Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ewemarkam napisał:
2 godziny temu, Orear napisał:

 
 

Zdarzało mi się montować zestawy głośnomówiące. Chyba najlepszym miejscem na mikrofon jest lewy słupek u góry. Albo okolice daszku przeciwsłonecznego.

Ten mikrofon zawsze można sobie przełożyć w dowolne miejsce w aucie. Przewód jest dość długi. Z tym, że najpierw jeśli najdzie mnie wena, znajdę jakiś inny mikrofon i sprawdzę, czy będzie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orear napisał:

Ten mikrofon zawsze można sobie przełożyć w dowolne miejsce w aucie. Przewód jest dość długi. Z tym, że najpierw jeśli najdzie mnie wena, znajdę jakiś inny mikrofon i sprawdzę, czy będzie lepiej. 

Nie mam zdjęcia, ale u siebie mam przyczepiony do daszka i zbiera ładnie z miejsca kierowcy i pasażera. Mikrofon standard taki jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 10:16, ewemarkam napisał:
W dniu 13.10.2020 o 08:53, Orear napisał:
 
00100dPORTRAIT_00100_BURST20200411161741883_COVER.thumb.jpg.4d646636af500ca5dfa6a00bbda09852.jpg

Zdarzało mi się montować zestawy głośnomówiące. Chyba najlepszym miejscem na mikrofon jest lewy słupek u góry. Albo okolice daszku przeciwsłonecznego.

Ja mam podobny podwieszony do schowka na okulary nad lusterkiem wstecznym.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 16:13, Kiwi 4ester napisał:

Nie mam zdjęcia, ale u siebie mam przyczepiony do daszka i zbiera ładnie z miejsca kierowcy i pasażera. Mikrofon standard taki jak Twój.

Wygląda na to, że trzeba go w wolnym czasie przeteleportować wyżej i może będzie lepiej zbierał. ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Filip Cz napisał:

Co to za mikrofon?Ja mam jakiś total badziew i muszę wymienić na coś, przez co będzie mnie słychać.

A ten mikrofon był dołączony do zestawu ze zmieniarką WEFA. Tylko tak jak pisałem wyżej, muszę go przenieść w inne miejsce żeby ocenić naprawdę jego możliwości bo w tym miejscu zdecydowanie zbiera wszystko poza tym co mówię i kiepsko mnie słychać podczas jazdy i rozmowy. ;) A na razie auto stoi w takim miejscu, że nie mam jak się zabrać za rozbieranie kokpitu bo przewody mam pchnięte za radiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! :) Chciałabym wymienić radio w Foresterze 2.0 X z 2004. Próbowałam coś wyczytać w tym wątku, ale nie ogarniam tematu :D

Chciałabym móc podłączyć telefon ze spotifyem, czyli radio z bluetooth albo z wejściem na kabel. Z tego co czytałam, często wymieniacie głośniki.

W zasadzie to też by się przydało, bo dźwięk nie jest najlepszej jakości. Kupować radio na własną rękę? Jeżeli możecie coś poradzić - będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dagi.mich napisał:

Hej! :) Chciałabym wymienić radio w Foresterze 2.0 X z 2004. Próbowałam coś wyczytać w tym wątku, ale nie ogarniam tematu :D

Chciałabym móc podłączyć telefon ze spotifyem, czyli radio z bluetooth albo z wejściem na kabel. Z tego co czytałam, często wymieniacie głośniki.

W zasadzie to też by się przydało, bo dźwięk nie jest najlepszej jakości. Kupować radio na własną rękę? Jeżeli możecie coś poradzić - będę wdzięczna.

Jak nie potrzebujesz ekranu to polecam pioneer fhx730bt. Jest jeszcze opcja z fabrycznym radiem żeby podpiąć zmieniarke/emulator Wefa, a żeby lepiej grało to wymiana końcówki mocy, ale tu odsyłam do @LosioDriver, bo się tym zajmuje :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dagi.mich napisał:

Hej! :) Chciałabym wymienić radio w Foresterze 2.0 X z 2004. Próbowałam coś wyczytać w tym wątku, ale nie ogarniam tematu :D

Chciałabym móc podłączyć telefon ze spotifyem, czyli radio z bluetooth albo z wejściem na kabel. Z tego co czytałam, często wymieniacie głośniki.

W zasadzie to też by się przydało, bo dźwięk nie jest najlepszej jakości. Kupować radio na własną rękę? Jeżeli możecie coś poradzić - będę wdzięczna.

