Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, MarcelWozniak napisał:

Zależy mi na sprzęcie, który się nie będzie wieszał. Takie stacje nie kosztują chyba więcej, niż 1000? Większość chińszczyzny, to produkty bez nazwy; może ktoś ma coś sprawdzonego pod ten rozmiar? 

 

Z góry dzięki!

 

Jest taka firma spod Torunia, która dystrybuuje chińskie kombajny multimedialne 2DIN oparte na androidzie, nazywa się Euro-Watt. Ceny mają wysokie, ale dają 30-miesięczną gwarancję, a radio jest homologowane, parametry urządzenia są porządne 4GB RAM, dobry procesor itp. Kupiłem już dwa takie urządzenia, jedno do Forka SH, drugie do Nissana Pathfindera - oba dostosowane rozmiarowo, czyli z odpowiednią maskownicą, rozmiary niestandardowe. Wszystkie kostki i interfejsy plug&play, bez problemu. Te urządzenia są trochę droższe, bo powyżej 2k, ale o ile się nie mylę to standardowy 2DIN też mają w ofercie i jest trochę tańszy, ale ponad 1k. Urządzenia bez problemu dźwigają jednocześnie: radio, mapy google, yanosika oraz rejestrator. Czasami dokładam coś jeszcze i też jest ok.

Wsparcie techniczne przez telefon zawsze osiągalne i bardzo solidne, no i ta 30-mies gwarancja. Właśnie niedawno trochę zaczęło mi szwankować urządzenie z Forka i minęły już ponad dwa lata od zakupu a ja nadal mogłem je wysłać na naprawę w ramach gwarancji. I nawet mimo tej awarii polecam. Uważam że warto.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarcelWozniak napisał:

Zależy mi na sprzęcie, który się nie będzie wieszał. Takie stacje nie kosztują chyba więcej, niż 1000? Większość chińszczyzny, to produkty bez nazwy; może ktoś ma coś sprawdzonego pod ten rozmiar?

Ja mam ponad rok joyinga i wciąż jestem zadowolony. Przestalem używać CarPlay, nakładka Yanosika na inne aplikacje (Android only, niestety) jest bardzo fajna. Wszystko działa, nie zawiesił się ani razu. Kilka razy zgubił połączenie bt z telefonem. Tak że polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 16:10, Beavis napisał:

 

Jest taka firma spod Torunia, która dystrybuuje chińskie kombajny multimedialne 2DIN oparte na androidzie, nazywa się Euro-Watt. Ceny mają wysokie, ale dają 30-miesięczną gwarancję, a radio jest homologowane, parametry urządzenia są porządne 4GB RAM, dobry procesor itp. Kupiłem już dwa takie urządzenia, jedno do Forka SH, drugie do Nissana Pathfindera - oba dostosowane rozmiarowo, czyli z odpowiednią maskownicą, rozmiary niestandardowe. Wszystkie kostki i interfejsy plug&play, bez problemu. Te urządzenia są trochę droższe, bo powyżej 2k, ale o ile się nie mylę to standardowy 2DIN też mają w ofercie i jest trochę tańszy, ale ponad 1k. Urządzenia bez problemu dźwigają jednocześnie: radio, mapy google, yanosika oraz rejestrator. Czasami dokładam coś jeszcze i też jest ok.

Wsparcie techniczne przez telefon zawsze osiągalne i bardzo solidne, no i ta 30-mies gwarancja. Właśnie niedawno trochę zaczęło mi szwankować urządzenie z Forka i minęły już ponad dwa lata od zakupu a ja nadal mogłem je wysłać na naprawę w ramach gwarancji. I nawet mimo tej awarii polecam. Uważam że warto.

Dzięki serdeczne!! Tak się składa, że jestem z Torunia właśnie. Skontaktowałem się dziś z nimi, spotkaliśmy się i miałem sprzęt w ręku. Wygląda legitnie, ma procesor Intela i płytę Panasonica; do tego, poza formatami cyfrowymi, czytnik CD i DVD, pokrętło głośności (!), kolor podświetlenia do wyboru i - tak jak mówiłeś - gwarancję 30 miesięcy.

