Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedna sprawa.

Gdzie tu jest fabryczna zwrotnica?

IMG_20230308_160830.thumb.jpg.739cf489e252b76fbc8bfce066d504f5.jpg

 

IMG_20230308_160837.thumb.jpg.9f8b3eb6e57eb807bb0b6d4b092be795.jpg

 

Na tej co będę montował to mam input dla plusa i minus. Patrząc na przewody w aucie zarówno zielony jak i brązowo-biały idą do tweetera i średniotonowego.

IMG_20230308_160914.thumb.jpg.7a15ed025fbc5be309c6c9abe31629a1.jpg

 

IMG_20230308_160922.thumb.jpg.bfddc6b7f2af4a2cf606746ff0080e8d.jpg

 

Mam rozumieć, że nie ma fabrycznej zwrotnicy czy gdzieś jest pod tą izolacją?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczna zwrotnica to kondensator na głośniku średnio/nisko tonowym. ;)

Styropiany raczej out, bo nie złapiesz spinkami boczka kiedy wszystko wykleisz (choć mi w Legacy się udało), filcowe elementy jeśli masz możesz sobie zostawić, ani grzeją ani ziębią. 

A nowa zwrotnica w Legacy na przykład mieści się idealnie pod głośnikiem wysokotonowym. 

 

PXL_20220617_110305583.jpg

PXL_20220523_150606887.jpg

PXL_20220523_172220458.NIGHT.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orear napisał(a):

Fabryczna zwrotnica to kondensator na głośniku średnio/nisko tonowym. ;)

Styropiany raczej out, bo nie złapiesz spinkami boczka kiedy wszystko wykleisz (choć mi w Legacy się udało), filcowe elementy jeśli masz możesz sobie zostawić, ani grzeją ani ziębią. 

A nowa zwrotnica w Legacy na przykład mieści się idealnie pod głośnikiem wysokotonowym. 

 

PXL_20220617_110305583.jpg

PXL_20220523_150606887.jpg

PXL_20220523_172220458.NIGHT.jpg

Dokładnie tak jest potwierdzam również

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie praktyczne, mam Hawka w którym wygłuszyłem matą alubutylową przednie i tylnie drzwi, bagażnik nadkola wraz z klapą oraz podłogę.
Jest sporo ciszej, ale zastanawiam się czy jest sens dodawać piankę, tzn. czy będzie faktycznie duża różnica - czy brak ramek tak czy tak zrobi swoje.
Wolał bym odpowiedzi od praktyków, którzy maja porównanie z pianką i bez pianki.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adventure184 napisał(a):

Pytanie praktyczne, mam Hawka w którym wygłuszyłem matą alubutylową przednie i tylnie drzwi, bagażnik nadkola wraz z klapą oraz podłogę.
Jest sporo ciszej, ale zastanawiam się czy jest sens dodawać piankę, tzn. czy będzie faktycznie duża różnica - czy brak ramek tak czy tak zrobi swoje.
Wolał bym odpowiedzi od praktyków, którzy maja porównanie z pianką i bez pianki.
 

Z racji, że jestem na świeżo w trakcie montażu gąbki/pianki to już mogę stwierdzić, że plastiki są bardziej zwarte i mają mniejszą tendencję do rezonowania. Jutro oklejam tylne boczki i jak skończę to wrzucę porównanie (z i bez) tutaj. Sam oceniasz czy ma to sens czy nie :) wg mnie jak najbardziej ma.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adventure184 napisał(a):

Tylko ja mam ciut inną sytuację, mam już alubutyl - co według moich doświadczeń dość skutecznie wycisza wnętrze.

Ja u siebie mam pianę ale wydaje mi się, że największą robotę robi nadal alubutyl. To prawda, że piana usztywnia boczek drzwi i jeśli coś Ci tam rezonuje to powinno przestać. Ale nie spodziewałbym się niewiadomo czego, powietrze nadal będzie gwizdać po szybach bez ramek i tego nie zmienisz. 

 

 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, anakinsky napisał(a):

U siebie dodałem jeszcze gąbkę w miejscach otworów na kołki. Boczki wreszcie przestały rezonować i zapadła cisza...

Przy kołkach trzeba uważać i nie dać za dużo, żeby się to znowu chciało zapiąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę że wyklejacie alubutyl na wewnętrzną strukturę drzwi po całości, tzn przykrywając wszystkie otwory technologiczne. Rozumiem, żz ten sposób pozwala wyeliminować fabryczną folię izolującą. Ale co jeszcze poza tym? Czy chodzi o zamknięcie pudła rezonansowego? Czy jest jeszcze jakaś inna zaleta?

Bo ja omijałem celowo otwory, żeby wagi zbędnej nie dodawać. Ale na wierzch musiałem folię dać z powrotem, wiadomo.

 

Piankę dawałem od wewnątrz boczków, jak koledzy, ale również jako drugą warstwę, na alubutyl na zewnętrznej stronie drzwi. Git czy nie git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei odwrotnie najpierw wykleiłem blachę alubutylem a teraz będę się zabierał za piankę na boczek bo mi trzeszczy. Wyszukałem też takie taśmy do podklejania w miejscach gdzie plastik dotyka platiku/blachy więc chcę większość wnętrza tak wykleić żeby nic nie grzechotało na dziurach.

