Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Zajonc napisał:

Czekamy z niecierpliwością :D

Dobra wiadomość. Wygląda na to, że nic więcej nie zepsułem :biglol: zła to taka, że samo czyszczenie nie pomogło :unsure: trzeba będzie prawdopodobnie wymienić końcówkę mocy i poprawić kilka lutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Dobra wiadomość. Wygląda na to, że nic więcej nie zepsułem :biglol: zła to taka, że samo czyszczenie nie pomogło :unsure: trzeba będzie prawdopodobnie wymienić końcówkę mocy i poprawić kilka lutów.

Czyli operacja się udała, ale pacjent zmarł?

Najgorzej jak człowiek siedzi do późna z nadzieją, że coś naprawi/poprawi, a tu zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zajonc napisał:

Czyli operacja się udała, ale pacjent zmarł?

Najgorzej jak człowiek siedzi do późna z nadzieją, że coś naprawi/poprawi, a tu zonk

Nie no, postęp jest. Powiedzmy, że wiem na czym stoję. Mało tego, u mamy znalazłem potencjalnego dawcę części :D 

IMG_20220227_105458.thumb.jpg.56c1945cd2e62927ee5d4636e71c144e.jpg

 

dobrze, że mam OEM Kenwooda, to choć co będzie grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Nie no, postęp jest. Powiedzmy, że wiem na czym stoję. Mało tego, u mamy znalazłem potencjalnego dawcę części :D 

IMG_20220227_105458.thumb.jpg.56c1945cd2e62927ee5d4636e71c144e.jpg

 

dobrze, że mam OEM Kenwooda, to choć co będzie grało :)

No to faktycznie nie ma co narzekać jak już nawet dawcę organów masz :biglol:

I to w niedzielę rano

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Forumowicze - pomocy! Buczenie w głośnikach. Masy RCA i we wzmaku sprawne.
Sygnałówki wykluczyłem - czy to Audio-System (puszczone tunelem), czy dla próby pociągnięte "po fotelach" Hollywood Pro.
Głośnikowe - Red's Music, wszystko do zwrotki w boczku, a stamtąd na woofery i tweety. Najbardziej słyszalne przy wyciszeniu radia do 0 (Kenio DNX), w miarę zwiększania głośności ucho przestaje te dodatkowe dźwięki wychwytywać. Można oszaleć. Gdzie szukać przyczyny?
W czwartek spróbuję jeszcze podmienić wzmak, ale obecny piec niedawno wrócił ze sprawdzenia bez stwierdzonych jakichkolwiek usterek.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radek_shin napisał:

Forumowicze - pomocy! Buczenie w głośnikach. Masy RCA i we wzmaku sprawne.
Sygnałówki wykluczyłem - czy to Audio-System (puszczone tunelem), czy dla próby pociągnięte "po fotelach" Hollywood Pro.
Głośnikowe - Red's Music, wszystko do zwrotki w boczku, a stamtąd na woofery i tweety. Najbardziej słyszalne przy wyciszeniu radia do 0 (Kenio DNX), w miarę zwiększania głośności ucho przestaje te dodatkowe dźwięki wychwytywać. Można oszaleć. Gdzie szukać przyczyny?
W czwartek spróbuję jeszcze podmienić wzmak, ale obecny piec niedawno wrócił ze sprawdzenia bez stwierdzonych jakichkolwiek usterek.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

Nie masz żadnego emulatora zmieniarki, kabla AUX dołożonego, czegoś dziwnego wpiętego w zapalniczkę, typu transmiter FM?

U mnie szumy przenosi emulator zmieniarki WEFA po kablu AUX (może kabel ekranowany załatwiłby problem), ale nie są jakieś niesamowicie słyszalne. 

Edit:

Widzę, że radio masz DNX. Więc emulator odpada. Może z radiem jest coś nie halo. ;)

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem delikatne przetarcie na przewodzie kostki Subaru -> ISO. Już jedzie nowa, bo zaizolowanie tego nie zmieniło nic.
Radio powinno być ok. Nie sądzę, by to ono generowało te szumy. Ew. na próbę zmienię jednostkę na GMS lub ew. drugiego Kenwooda.

Czy cokolwiek w tunelu środkowym może generować przebicia np. kostki ogrzewania foteli?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Temat może nie bezpośrednio związany z audio w Subaru ale dotyczy OEMowego radia.

Chciałem wykorzystać stare oryginalne radio i podłączyć je pod głośniki komputerowe z własnym zasilaniem. Cała rzecz polega na tym że muszę sygnał wychodzący z oryginalnej kostki podłączyć pod wtyk Jack 3,5mm.

I zastanawiam się czy będzie to działać jak wykorzystam plus lewy, prawy przód i zewrę ze sobą minusy lewy przód z prawym. 

Przerabiał ktoś taki temat ?

Tutaj zaawansowana wizualizacja komputerowa:

783783.png.a332a511f2f11074d7d73674ed9f8721.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam rozwiązania odnośnie siania zakłóceń. :) 
Mam emulator WEFA. Sygnał puszczony po AUX ewidentnie sieje zakłóceniami, oczywiście szczególnie odczuwalne kiedy nie gra żadna muzyka. Wystarczy złapać końcówkę przewodu w palce i w głośnikach słychać delikatne piszczenie i trzaski. 

Kiedy puszczam po Bluetooth, a AUX jest wypięty - zakłóceń nie ma. (OWSZEM, mogę przestać używać AUX ale nie o to w tym chodzi :P )

Kabelek AUX to ten, który został dołączony do zestawu, więc najtańsza możliwa opcja (mimo pomalowanych na złoto końcówek). 
Pytanie brzmi, czy mam kupić kolejny kabelek (ekranowany i droższy ??) czy wina jednak może leżeć po stronie samego emulatora WEFA i zmiana kabelka nic nie da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
30 minut temu, Danko napisał:

Pytanie do ludzi po przejściach z imprezami GH - czy w miejsce ori radia mieści się każde 2din? Jeśli nie - jakieś konkretne? 

Może jakies sprawdzone opcje? Praktycznie nic nie wiem o audio, tymbardziej w imprezach :ph34r:

Kupiłeś Imprezę? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Danko napisał:

Pytanie do ludzi po przejściach z imprezami GH - czy w miejsce ori radia mieści się każde 2din? Jeśli nie - jakieś konkretne? 

Może jakies sprawdzone opcje? Praktycznie nic nie wiem o audio, tymbardziej w imprezach :ph34r:

W Imprezach GH miejsce na stacje multimedialną jest większe niż 2DIN. 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maross napisał:

Koledzy chciałbym założyć w końcu inne radio. Oprócz przejściówki na ISO, potrzebuję jeszcze tego "czegoś", żeby działały mi przyciski na kierownicy.
I tu właśnie pytanie, jakie to "coś" musi być do radia GX204LE?
 

Adapter sterowania kierownicy. Tam już jest końcówka ISO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maross napisał:

Mam z 2007, polift.
Czy to samo to nie wiem. Znalazłem dla Outbacka, ale od rocznika 2009.

Tu masz obk 02-08

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?products_id=8158&osCsid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...