Kwota 1600zł... Z drugiej strony, do poprzedniego auta kupiłem "lepszego" chińczyka za 700zł i zawiesił się, nim dojechałem do domu.

Wiem, że jest firma na południu Polski, chyba gdzieś koło Dąbrowy Górniczej, właściciel sam ma Subaru, więc zna się na temacie, ale dla mnie to za daleko, nawet hotele zamknięte, więc dobrze się złożyło, że jest coś w mojej okolicy.

Minus jest taki, że z powodu covida transporty są opóźnione i do końca czerwca w Euro Wacie czekają na dostawy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grzebałem w Forku SH przy lusterku, musiałem zdjąć boczek drzwi, więc pomyślałem, że od razu wypróbuję czy głośniki trójdrożne lepiej zagrają od fabrycznych. Miałem dwie pary trójdrożnych: jakieś no name i Pioneer, ale nie kojarzę modelu. Zresztą chyba nie ma to znaczenia, bo głośniki wymontowane z auta z Japonii. Obydwa głośniki grały równie słabo i lekko charczały. Czy to problem słabego wzmacniacza w radiu czy niewłaściwej impedancji głośników? Choć tej impedancji nie znam - nie sprawdzałem na głośnikach. Charczenie pojawiało się już na średnio słabym wzmocnieniu, nie pod koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 18:46, Beavis napisał:

Ostatnio grzebałem w Forku SH przy lusterku, musiałem zdjąć boczek drzwi, więc pomyślałem, że od razu wypróbuję czy głośniki trójdrożne lepiej zagrają od fabrycznych. Miałem dwie pary trójdrożnych: jakieś no name i Pioneer, ale nie kojarzę modelu. Zresztą chyba nie ma to znaczenia, bo głośniki wymontowane z auta z Japonii. Obydwa głośniki grały równie słabo i lekko charczały. Czy to problem słabego wzmacniacza w radiu czy niewłaściwej impedancji głośników? Choć tej impedancji nie znam - nie sprawdzałem na głośnikach. Charczenie pojawiało się już na średnio słabym wzmocnieniu, nie pod koniec.

Podłączyłeś zestaw trójdrożny do zestawu odseparowanego i do fabrycznego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anakinsky napisał:

Podłączyłeś zestaw trójdrożny do zestawu odseparowanego i do fabrycznego radia?

Podlaczylem glosnik trojdrozny do fabrycznej wiazki, ale radio niefabryczne. Chinski android.

Edit: kurde, juz nie jestem pewien. Fabryczny woofer (tylko od strony kierowcy) odlaczylem na kostce, chyba przylutowane kabelki byly, i z kostki podlaczylem sygnal do glosnika trojdroznego, ale chyba tylko do obwodu woofera. Bo tam byly dwa terminale - do woofera i do gwizdkow.

Edytowane przez Beavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beavis napisał:

Podlaczylem glosnik trojdrozny do fabrycznej wiazki, ale radio niefabryczne. Chinski android.

Edit: kurde, juz nie jestem pewien. Fabryczny woofer (tylko od strony kierowcy) odlaczylem na kostce, chyba przylutowane kabelki byly, i z kostki podlaczylem sygnal do glosnika trojdroznego, ale chyba tylko do obwodu woofera. Bo tam byly dwa terminale - do woofera i do gwizdkow.

To chyba sam sobie odpowiedziałeś... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 18:12, Beavis napisał:

:D

Czyli muszę nowe przewody głośnikowe przeciągnąć od radia do drzwi... ?

Nowe - nie, możesz wykorzystać obecne, byle z pominięciem zwrotnic, które są w zestawie odseparowanym. Nie wiem tylko, czy podłączanie głośników trójdrożnych w tym miejscu ma sens... Chyba jednak lepszy odbiór da zestaw odseparowany, oczywiście niefabryczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anakinsky napisał:

Nowe - nie, możesz wykorzystać obecne, byle z pominięciem zwrotnic, które są w zestawie odseparowanym. Nie wiem tylko, czy podłączanie głośników trójdrożnych w tym miejscu ma sens... Chyba jednak lepszy odbiór da zestaw odseparowany, oczywiście niefabryczny. 

Wydaje mi się, że zwrotnice pominąłem... Ale zrobię to jeszcze raz, może cos przeoczyłem.