A alubutyl jeśli da radę zerwać to położę od nowa, średnio mi to wyszło bo kleiłem z małych kawałków i wolę tego publicznie nie pokazywać :P

 

A jeśli chodzi o efekty to po pozaklejaniu alubutylem i wymianie głośników brzmi to o wiele lepiej zwłaszcza bassy, przynajmniej dopóki auto nie zacznie trzeszczeć ale tak jak powiedziałem będziemy nad tym pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SdKfz_00 napisał(a):

Ja z kolei odwrotnie najpierw wykleiłem blachę alubutylem a teraz będę się zabierał za piankę na boczek bo mi trzeszczy. Wyszukałem też takie taśmy do podklejania w miejscach gdzie plastik dotyka platiku/blachy więc chcę większość wnętrza tak wykleić żeby nic nie grzechotało na dziurach.

A alubutyl jeśli da radę zerwać to położę od nowa, średnio mi to wyszło bo kleiłem z małych kawałków i wolę tego publicznie nie pokazywać :P

 

A jeśli chodzi o efekty to po pozaklejaniu alubutylem i wymianie głośników brzmi to o wiele lepiej zwłaszcza bassy, przynajmniej dopóki auto nie zacznie trzeszczeć ale tak jak powiedziałem będziemy nad tym pracować.

Opalarka pomaga przy zdejmowaniu ale wciąż nie będzie to łatwe zajęcie. ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie tutaj również wrzucić to co udało się u mnie zrobić w temacie audio :) Z racji, że dokładniej opisałem to w swoim wątku, to zostawiam Wam odnośniki :)

 

Tuning wizualny + wymiana końcówki mocy + wymiana kondensatora + dołożenie WEFA

 

Wytłumianie boczków drzwi i klapy bagażnika pianką K6s od bitmat.

 

Ogarnięcie przewodów, głośników, dystansów MDF

 

Wytłumianie matami alubutylowymi AB-2.

 

Gdyby zamiast chodzić do pracy na 8h miał się zajmować tylko tym, to wychodzi jakieś 2-3 tygodnie roboty. Koszt do 1000zł w materiałach i głośnikach :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 minut temu, Michał Górski napisał(a):

Hej. Czy ktoś to umie sensownie ustawić? Ten Equalizer to jakaś masakra ;) OBK 2010.

Jeżeli ktoś ma jakieś dobre ustawienia to prosze fotkę na priv :) Będę wdzięczny.

 

Screenshot_20220331-175546_Gallery.jpg

 

Sprawdź cały ten wątek.

Ludzie tam podali swoje ustawienia pod różne rodzaje muzyki, z tego co na szybko przeczytałem ktoś nawet pokusił się o sprawdzenie szumu różowego itd. więc chyba warte sprawdzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Orear napisał(a):

 

Sprawdź cały ten wątek.

Ludzie tam podali swoje ustawienia pod różne rodzaje muzyki, z tego co na szybko przeczytałem ktoś nawet pokusił się o sprawdzenie szumu różowego itd. więc chyba warte sprawdzenia. 

Dzięki  :) Przyda się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziele się wiedzą

 

Temat SW w SG9

 

Oryginalnie działa tam zabytkowy głośnik JVC. Szukałem zamiennika 1:1 ale nowoczesnego z bardzo niskim dołem. Wybór jest znikomy ale jest Infinity 693.7i

IMAG0566.thumb.jpg.9c90e31ef45b2969d8ff23eb3de56986.jpgIMAG0564.thumb.jpg.55ad517facc5abbc6901fc48863c3ded.jpg

Oryginalnie głośnik jest 3 drożny więc bez sensu, ale modyfikacja w firmie naprawiającej głośniki (koszt 40 pln) i viola!

 

image.thumb.png.6a08f10e4f78c4ce0d66f3d82bc5eb1c.png

cytując klasyka

"Je..ie" basem jak z rybnego :)

 

Jak ustawi się na głośno to czuć na plecach, buda wpada w poważne wibracje :)

 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AdaSch napisał(a):

"Je..ie" basem jak z rybnego

Otake basy mię też chodzi. 

 

9 minut temu, AdaSch napisał(a):

modyfikacja

Czy chodzi o odłączenie gwizdka i środka od zwrotnicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fala napisał(a):

Czy chodzi o odłączenie gwizdka i środka od zwrotnicy?

tak, to co seryjnie odstaje to w tym są 2 głośniki oraz zwrotnica. Ładnie mi to zdemontowali (jest na metalowej rurce, zrobię fotkę) i nakleili odpowiednią czapkę. Na teście u nich wyszedł baaardzo dobrze, wręcz idealnie do tej aplikacji. Przypominam, że seryjne radio ma osobną końcówkę mocy tylko na ten jeden głośnik i idą tam tylko niskie tony z procesora dźwięku. Sam wychył membrany względem seryjnego to przepaść :)

 

ja nie znalazłem innego poważnego producenta co ma charakterystykę od minimum 35Hz 6x9" w 2ohm.

Edytowane przez AdaSch
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AdaSch napisał(a):

tak, to co seryjnie odstaje to w tym są 2 głośniki oraz zwrotnica. Ładnie mi to zdemontowali (jest na metalowej rurce, zrobię fotkę) i nakleili odpowiednią czapkę. Na teście u nich wyszedł baaardzo dobrze, wręcz idealnie do tej aplikacji. Przypominam, że seryjne radio ma osobną końcówkę mocy tylko na ten jeden głośnik i idą tam tylko niskie tony z procesora dźwięku. Sam wychył membrany względem seryjnego to przepaść :)

 

ja nie znalazłem innego poważnego producenta co ma charakterystykę od minimum 35Hz 6x9" w 2ohm.

 

Prosto do wtyczki oryginalnego głośnika czy masz coś wzmacniającego pomiędzy? To dalej na oryginalnym radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...