Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Danko napisał:

Szukam pierdoly, ale boję się iść w ciemno. Chcę kupić adapter bluetooth.. Ale mam wymagania. Chciałbym, żeby był do zapalniczki.. Wtedy schowałbym go w podłokietnik. Jednocześnie bardzo chciałbym, żeby miało wejście do szybkiego ładowania usb. Dwa proste wymogi, oczywiście im lepsza jakosc dźwięku/mniej zakłóceń, tym lepiej.. Ktoś coś? 

Nie wiem jakie masz radio w Subarce. Ale kup WEFA jeśli pasuje do Twojego modelu i nie baw się w jakieś zapalniczki czy transmitery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozglądam się za stacją multimedialną do mojego STI MY11. Mam sterowanie radiem oraz połączeniami telefonicznymi z kierownicy i chciałbym, żeby przyciski działały po zmianie radia. Oprócz tego fajnie, żeby wyciągnęło więcej z fabrycznych głośników (upgrade tychże w przyszłości). Bardzo bym chciał, żeby można również było podłączyć kamerę cofania. Jakieś propozycje i doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany takim radiem do Legacy IV, myślałem nad jednym z modeli firmy GMS ale po ostatnich postach zacząłem się zastanawiać. Także jak ktoś ma coś sprawdzonego to proszę się podzielić. Tym bardziej że czeka już zestaw audio system Evo i maty stp na montaż. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal każde chińskie radio/stacja na Androidzie ma te bajery, o których piszecie, ale jako właściciel jednej z nich nie polecam. Dużo rzeźby. Chętnie też się dowiem czy znajdują się podobne jednostki (pod względem funkcjonalności) u czołowych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marti8306 napisał:

Też jestem zainteresowany takim radiem do Legacy IV, myślałem nad jednym z modeli firmy GMS ale po ostatnich postach zacząłem się zastanawiać. Także jak ktoś ma coś sprawdzonego to proszę się podzielić. Tym bardziej że czeka już zestaw audio system Evo i maty stp na montaż. :)

Mam gms 7901 navix. Może w weekend nakręce filmik na youtube o nim. Radio działa bardzo płynnie. Uruchamia się 1sek. Wzmacniacz mam zewnętrzny, bo końcowka w tym radiu to jakiś dramat (nawet seryjnych, pierierowych głośników nie obsłużą). 

Marti8306 jeśli nie chcesz inwestować w dodatkowy wzmacniacz itd to odpuść, chyba że nie interesuje Cię jakość dźwięku to bierz w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Chciałbym poprawić audio w Legacy. Raczej pozostanę przy seryjnej jednostce grającej. Co polecacie? 

Na pewno zmienię głośniki, wytłumienie. Zastanawiam się na ile warto wzmacniacz i subwoofer. Co tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem niedawno radio - po poprzednim właścicielu miałem audio pod postacią wzmacniacza 2-kanałowego w bagażniku , wytłumienia drzwi i głośników Hertz. Wymiana jednostki na Sony 2 din sprawiła, że wszystko zagrało. Seryjna jednostka była spięta ze wzmacniaczem jakimś modulatorem siły sygnału bo nie ma typowego wyjścia.

Proponuję Ci jednak rozważyć wymianę jednostki - w polifcie to ciut prostszy temat.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dr.elich napisał:

Ja wymieniłem niedawno radio - po poprzednim właścicielu miałem audio pod postacią wzmacniacza 2-kanałowego w bagażniku , wytłumienia drzwi i głośników Hertz. Wymiana jednostki na Sony 2 din sprawiła, że wszystko zagrało. Seryjna jednostka była spięta ze wzmacniaczem jakimś modulatorem siły sygnału bo nie ma typowego wyjścia.

Proponuję Ci jednak rozważyć wymianę jednostki - w polifcie to ciut prostszy temat.

W jakim sensie prostszy? W sensie.. W obu potrzebna jest ramka, a do poliftow trudniej zdobyć. Kabelkologia jakos sie uprościła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Herostrates napisał:

Hej, 

Chciałbym poprawić audio w Legacy. Raczej pozostanę przy seryjnej jednostce grającej. Co polecacie? 

Na pewno zmienię głośniki, wytłumienie. Zastanawiam się na ile warto wzmacniacz i subwoofer. Co tutaj?