Zacznijmy od tego jaką masz kieszeń? 1din czy 2din? Czy może daszek US zamiast schowka w desce rozdzielczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dagi.mich napisał:

Mam 1 din i schowek pod radiem. I nie potrzebuję ekranu.

A budżet, hmm, myślę że 500-1000 byłabym skłonna wydać :upside-down-face_1f643-small: 

kiedyś szukałem radia do innego samochodu jeszcze i w małych pieniążkach ( <350 zł) najbardziej wyróżniał się jak dla mnie Sony DSX-A400BT - niestety nie wiem jak podchodzi pod złącza w subaru, ale posiada NFC więc w kwestii wygody podłączania telefonu mnie zainteresował. Może któryś z kolegów ma z nim jakieś doświadczenia. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dagi.mich napisał:

Mam 1 din i schowek pod radiem. I nie potrzebuję ekranu.

A budżet, hmm, myślę że 500-1000 byłabym skłonna wydać :upside-down-face_1f643-small: 

Miałem takiego Soniacza 

 

https://allegro.pl/oferta/radio-sony-mex-n5300bt-mp3-bt-kolory-usb-cd-4gb-8699834191?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Dużo ustawień, rozbudowany korektor EQ, NFC, fajna rzeczą była opcja RBE- zostawiała tylko niskie tony(basy) na tylnych głośnikach- alternatywa dla subwoofera w bagażniku. Ustawienia można było włączać z poziomu urządzenia z Androidem po zainstalowaniu odpowiedniej apki ze sklepu Play. Naprawdę bardzo dobre radio.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dagi.mich napisał:

Mam 1 din i schowek pod radiem. I nie potrzebuję ekranu.

A budżet, hmm, myślę że 500-1000 byłabym skłonna wydać :upside-down-face_1f643-small: 


Jak coś to mam oryginalne ulepszone radia 2DIN do Forestera SG :) Ładnie pasuje i bardzo dobrze gra :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chciałbym odświeżyć temat. Jaką stację multimedialną polecilibyście do Forka 2005 XT z cupholderem? Chcę umieścić ją w miejscu oryginalnego radia, pod daszkiem podobno za bardzo się grzeje.

 

Naciąłem się już na wieszającą się chińszczyznę. Są jednak z pewnością i takie, co się nie wieszają i nie zawala im się pamięć, zwłaszcza jak podepnie się je pod viderejestratory..

 

Z góry dzięki.

IMG_20210125_152934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcelWozniak napisał:

Chciałbym odświeżyć temat. Jaką stację multimedialną polecilibyście do Forka 2005 XT z cupholderem? Chcę umieścić ją w miejscu oryginalnego radia, pod daszkiem podobno za bardzo się grzeje.

 

Naciąłem się już na wieszającą się chińszczyznę. Są jednak z pewnością i takie, co się nie wieszają i nie zawala im się pamięć, zwłaszcza jak podepnie się je pod viderejestratory..

 

Z góry dzięki.

IMG_20210125_152934.jpg

Ale pod ten daszek 2din ci nie wiedzie, no chyba że będziesz rzeźbił ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu bardziej odpowiednio...

Głośnik w drzwiach kierowcy umarł mi śmiercią naturalną. Jaki komplet głośników przód polecacie w rozsądnej cenie? Wygłuszyć przy okazji chyba warto? Instalację trzeba zmieniać?

Za 500-600 coś dostanę? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hookie napisał:

Chyba tu bardziej odpowiednio...

Głośnik w drzwiach kierowcy umarł mi śmiercią naturalną. Jaki komplet głośników przód polecacie w rozsądnej cenie? Wygłuszyć przy okazji chyba warto? Instalację trzeba zmieniać?

Za 500-600 coś dostanę? :P

Np. Audio system M165 Evo za ok 450zł, ale na instalację kup przejściówki do Forester'a SG pasują od Toyoty

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, anakinsky napisał:

Tam wejdzie Ci radio 2DIN, albo 1DIN z kieszenią. A jakie? To zależy, co potrzebujesz vs. budżet. 

Zależy mi na sprzęcie, który się nie będzie wieszał. Takie stacje nie kosztują chyba więcej, niż 1000? Większość chińszczyzny, to produkty bez nazwy; może ktoś ma coś sprawdzonego pod ten rozmiar? 

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez MarcelWozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...