Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 godziny temu, anakinsky napisał:

a skąd pomysł, żeby z tyłu zakładać głośniki współosiowe... :question:

wiesz co.. akurat ten model występował w dwóch wersjach COAX oraz z odseparowanym tweeterem, wziąłem COAX, bo na tyle nie bylo gdzie zamontować odseparowany tweeter, nie było zestawu bez tweetera.

2 godziny temu, anakinsky napisał:

trochę się będą grzały, zwłaszcza w lecie

tak, jak budowałem tą półeczkę to wywierciłem otwory fi25 po całej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W ramach, że niedawno nabyłem głośniki Kenwood KFC P707 to też dokupiłem dystanse, które jednak przemalowałem :upside-down-face_1f643-small:

IMG_20221210_214527.thumb.jpg.d4d93cbc5aff2a9f68fd8b1235bfb881.jpg

 

Do dźwięku nic nie wniesie, ale przynajmniej w kolor budy :D

Same głośniki źle nie wyglądają, ale trzeba było wymienić końcówki przy nich, bo stare kiepsko wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kiwi 4ester napisał(a):

W ramach, że niedawno nabyłem głośniki Kenwood KFC P707 to też dokupiłem dystanse, które jednak przemalowałem :upside-down-face_1f643-small:

IMG_20221210_214527.thumb.jpg.d4d93cbc5aff2a9f68fd8b1235bfb881.jpg

 

Do dźwięku nic nie wniesie, ale przynajmniej w kolor budy :D

Same głośniki źle nie wyglądają, ale trzeba było wymienić końcówki przy nich, bo stare kiepsko wyglądały.

Wykleiłeś drzwi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Wiedziałem, że ktoś mi to wywlecze :P nie - jeszcze nie :OO: najwcześniej na wiosnę/lato :)

Ja jestem powiedzmy świeżo po tej robocie stąd pytanie. ;p

Ale masz rację, lepiej to zrobić latem, maty fajnie się kleją do suchych i ciepłych drzwi. Zimą bym się za to nie zabierał, brrr. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orear napisał(a):

Ja jestem powiedzmy świeżo po tej robocie stąd pytanie. ;p

Ale masz rację, lepiej to zrobić latem, maty fajnie się kleją do suchych i ciepłych drzwi. Zimą bym się za to nie zabierał, brrr. :D

No właśnie. Ja się wziąłem za wymianę żarówki w bagażniku i teraz mam nadzieję, że klej na kloszy da radę trzymać zatrzask :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Po trafieniu na ogłoszenie od @Oktan zacząłem poszukiwać jakichkolwiek informacji dotyczących dodatkowego suba pod fotel. Wersja od @Oktan jest z bloba WRX USA, numer H6300FS410 i wygląda tak

IMG_20230126_180153.jpg.95ee3523ad750ea94a52ed30e9da2d23.thumb.jpg.7158dce6d17804c287afb4a7be800ee2.jpg

 

Będę się do niego "przymierzał" :) Natomiast trafiłem w necie na wersję, która była dedykowana stricte do Forestera, numer H630SSA300 i wygląda takcc6451s-960.jpg.b91c943faf71155e21c83d0237471917.jpg

 

Czy ktoś z Was (poza @Oktan) ma lub miał z tym styczność i może mi co nieco o tym powiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o jakimś nowym aktywnym subwooferze pod fotel? Jest tego trochę, ceny różne, ale w podobnym budżecie jak te powyżej możesz już trafić coś normalnej firmy typu np. Pioneer, a biorąc pod uwagę to, jaką wagę Subaru przykłada do audio, to może to mieć więcej sensu ;). Tylko trzeba by wymierzyć, czy na pewno któryś z tych niefabrycznych wejdzie pod fotel w forku, chociaż powinien, bo ja mam tak włożony dość spory wzmacniacz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bright napisał(a):

Nie myślałeś o jakimś nowym aktywnym subwooferze pod fotel? Jest tego trochę, ceny różne, ale w podobnym budżecie jak te powyżej możesz już trafić coś normalnej firmy typu np. Pioneer, a biorąc pod uwagę to, jaką wagę Subaru przykłada do audio, to może to mieć więcej sensu ;). Tylko trzeba by wymierzyć, czy na pewno któryś z tych niefabrycznych wejdzie pod fotel w forku, chociaż powinien, bo ja mam tak włożony dość spory wzmacniacz :).

Możesz zasugerować linkami jakiś przykład? Masz zdjęcie jak masz zamontowany ten wzmacniacz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaczki a to jest wątek audio do Forka czy sprzedam subwoofer? :upside-down-face_1f643-small:

Sio se na pewu gadać ! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, opiszę Wam swój sposób na poprawienie audio.