Zgadza się, docelowo ma byc zestaw odseparowany. Jednak mając leżący na półce głośnik trójdrożny postanowiłem jedynie sprawdzić czy i jak radio pociągnie taki głośnik? Chciałem porównać efekt zmiany głośników wraz z wygłuszeniem drzwi, lecz bez wstawiania wzmacniacza. No i póki co.. nie mam jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.04.2021 o 16:10, Beavis napisał:

 

Jest taka firma spod Torunia, która dystrybuuje chińskie kombajny multimedialne 2DIN oparte na androidzie, nazywa się Euro-Watt. Ceny mają wysokie, ale dają 30-miesięczną gwarancję, a radio jest homologowane, parametry urządzenia są porządne 4GB RAM, dobry procesor itp. Kupiłem już dwa takie urządzenia, jedno do Forka SH, drugie do Nissana Pathfindera - oba dostosowane rozmiarowo, czyli z odpowiednią maskownicą, rozmiary niestandardowe. Wszystkie kostki i interfejsy plug&play, bez problemu. Te urządzenia są trochę droższe, bo powyżej 2k, ale o ile się nie mylę to standardowy 2DIN też mają w ofercie i jest trochę tańszy, ale ponad 1k. Urządzenia bez problemu dźwigają jednocześnie: radio, mapy google, yanosika oraz rejestrator. Czasami dokładam coś jeszcze i też jest ok.

Wsparcie techniczne przez telefon zawsze osiągalne i bardzo solidne, no i ta 30-mies gwarancja. Właśnie niedawno trochę zaczęło mi szwankować urządzenie z Forka i minęły już ponad dwa lata od zakupu a ja nadal mogłem je wysłać na naprawę w ramach gwarancji. I nawet mimo tej awarii polecam. Uważam że warto.

To jeszcze ja dopytam czy podmiana na te radia spowoduje skasowanie cupholdera ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ipsx82 napisał:

To jeszcze ja dopytam czy podmiana na te radia spowoduje skasowanie cupholdera ? 

12 godzin temu, Beavis napisał:

 

W SH nie, bo tam nie ma. Ale w SG to nie wiem...

Jeśli radio jest 2DIN, to nie. 

Edytowane przez anakinsky
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W tunelu środkowym od ręcznego w kierunku przodu auta idzie przewód czujnika. 

ALE!

Niektóre funkcje, jak chociażby odpalenie AA, będą działać jedynie po zaciągnięciu ręcznego. Miałem to samo w stacji Pioneer i żeby wszystkie funkcje działały zawsze, to zakupiłem bypass do sygnału ręcznego. Generalnie, jest to jakiś mikro układ z trzema przewodami, który podaje sygnał identyczny z ręcznym.

 

Dla stacji Pioneer wyszukałem na Amazon pod hasłem Pioneer parking brake bypass.

 

Screenshot_20210708-215621.thumb.jpg.c994993952ab185442d637d3a2ffd016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś montował w miejsce fabrycznego 2 din radio SONY XAV-AX3005 lub podobne wielkościowo 2din ? I tu rodzi się kilka pytań ...

Czy android auto działa podczas jazdy czy trzeba użyć jakiejś przejściówki "parking brake cable" ?

Czy otwór plastików trzeba poszerzać ?

Czy sterowanie z kiery działa czy trzeba dokupić jakąś kostke ?

Czy działa ze wzmacniaczem i "subem" z tyłu ?

 

Coś polecacie w sensie sprawdzone radio ?

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej_pl napisał:

Czy android auto działa podczas jazdy czy trzeba użyć jakiejś przejściówki "parking brake cable" ?

Akurat post nad Tobą masz napisane - wiele funkcji jest ograniczone do zaciągniętego ręcznego, więc bypass oszukujący sygnał to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rosaskc napisał:

Akurat post nad Tobą masz napisane - wiele funkcji jest ograniczone do zaciągniętego ręcznego, więc bypass oszukujący sygnał to dobre rozwiązanie.

tak widziałem post, ale nie widziałem w tym potwierdzenia, stąd pytanie, masę ludzi pisze że wymieniało fabryczne radio na stacje multimedialną i nikt nie wspominał o "parking cable" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...