Audio system m165evo mam u siebie i pod samym radiem grają super.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dr.elich napisał:

Ja wymieniłem niedawno radio - po poprzednim właścicielu miałem audio pod postacią wzmacniacza 2-kanałowego w bagażniku , wytłumienia drzwi i głośników Hertz. Wymiana jednostki na Sony 2 din sprawiła, że wszystko zagrało. Seryjna jednostka była spięta ze wzmacniaczem jakimś modulatorem siły sygnału bo nie ma typowego wyjścia.

Proponuję Ci jednak rozważyć wymianę jednostki - w polifcie to ciut prostszy temat.

Chciałbym pozostać przy obecnej jednostce. Taką decyzje podjąłem. Korzystam i tak z telefonu i to dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie. 
Pytanie jaki wzmacniacz i jaki subwoofer? Czy ktoś w Legacy testował montowany w kole zapasowym bagażnika tak by wszystko ładnie ukryć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yaroz napisał:

Audio system m165evo mam u siebie i pod samym radiem grają super.

 

Zależy co dla kogo gra super ;) dobre głośniki nie gwarantują niczego, jeśli reszta systemu jest słaba... a nawet czasem może grać gorzej niż seria. Mam teraz hertz esk165L5 i gówniana koncówka mocy w radiu z andkiem ledwo ciągneła serię, a na hertz-ach całkiem polegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dr.elich napisał:

Jeśli bardzo chcesz pozostać przy serii to jest jeszcze opcja radia Macintosh - ale nie wiem czy były w poliftach ani też czy miały BT.

Ja u siebie mam i moduł BT i AUX pod telefon, zatem nic więcej mi nie potrzeba i chce zostać przy obecnej jednostce. Jeśli jednak trafiłaby się Macintosh z Legacy IV to nie wykluczam :) Masz jakieś namiary?

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, niebieski708 napisał:

Zależy co dla kogo gra super ;) dobre głośniki nie gwarantują niczego, jeśli reszta systemu jest słaba... a nawet czasem może grać gorzej niż seria. Mam teraz hertz esk165L5 i gówniana koncówka mocy w radiu z andkiem ledwo ciągneła serię, a na hertz-ach całkiem polegla.

Też mam chińczyka na andku, i tak jak pisałem gra to super, jedynie brakuje mi trochę basów ale to wina oprogramowania samego chińczyka a na nie jego końcówki czy głośników. Po zainstalowaniu powerampa mam to czego chciałem. Jest porównanie na YouTube audio system z hertzami i powerbassami i audio system wypadają najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę także na i 6 i 4 kanałowy wzmacniacz a także na aktywny subwoofer albo w kole zapasowym albo tuż nad z nieco tańszym subwooferem. Myślę nad tą tańszą opcją. Zależy mi na tym aby nie było interwencji w przestrzeń bagażnika i wszystko było ładnie poukrywane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Herostrates napisał:

Dostałem ofertę także na i 6 i 4 kanałowy wzmacniacz a także na aktywny subwoofer albo w kole zapasowym albo tuż nad z nieco tańszym subwooferem. Myślę nad tą tańszą opcją. Zależy mi na tym aby nie było interwencji w przestrzeń bagażnika i wszystko było ładnie poukrywane. 

Wzmacniacz można też pos fotel chyba wkomponować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, yaroz napisał:

Też mam chińczyka na andku, i tak jak pisałem gra to super, jedynie brakuje mi trochę basów ale to wina oprogramowania samego chińczyka a na nie jego końcówki czy głośników. Po zainstalowaniu powerampa mam to czego chciałem. Jest porównanie na YouTube audio system z hertzami i powerbassami i audio system wypadają najlepiej.

Nie spotkałem radia z andkiem które gra ;) sam mam gms 7901navix które uchodzi za jedne z lepiej grajacych (dlatego kupiłem)... dla mnie pod względem audio to kompletny gniot. Dopiero zewnętrzny wzmacniacz zaczął grać. Co do softwaru i hardwaru to poczytaj jakie masz tam końcowki mocy (najtańsze tda które są wkładane do radia z bazarku) to ci szczęka opadnie jakie tam jest dno technologiczne. Żadnym oprogramowaniem tych niedociągnięć nie poprawisz. Też mam poweramp-a kupionego i nie używam. Każdy ma inne wymagania... co do głośników to masz bardzo dobre głośniki (chociaż osobiscie z tej trójki bym brał PB). Ale według mnie nie wykorzystujesz nawet połowy ich możliwości (jakość dźwięku, nie głośność). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...