Skocz do zawartości

Swiatła do jazdy dziennej


Rafał02

Rekomendowane odpowiedzi

A powaznie, czy przy takiej cenie instalacja tych swiatel ma jakiekolwiek uzasadnienie ekonomiczne?

Ekonomicznie nie ma żadnego uzasadnienia. Żarówka ksenonowa ma kilkukrotnie większą trwałość od halogenowej, tj. około 2000 godzin, co przekład się na około 100 000 - 150 000 km (w zależności od charakteru jazdy). Ponadto zużywa około 30% mniej energii (~35W), co w efekcie powoduje wzrost zużycia paliwa tylko o około 1%.

 

W raporcie Daytime Running Lights, Final Report podano, że średni roczny koszt jazdy na światłach w dzień wynosi 5 EURO rocznie. Jeżeli jest nawet kilkukrotnie większy, to i tak inwestycja jest nieopłacalna.

 

może jak ktoś jeździ dużo po mieście i ciągle gasi / włącza światła, to inwestycja w dzienne ma pewien sens ekonomiczny (ksenon się dużo szybciej w takich warunkach zużyje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

może jak ktoś jeździ dużo po mieście i ciągle gasi / włącza światła, to inwestycja w dzienne ma pewien sens ekonomiczny (ksenon się dużo szybciej w takich warunkach zużyje)

ja założyłem zwykłe, niededykowane dzienne LEDy za 400 zł i mam spokój :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak są już w Centrum Dystrybucji Części Zamiennych w Łodzi. Światła można zamawiać u Dealerów a od jutra w Sklepie Internetowym.

 

Nie widać w sklepie, alby się pojawiło :( rozumiem że będzie wkrótce dostępne. W każdym razie prośba o info na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

Właśnie udało mi się zainstalować moduł świateł dziennych do OUTBACKA MY07. Mam bixenony ale to nie był problem. Więcej szczegółów zamieszczę - jeżeli będzie zainteresowanie. Dodam, że koszt nie przekroczył 200zł i nie ma ingerencji w klosze czy żarówki. Po prostu żarówki świateł długich są wykorzystane.

W skład wchodzi

- moduł

- 2 przekaźniki typ 561

- 2 diody prostownicze

 

jutro dodam zdjęcia auta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gugipl - outback 07 miał tylko xenony - a światła długie obsługiwane wyłącznie przez tradycyjną żarówkę + xenony ze światłami mijania, bo nie miały ruchomej przesłony do długich jak bixenony.

 

True :mrgreen: Mam Legacy 08 i jest jak mówi siekla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 07-09 wyposażony był w bixenony. Proponuję podjechac pod ścianę i poobserowac strumien światła kierowany przez soczewkę :idea: Z kartką papieru też da radę, tylko kogoś do pomocy trzeba. Faktem jest, że żarówka H4 służy jako tzw. "doświetlająca'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to ciekawostka - outbacki z którymi miałem do czynienia nie wykazywały działania bixenonów. Po sprawdzeniu widzę, że wersje 3.0 miały rzeczywiście bixenon. Mój błąd :P

 

Pracę przesłony jest słychać. Zarówka tradycyjna - jest nie tyle doswietlająca w bixenonie, co służy do obsługi świateł /mrugnięcia itp./ - bo działa szybciej niż rozpali się żarnik xenonowy.

 

Gugipl - czekamy na fotki z prac. Myślę nad takim rozwiązaniem jak u Ciebie w innym aucie, więc chętnie skorzystam z przetartej ścieżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Szanowna Dyrekcjo,

czy jest może w planach gadżecik w postaci LED-owych świateł do jazdy dziennej do Legacy? Coś takiego jak do Outbacka.Ten modół na halogeny jakoś mi nie pasuje.

 

nie można adoptować do Legacy ? Pewnie różnice są kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo,

czy jest może w planach gadżecik w postaci LED-owych świateł do jazdy dziennej do Legacy? Coś takiego jak do Outbacka.Ten modół na halogeny jakoś mi nie pasuje.

 

nie można adoptować do Legacy ? Pewnie różnice są kosmetyczne.

 

szczerze to nie wiem,ale chyba jakimiś detalami to sie różni.Temat jest, trzeba sprawdzić.

 

Rozumiem że skoro nie było odpowiedzi Dyrekcji w tak błahej sprawie to pozostaje moduł,który niestety mi jakoś nie leży.

Nie rozumiem,do outbacka można do legacy zabrakło mocy przerobowych,lub skończył sie budżet rozwojowy.Szkoda.

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...