Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie mam i moduł BT i AUX pod telefon, zatem nic więcej mi nie potrzeba i chce zostać przy obecnej jednostce. Jeśli jednak trafiłaby się Macintosh z Legacy IV to nie wykluczam  Masz jakieś namiary?
Mogę Ci poszukać z Japonii, tam tanio schodzą. Ale najpierw zorientuj się czy to zmiana na plus.
Co do subwoofera to możesz jeszcze się zdecydować na opcję wypinanego na chinchach.

Gdzie będziesz robił audio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, dr.elich napisał:

Mogę Ci poszukać z Japonii, tam tanio schodzą. Ale najpierw zorientuj się czy to zmiana na plus.
Co do subwoofera to możesz jeszcze się zdecydować na opcję wypinanego na chinchach.

Gdzie będziesz robił audio?

Dzięki sprawdzę 

Tutaj gdzie robiłem też dodatkowe wyciszenie Forka

http://www.creativ.net.pl

Mają sporo Subaru na tapecie

http://www.creativ.net.pl/realizacje/realizacja-1/subaru

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wraca do głowy myśl żeby zrobić coś z audio.

Moja obecna konfiguracja:

Wygłuszone przednie i tylne drzwi, bagaznik, nadkola i klapa.

alpine cde-w296bt

Głośniki tylko z przodu - hertz dsk 165.3

Twetery podłączone bezpośrednio do zwrotnicy w radiu.

 

Zastanawiam się nad dodaniem wzmacniacza  - tylko pytanie jakiego:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Panbenonium napisał:

Pytanie do ilu :D

Nie mam pojęcia, ale nie będą się pchał w drogi sprzęt, bo i tak spoooro dźwięku ginie przez głośny tłumik. 

Coś w okolicach 200 zł - ale z drugiej strony czy ma to sens, czy będzie różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adventure184 napisał:

Nie mam pojęcia, ale nie będą się pchał w drogi sprzęt, bo i tak spoooro dźwięku ginie przez głośny tłumik. 

Coś w okolicach 200 zł - ale z drugiej strony czy ma to sens, czy będzie różnica?

Zależy co chcesz osiągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nie wiem :)
Spotykałem się z opiniami że żadne głośniki nie zagrają dobrze bez wzmacniacza (a nawet nie ma sensu zmieniać głośników na lepsze bez dodawania wzmacniacza) wiec powoli zacząłem się nad tym zastanawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adventure184 napisał:

Przyznam szczerze że nie wiem :)
Spotykałem się z opiniami że żadne głośniki nie zagrają dobrze bez wzmacniacza (a nawet nie ma sensu zmieniać głośników na lepsze bez dodawania wzmacniacza) wiec powoli zacząłem się nad tym zastanawiać :)

Przy Twoim radiu spokojnie wystarczą. Chyba że słuchasz bardzo głośno to wtedy zewnętrzyny wzmacniacz podniesie dynamike i będzie grał głośniej. Przy normalnym słuchaniu spokojnie twoja końcówka uciągnie te hertz-e (nie są ciężkie do wysterowania).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, czy ktoś ma wiedzę jakie głośniki siedzą w drzwiach i w tapicerce? Mam na myśli średnicę, chciałbym kupić coś w miejsce oryginalnych bo te brzmią jak kościelny megafon w Boże Ciało a nie chce mi się rozbierać drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem właśnie na etapie poprawy audio w subaraku. Oryginalne brzęczyki mają z tego co kojarzę 130 mm i są montowane w koszykach z blachy, wymiana samych głośników na inne w to samo miejsce IMHO nie ma większego sensu bo niewiele to zmieni. Lepiej dołożyć dystans i przejść na 165 mm z odseparowanymi tweeterami + do tego wygłuszenie drzwi matami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej zauważalny efekt da wymiana fabrycznego radia, niż podpinanie do niego nowych głośników. A najlepiej zrobić jedno i drugie, wystarczy nawet jakaś stary alpine, czy pioneer za 200-300zł z OLX :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bright napisał:

Zdecydowanie bardziej zauważalny efekt da wymiana fabrycznego radia, niż podpinanie do niego nowych głośników. A najlepiej zrobić jedno i drugie, wystarczy nawet jakaś stary alpine, czy pioneer za 200-300zł z OLX :).

