Skocz do zawartości

Fajny film wczoraj widziałem, a momenty były?


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Aga napisał:

Można gdzieś zobaczyć "Na rauszu"? 

Ostatnio zachwycam się Madsem Mikkelsenem :wub: :mrgreen:

https://kino.trojmiasto.pl/Kino-Kameralne-Cafe-o79811.html?mv=6993&when-where

Tylko tam chyba teraz. I akurat data na czasie...:mrgreen:

Edytowane przez tremba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tremba napisał:

https://kino.trojmiasto.pl/Kino-Kameralne-Cafe-o79811.html?mv=6993&when-where

Tylko tam chyba teraz. I akurat data na czasie...:mrgreen:

Dziękuję, Kameralne to moje ulubione kino, biletów nie ma ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem wczoraj filmowe sepuku i obejrzałem na Netflixie dzieło Papryka Vegi "Pętla". Film składa się ze scen kopulacji głównego bohatera z kolejnymi kobietami które są przerywane pokazywaniem przygłupa w mundurze CBŚ o pseudonimie Ninja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ayu napisał:

Popełniłem wczoraj filmowe sepuku i obejrzałem na Netflixie dzieło Papryka Vegi "Pętla"

nie byłem tak ambitny i nie dotrwałem do końca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy! Od kilku dni chodzi mi po głowie film z czasów PRLu, googluję już wszelkie możliwe kombinacje i żadna nie działa..

 

Szkoła średnia, chyba klasa maturalna, chłopaka przenoszą z innej szkoły za jakieś problemy. Kojarzę jakiś mały romans z nauczycielką muzyki? polskiego? Nauczycielka organizuje grupę teatralną dla uczniów, przygotowują spektakl na festiwal, coś o stanie wojennym i czołgach na ulicach, ale dyrektor boi się władzy i projekt sabotuje. Problemowy chłopak w końcu popełnia samobójstwo wysadzając rurę z gazem (chyba?). 

 

Nie jestem pewny czy to ten sam film, ale kojarzę też scenę z dyrektorem przyłapującym uczniów na graniu beatlesów i golącym im głowy. Całkiem możliwe, że to inna produkcja.

 

Film mocno osadzony w nastroju politycznej odwilży i nadzieji młodych w kontraście z wojskiem na ulicach i betonogłową kadrą nauczycielską.

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.03.2021 o 00:54, radnor napisał:

Pomocy! Od kilku dni chodzi mi po głowie film z czasów PRLu, googluję już wszelkie możliwe kombinacje i żadna nie działa..

 

Szkoła średnia, chyba klasa maturalna, chłopaka przenoszą z innej szkoły za jakieś problemy. Kojarzę jakiś mały romans z nauczycielką muzyki? polskiego? Nauczycielka organizuje grupę teatralną dla uczniów, przygotowują spektakl na festiwal, coś o stanie wojennym i czołgach na ulicach, ale dyrektor boi się władzy i projekt sabotuje. Problemowy chłopak w końcu popełnia samobójstwo wysadzając rurę z gazem (chyba?). 

 

Nie jestem pewny czy to ten sam film, ale kojarzę też scenę z dyrektorem przyłapującym uczniów na graniu beatlesów i golącym im głowy. Całkiem możliwe, że to inna produkcja.

 

Film mocno osadzony w nastroju politycznej odwilży i nadzieji młodych w kontraście z wojskiem na ulicach i betonogłową kadrą nauczycielską.

„Ostatni dzwonek”. Jeden z pierwszych filmów jakie miałem na VHS, wiec dialogi znam na pamięć :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...