W moim OBK jest fabryczny Kenwood GX204LE . Też byłem niezadowolny z nagłośnienia fabrycznego i z tego co mogę usłyszeć w Radiu . Śledząc fora znalazłem wątek o tym jak zrobić AUX do tego radia. Przełącznik był jednak możliwości podpięcia nie było. Wymontowałem radio i wlutowałem się z Kablem AUX. Niestety okazało się że AUX w moim aucie to porażka. Nic nie słychać a jakość dźwięku jeszcze grosza jak z Radia czy CD. Zacząłem szukać przyczyny. Rozwiązaniem był wzmacniacz słuchawkowy FiiO A3 .  jednak to było mi za mało chciałem żeby dźwięk leciał po Bluetooth . Kolejna rzecz która była już sprawdzona z subwooferem została wpięta w Auto : TP-Link HA 100. W ten sposób zrobiłem bez rzeźbienia kenwooda z możliwością połączenia z telefonem. Podsumowując:

do AUX’a podłączamy wzmacniacz , wzmacniacz łączymy z tp-linkiem a tp-link z telefonem i mamy muzę jaką chcemy . Okazuje się że sprzęt gra bardzo ładnie i czysto . Naszym głośnikom nie brakuje mocy, one dostają za słaby sygnał. Bardzo ważna rzecz : zasilanie dla naszych małych urządzeń podajemy z power banku lub z bardzo dobrej ładowarki ponieważ cały układ może buczeć. 

Edytowane przez Pumba
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pumba napisał(a):

Cześć, opiszę Wam swój sposób na poprawienie audio.

W moim OBK jest fabryczny Kenwood GX204LE . Też byłem niezadowolny z nagłośnienia fabrycznego i z tego co mogę usłyszeć w Radiu . Śledząc fora znalazłem wątek o tym jak zrobić AUX do tego radia. Przełącznik był jednak możliwości podpięcia nie było. Wymontowałem radio i wlutowałem się z Kablem AUX. Niestety okazało się że AUX w moim aucie to porażka. Nic nie słychać a jakość dźwięku jeszcze grosza jak z Radia czy CD. Zacząłem szukać przyczyny. Rozwiązaniem był wzmacniacz słuchawkowy FiiO A3 .  jednak to było mi za mało chciałem żeby dźwięk leciał po Bluetooth . Kolejna rzecz która była już sprawdzona z subwooferem została wpięta w Auto : TP-Link HA 100. W ten sposób zrobiłem bez rzeźbienia kenwooda z możliwością połączenia z telefonem. Podsumowując:

do AUX’a podłączamy wzmacniacz , wzmacniacz łączymy z tp-linkiem a tp-link z telefonem i mamy muzę jaką chcemy . Okazuje się że sprzęt gra bardzo ładnie i czysto . Naszym głośnikom nie brakuje mocy, one dostają za słaby sygnał. Bardzo ważna rzecz : zasilanie dla naszych małych urządzeń podajemy z power banku lub z bardzo dobrej ładowarki ponieważ cały układ może buczeć. 

GX204LE ma z tyłu ośmiopinową wtyczkę która służy za AUX i sterowanie radiem z kierownicy. Nic nie trzeba lutować i gra to bardzo pięknie. 

A co do głośników... to już zależy od tego jakie kto ma preferencje odnośnie jakości słyszanego dźwięku. Prawda jest jednak taka, że Subaru w modelach bez McIntosha niezbyt przełożyło rękę do głośników. 

Ilustracja poniżej pokazuje różnicę:

PXL_20220505_085803186.thumb.jpg.cf957e592860163410601aca50f83437.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aga napisał(a):

Już ;)

 

A mój można zamknąć bo dziś poleciał do @Orear 

Także plis clozedd ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, niebieski708 napisał(a):

Panowie, macie jakiś dobry pomysł na głośniki przód (niskotonowe-średniotonowe)? Takie żeby radio bez dodatkowego wzmaka uciągnęło. Mam teraz jakieś plastikowe pajoniery kupione kiedyś na szybko, ale basu to prawie wogóle nie ma…

Mam w Legacy Audio System evo 2. Ale mam też wygłuszone drzwi i wzmacniacz, a to dość sporo pomaga w rozpędzeniu ich. Niemniej podczas jazdy na autostradzie bas jest tak średnio odczuwalny dlatego kupiłem suba i zobaczę jak będzie wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć. Ktoś mi powie, czy zostawialiście te styropiany i na to przyklejaliście gąbkę czy styropiany szły w niepamięć?

IMG_20230308_154701.thumb.jpg.07dc2e75b71513901020272e4c921254.jpg

 

W którym miejscu mocowaliście zwrotnicę, żeby nie przeszkadzało przy montażu boczka drzwi?

IMG_20230308_155500.thumb.jpg.754f2b7f09cb9dd1b53c0a8390ae650e.jpg

 

IMG_20230308_154735.thumb.jpg.b15c73f8b71c50cd3ef47ea289926ed4.jpg

 

IMG_20230308_154739.thumb.jpg.a5b9a1bb1c1ae068e8f0c70b7a7e22d8.jpg

Edytowane przez Kiwi 4ester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...