Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, LosioDriver napisał(a):

 

Prosto do wtyczki oryginalnego głośnika czy masz coś wzmacniającego pomiędzy? To dalej na oryginalnym radiu?

tak, tylko na seryjnym wzmacniaczu SW który jest w radiu, ciekawe jak by młóciło, gdybym wywalił lub zmienił C271 :twisted:

image.thumb.png.d158a9a288178f265aadc09653b5073c.png

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AdaSch napisał(a):

tak, tylko na seryjnym wzmacniaczu SW który jest w radiu, ciekawe jak by młóciło, gdybym wywalił lub zmienił C271 :twisted:

image.thumb.png.d158a9a288178f265aadc09653b5073c.png

 

Puścić więcej prądu mówisz... najwyżej się coś spali, części zamienne mam.

Nie chcesz może tego kondensatora większego? Bo sprowadziłem całe pudło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, ten projekt ma więcej faz. Pierwsza sprawa, to w radio ścieżki prądowe mają odkrytą soldermaskę i są trochę pocynowane. Wykorzystałem to i od złącza zasilającego do zasilania wzmacniaczy na tych ścieżkach nalutowałem grubą srebrzankę (chyba 1mm). Czyli prądowo wydajność jest zapewniona. Kable zasilające są ok.

 

co do kondensatora, chyba pójdę w dodatkowy super cap - coś w rozsądnych pieniądzach i coś co się zmieści w środku radia.

np.

https://www.digikey.com/en/products/filter/electric-double-layer-capacitors-edlc-supercapacitors/61?s=N4IgjCBcoEwAwHYCcVQAcAuUQFUB2AlhgPIBmAsgKYCGAzgK4BOlIANCPdgGpsgC2BPNjABWXn2oAPYQA4QAX3nsAbKhAEAJtgC0YOBHaZsvDAE80LSCDoBjBfKA

 

Co do testów: za pomocą starego softu cool edit pro 2 zrobiłem sobie ścieżki dźwiękowe od kilku Hz wzwyż aby zbadać wibracje niepożądane oraz ścieżki mordercze czyli pełna moc amplitudy na minimalnej częstotliwości 1hz w górę - tutaj już bardzo optycznie widać wychyły membran, i można również pomierzyć ile tak naprawdę napięcia dochodzi do głośników a zatem moc oraz jak duże są spadki napięć na końcówkach mocy.

 

Sam wzmacniacz SW jest zrobiony na starej technologii, rozważam zmianę na mosfet tak jak zmieniłem ten główny, ale bez adaptera nic nie ma pin to pin w tej obudowie, co nie oznacza, że się nie da, da się wstawić coś na mosfet ale wymaga to większych modyfikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.05.2023 o 02:32, AdaSch napisał(a):

Sam wzmacniacz SW jest zrobiony na starej technologii, rozważam zmianę na mosfet tak jak zmieniłem ten główny, ale bez adaptera nic nie ma pin to pin w tej obudowie, co nie oznacza, że się nie da, da się wstawić coś na mosfet ale wymaga to większych modyfikacji

 

Masz jakiś wzmacniacz SW na oku? Pobawiłbym się, może dałoby się zrobić jakiś adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LosioDriver napisał(a):

Masz jakiś wzmacniacz SW na oku? Pobawiłbym się, może dałoby się zrobić jakiś adapter.

tylko założenia, chwilo brak "czasu"

 

ale chcę iść w coś takiego :twisted:

https://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/datasheet/ab/d6/fa/99/84/36/49/ee/CD00000017.pdf/files/CD00000017.pdf/jcr:content/translations/en.CD00000017.pdf

ew

https://www.st.com/content/ccc/resource/technical/document/datasheet/01/89/00/b5/79/a9/4b/e8/CD00000164.pdf/files/CD00000164.pdf/jcr:content/translations/en.CD00000164.pdf

 

EDIT:

rozważam też przetwornicę napięcia z 13,2V do wyższego na ile prądowo kable pozwolą (jeszcze tego nie wiem na ile i czy ew można się po ludzku gdzieś podpiąć)

np z 12 do 24V lub 36V np 8A Ale wtedy tak by tłukło, że o lakier zacząłbym się martwić :)

 

oczywiście podłączyłbym wtedy oba wzmacniacze wiec nie wykluczam np 2 przetwornic mniejszych lub 1 większej.

 

np taka przetwornica step-up

http://proa2427b.pic7.websiteonline.cn/upload/WG-12S3606.pdf

 

generalnie wydobycie "mocy" z radia to nie jest coś "wielkiego" tyle, że ja nie chcę jakiś większych modyfikacji instalacji itp. zmieści się w radio lub przykręcone do tyłu radia = ok cięcie, sztukowanie itp = nie ok

 

obecnie największy minus to zasilanie, bo w wersjach z nawigacją idzie pośrednio przez nawigację którą też potraktowałem grubą srebrzanką...

 

 

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, LosioDriver napisał(a):

 

Kupowałeś komplet 2szt? Nie została Ci może druga? :upside-down-face_1f643-small:

Tak, ale ma na niego pomysł. Daj chwilę zastanowię się, czy jest szansa na realizację :) pewnie nie, więc będzie do oddania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, dcd84 napisał(a):

Czy gąbka o grubości 10mm zmieści się w przedni boczek Legacy IV?

 

Ja u siebie mam vibrofiltr 2mm i pianę 6mm. Trzeba było włożyć trochę siły aby kołki złapały boczek. 
Oczywiście to może być kwestia odpowiedniego docięcia, ale wydaje mi się, że 10mm będzie już za grubo. 

@kamul co powiesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co tak gruba i jaka gąbka (bo są różnie ściśliwe). Ogólnie wszelkie maty trzeba dobrze docisnąć przy montażu (są wałki do tego), co do gąbki nie aż tak bardzo, ale musi być ściśle naklejona. Jeśli chcesz, żeby boczek "nie chodził" przy mocniejszym kopaniu woofera, to u siebie mam 6 a na samych drzwiach miejscami doklejony TAC MAT. Zapina się to bez większych problemów.

Do tego weź pod uwagę, że przy mocniejszym graniu "grać" będą też cięgna, klamka, elementy do opuszczania szyby itp.

Można pokusić się o dołożenie pasty typu BRAX (w każdym razie tłumiącej drgania).

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem upgrade audio w Subaru. Zamontowałem Stacja Multimedialna Subaru Outback Legacy 2004 - 2009 GMS 8987TQ Navix . Jest to stacja dedykowana do modelu auta i pasuje idealnie w miejsce schowka miedzy nawiewami. Działa bardzo płynnie na Androidzie 12.  Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że oryginalne głośniki grają pięknie. Stary Kenwood ma słaby wzmacniacz. Na AUX gra dobrze jak podepnie się przez przedwzmacniacz.

Montaż jest łatwy, jednak kable trzeba ogarnąć u kogoś kto zna temat bo to co mi przysłano nie było kompatybilne z moim autkiem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...