Skocz do zawartości

Swiatła do jazdy dziennej


Rafał02

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dołączam się do pytań o inne modele poza Forkiem, choć przyznam, że jak zwykle mordercza cena nieco powaliła mnie swoim brakiem uzasadnienia...

na rynku homologowane światła LED razem z montażem kosztują max. połowę tej ceny...

rozumiem, że lampy kosztują 1.495 zł a do tego dochodzi jeszcze montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Cena za światełka ZBYT wysoka.

O połowę niższa i na pniu by się sprzedawało.

 

No, na allegro takie cuś za 1716,00 plus przesyłka i bez montażu.

 

http://allegro.pl/subaru-forester-swiatla-led-lampy-dzienne-tuning-i1379443345.html

 

Trzeba się trochę szanować, bo maluchami zaczną się zjeżdzać do serwisu Subaru na montaż. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Za to światła dzienne to:

a) oszczędność żarówek

B) oszczędność paliwa

 

Te argumenty to na poważnie? Jeżdże od trzech lat dzień w dzień z włączonymi światłami (xenon) i ani razu nie musiałem wymienić żarówki. A nawet jeśli, to ile taka żarówka kosztuje - zestaw dwóch (postojowych) za mniej niż 100zł. Oszczędność paliwa? No proszę Cię, ile zaoszczędzisz na 100km dzięki światłom do jazdy dziennej? KIlka groszy, jeśłi w ogóle? Ja wiem, żę grosz do grosza, ale rany boskie ludzie - macie samochody za kilkadziesiąt tysięcy i pierdołami się przejmujecie :?:

 

Przyznajcie po prostu, że chcecie żeby wyglądało "fajnie" :roll:

 

Nigdy nie miałem xenonów - takie tanie tam są żarówki ? (100 zł) ? Acha zestaw !

H7 dobrej klasy to ok 40-50 PLN i przy jeździe na światłach na okrągło wymieniam je co ok 4 miesiące

 

-- 22 sty 2011, o 18:53 --

 

Jeszcze jedno pytanko

 

Czym różnią się światła dzienne do Forka (coś ponad 1000 PLN) od firmy HELA za ok 200 PLN z homologacją (mam nadzieję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do Forka jest montowany w zderzaku. Trzeba wycinać miejsce ale jest bardzo gustowna ramka. Całość wygląda naprawdę fajnie ale cena zaporowa. Jakiś czas temu w sklepie SIP były fotki tego zestawu. Do OBK ma być bardzo podobny.

 

Markowe żarówki 'mijania" do ksenonów to koszt ok. 350 - 400 brutto o ile dobrze pamiętam. Podobno są bezawaryjne ale jakość w to nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do Forka jest montowany w zderzaku. Trzeba wycinać miejsce ale jest bardzo gustowna ramka. Całość wygląda naprawdę fajnie ale cena zaporowa. Jakiś czas temu w sklepie SIP były fotki tego zestawu. Do OBK ma być bardzo podobny.

 

Markowe żarówki 'mijania" do ksenonów to koszt ok. 350 - 400 brutto o ile dobrze pamiętam. Podobno są bezawaryjne ale jakość w to nie wierzę.

ja mam w foresterku xenony, auto ma 3,5 roku 56kkm, xenony święcą tak jak powinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do Forka jest montowany w zderzaku. Trzeba wycinać miejsce ale jest bardzo gustowna ramka. Całość wygląda naprawdę fajnie ale cena zaporowa. Jakiś czas temu w sklepie SIP były fotki tego zestawu. Do OBK ma być bardzo podobny.

 

Markowe żarówki 'mijania" do ksenonów to koszt ok. 350 - 400 brutto o ile dobrze pamiętam. Podobno są bezawaryjne ale jakość w to nie wierzę.

ja mam w foresterku xenony, auto ma 3,5 roku 56kkm, xenony święcą tak jak powinny

 

 

dzięki za dobre wieści. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Widziałem w poniedziałek w Subaru Europe prototypy.

 

Jeszcze homologacja i powinny być odstępne.

 

Pozdrowienia

 

Jako że temat świateł dziennych staje się bardziej aktywny na forum, chciałbym się zapytać czy coś wiadomo na ich temat dla OBK MY10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powaznie, czy przy takiej cenie instalacja tych swiatel ma jakiekolwiek uzasadnienie ekonomiczne?

Ekonomicznie nie ma żadnego uzasadnienia. Żarówka ksenonowa ma kilkukrotnie większą trwałość od halogenowej, tj. około 2000 godzin, co przekład się na około 100 000 - 150 000 km (w zależności od charakteru jazdy). Ponadto zużywa około 30% mniej energii (~35W), co w efekcie powoduje wzrost zużycia paliwa tylko o około 1%.

 

W raporcie Daytime Running Lights, Final Report podano, że średni roczny koszt jazdy na światłach w dzień wynosi 5 EURO rocznie. Jeżeli jest nawet kilkukrotnie większy, to i tak inwestycja jest nieopłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...