 

Fabrycznego radia nie mam, siedzi tam jakiś Pioneer, koegzystował ze wzmacniaczem i kolumną w bagażniku, ale pozbyłem się zestawu a oryginalne głośniki nie dają rady niestety, membrana wydaje dźwięki jakby była z kartki papieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hawku wygląda to tak:

 

DSC_0825.thumb.JPG.1a78a52805314165f3e4917c54feb1d5.JPG

 

DSC_0842.thumb.JPG.8a56129963875d6f5c6b34baba89c71a.JPG

 

DSC_0844.thumb.JPG.dd4fe12c74306329e5a0fe3ba7095ff5.JPG

 

DSC_0846.thumb.JPG.17ff6d87292af22e1863735e9c4c504b.JPG

 

W tylnych drzwiach są podobne trochę mniejsze ale nie mierzyłem.

Kiedyś kupiłem po taniości głośniki z BRZ i nie pasują, są większe i nawet po przerobieniu potrzebny jest jakiś adapter.

 

Ostanio zastanawiam się nad subwooferem aktywnym JBL'a do koła zapasowego.

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 

IMPREZA GH - planuję zmianę radia ale na inne oem subaru. Mam forka 2015 i powiem wam, że gra nieporównywalnie lepiej. Niestety wtyki są inne. Pamiętam, ze w necie byl temat z info o przeróbce ale nie mogę go znaleźć... Kojarzy ktoś z Was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do użytkowników stacji android, czy u Was też słuchając radia FM, stacji X, przemieszczając się, sygnał z nadajnika Y zanika ale radio automatycznie nie przełączy się na nadajnik Z, tylko dźwięk zanika? Jadąc tą samą trasą Tribecą z fabrycznym radiem, mogę słuchać stacji X bez problemu, radio przełącza się pomiędzy nadajnikami Y i Z bezszelestnie. O ile się nie mylę jest to realizowane poprzez RDS. Jest na to jakiś sposób, czy te chińskie stacje androida tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lutek34 napisał:

Panowie mam pytanie do użytkowników stacji android, czy u Was też słuchając radia FM, stacji X, przemieszczając się, sygnał z nadajnika Y zanika ale radio automatycznie nie przełączy się na nadajnik Z, tylko dźwięk zanika? Jadąc tą samą trasą Tribecą z fabrycznym radiem, mogę słuchać stacji X bez problemu, radio przełącza się pomiędzy nadajnikami Y i Z bezszelestnie. O ile się nie mylę jest to realizowane poprzez RDS. Jest na to jakiś sposób, czy te chińskie stacje androida tak mają?

U mnie mam w miarę normalnie (czasem się pomyli i wybierze inną stację. Sygnał nie zanika. Od tego masz funkcję AF nie RDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, niebieski708 napisał:

U mnie mam w miarę normalnie (czasem się pomyli i wybierze inną stację. Sygnał nie zanika. Od tego masz funkcję AF nie RDS.

 

oczywiście funkcja AF jest włączona, ale to nie pomaga. Chyba trzeba będzie się do tego przyzwyczaić lub słuchać radia z neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, niebieski708 napisał:

Masz podpięty wzmacniacz sygnału ? Do anteny ?

ja nie mam żadnego wzmacniacza sygnału, ale miałem coś takiego w innym samochodzie z jakimś radiem AEG i wiele to nie pomagało. W moim przypadku to nie będzie moc sygnału, bo jak ręcznie przeszukam skalę, to radio wyszuka tą stację na innej częstotliwości. Problemem jest funkcja AF, która nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...