Jump to content

tarus

Użytkownik
 • Posts

  106
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  CKMK
 • Auto
  był WRX+ MY06
  jest FXT MY14

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

tarus's Achievements

..:: Bywalec :..

..:: Bywalec :.. (3/13)

18

Reputation

 1. Załóżmy sytuację, że chciałbym jechać w miarę przepisowo, nawet z lekką nadwyżką, tj. 140-150km/h. Jak taka jazda wygląda przy opisanym przez Ciebie układzie drogowym? Otóż zaczynam od prawego pasa, po czym dojeżdżam, do wolniej jadącego pojazdu, np. TIRa, który ile może jechać? 100-110km/h? Staram się go wyprzedzić, patrzę w lusterka, lewy pas zajęty, niektóre auta jadą trochę szybciej, inne zdecydowanie szybciej, po czym często przyśpieszają a także gwałtownie hamują.... No nic, czekam cierpliwie, w końcu widzę miejsce, wjeżdżam na lewy nas (po uprzednim lekkim zwiększeniu dystansu od TIRa i rozpędzeniu się na prawnym), będąc już na lewym pasie, widzę przed wyprzedzanym TIRem, drugiego TIRa, niech będzie te 300metrów przede mną. Jadę w tym momencie, niech będzie te 140, a nawet 150km/h, po czym widzę wcześniej lub później w lusterku auto, jadące szybciej niż ja. Zjeżdżam na prawy pas pomiędzy TIRy, auto na lewym pasie śmiga swobodnie, ja dohamowuję na prawym i jadę sobie za TIRem, który jedzie 100km/h. Teoretycznie wszystko jest ok. Nikomu nie przeszkadzam, jadę spokojnie do celu, szukam swojej szansy na wyprzedzenie kolejnego TIRa, po czym sytuacja się powtarza, rozpędzam się, zmieniam pas na lewy i wyprzedzam TIRa, jadę 140-150km/h, po czym widzę przed nim kolejnego TIRa, widzę w lusterku auto jadące szybciej za mną i ...... no właśnie....co robię? Zadaję Tobie/Wam pytanie: czy "moja" , powiedzmy dosyć wolna jazda za TIRem, ciągłe hamowanie i przyśpieszanie wynikające z ciągłych wyprzedzań, szarpana przez ciągłe zmiany prędkości jazda, jest dużo mniej ważna, niż to, że ktoś, "komu się śpieszy", mógł spokojnie jechać bez przeszkód lewym pasem 179, czy tam 181km/h? Jak to Kazik śpiewa, kogo ból jest większy? Tego który niestety nie może jechać 200km/h, zamiast 150km/h, czy tego który musi jechać 100, zamiast 140km/h? Kto podczas jazdy z punktu A i do B straci więcej czasu, paliwa, nerwów? Czy w tym momencie posypią się komentarze "lewy pas, to nie kółko różańcowe"? Czy zawsze po wyprzedzeniu (nie wg przepisów, tylko wg opisanej powyżej sytuacji, zmieniacie zawsze pas na prawy?). Jestem ciekaw opinii. P.S. Nie, nie należę do tradycyjnych okupantów lewego pasa, którzy skręcają w lewo za 1,5km, więc na wszelki wypadek pojadę lewym, to nie ta sytuacja. Pozdrawiam.
 2. Przejeździłem całe Plejady 2019 na rozmiarze 65, bez uszczerbku dla nadkoli. Dyrekcja w swoim też zdaje się ma taki rozmiar, przetestowany na wiele sposobów. Szerokość felgi też 7 i też ET48.
 3. Nie wiem czy było. Ameryka? https://m.olx.pl/oferta/subaru-impreza-subaru-impreza-2-5-wrx-sti-305-ps-nowa-CID5-IDAYGBX.html
 4. Zdjęcie super. W związku z nim chciałbym nieśmiało powtórzyć pytanie, przeglądając galerie ze Zlotu zdecydowanie więcej zdjęć z tras królewskich (SZOS +TER), a nie turystycznych, chciałbym zapytać, poszukać Autora zdjęć z drugiego dnia trasy TUR-TER, ten przejazd z szykanami, gdzie Pan Fotograf stał przed nawrotem. Tak czuję, że może wyszło fajne zdjęcie...
 5. Mam takie nieśmiałe pytanie, trasa tur-ter, ostatnie próby na żwirowni, był Pan Fotograf robił zdjęcia, np. na przedostatniej próbie za szykaną, przed nawrotem. Czy jest szansa, że te zdjęcia gdzieś się obrabiają i będą dostępne?
 6. Nie wrzuciłem do konkurencji foto w kategorii "ludzie" Kto był ten wie.
 7. Załoga 451 także w domu. Auto w komplecie Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, SIP, a w szczególności Ojcu Dyrektorowi za to, czego dostarcza nam co roku.
 8. Witam, po dłuższej przerwie, proszę o dopisanie: tur - ter 451 tarus/Puszek/Milan Do zobaczenia
 9. tarus

  Kubica w F1

  Forza Kimi Miłego oglądania.
 10. tarus

  Dakar 2015

  Poznałem Michała osobiście, nie mogę uwierzyć.
 11. Jak się nie umie obstawiać zwycięzców,to później trzeba (też można) płacić. Gratki Premo, przelew poszedł.
×
×
 • Create New...