od razu zanim narobi szkód.
 16. No i Grzegorz SL usunął własny wpis. Taki random z sieci żeby tylko namieszać zamiast opisać co mu nie pasowało
 17. Nie wiem jak z rozmiarem 18" coś pewnie było w spec B. Dla Ori powinieneś mieć tabliczkę na słupku B przy drzwiach kierowcy. Brakuje Ci otworu centrującego - 5x100 7" ET55 56,1 otwór centrujący. Powinno pasować
 18. Wymieniałem krzyżak 2 lata temu, teraz mam luz przód-tył i minimalny na boki. Chyba też będę musiał się zmierzyć z tym tematem.
 19. polter_83

  Słabe hamulce

  Ja dokonałem modyfikacji po ówcześniejszym sprawdzeniu stanu hamulców. Jak dla mnie zdrowa seria w Legacy hamowała za słabo.
 20. polter_83

  Słabe hamulce

  Ten typ tak ma. Ja zmieniałem na 4 tłoczek z wrx 04' i tarcze z klockami od EBC z przodu. A na przód i tył krótkie przewody w stalowym oplocie hel i teraz samochód hamuję.
 21. Myślę że jeśli producent tego nie projektował to nikt tego nie zrobi ponieważ na każdą drobnostkę potrzebne są atesty. Jak ktoś to wykona to potem ubezpieczyciel w razie jakiejś akcji z szybą może się odwołać od wypłaty a uwagi na nie seryjne wyposażenie/ingerencję w auto.
 22. Niby wujek Kivi z Wawy coś zdziała, ale robi wszystkie marki więc to nie jest specjalizacja w Subaru.
 23. Prosimy o więcej informacji. Co jest nie tak? Osiągi, koszty, obsługa,...?
 24. W USA podają inaczej moc silnika. Ten sam samochód zamierzony u nas pokaże ją mniejszą. Nie wiem dokładnie dlaczego ale chodzi o jednostki miary, tunerzy z dystansem i trochę śmiechem, podchodzą do pomiarów z USA. A nie jest tak że u nas mierzy się na kołach a tam podaje się mi silnika? Nie znam się tylko pytam.
×
×
 • Create New...