Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2020 o 00:31, Danko napisał:

@Reinmar Bielauale to w Twoim przypadku po prostu nie ma takiej opcji, nie działa, czy jak? Bo na upartego to wtedy mógłbyś je wg. mnie oddać, skoro nie ma funkcji, którą rzekomo powinno mieć. 

PS. Czy takie radia obsługują sterowanie z kierownicy? Obecnie nie mam, chciałbym dołożyć ale nie wiem czy jest sens 


Opcja jest według producenta, ale po odpaleniu WebLinka pojawiają sie aplikacje: youtube, yelp, zomato, odtwarzacz muzyki, odtwarzacz wideo. Nic więcej nie ma.
W sklepie, w którym kupowałem już go nie zwrócę, bo okres dwóch tygodni dawno minął, a jeśli chodzi o jakiś support w naszym kraju, to jest dramat.

U mnie, żeby osiągnąć sterowanie z kierownicy, trzeba kupić przejściówkę (kostka iso ze sterowaniem z kiery ok. 150zł ), bo w pionku jest wejście takim jakby minijackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mogę polecić Joyinga, o tego: https://www.joyingauto.com/joying-eu-warehouse-7-inch-double-din-android-8-1-0-car-music-system-4gb-64gb-with-built-in-dsp.html

Z minusów: bezprzewodowy CarPlay czasami się rozłącza. Innych nie zauważyłem ;) A, no i teraz cena niestety poszła w górę, widzę. W black friday kupiłem go o prawie 100 euro taniej... 

Prawdopodobnie do każdego androida będziesz musiał spiłować plastik, bo są ciut większe niż otwór. Wcześniej w wątku znajdziesz dużo na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekw napisał:

Ja mogę polecić Joyinga, o tego: https://www.joyingauto.com/joying-eu-warehouse-7-inch-double-din-android-8-1-0-car-music-system-4gb-64gb-with-built-in-dsp.html

Z minusów: bezprzewodowy CarPlay czasami się rozłącza. Innych nie zauważyłem ;) A, no i teraz cena niestety poszła w górę, widzę. W black friday kupiłem go o prawie 100 euro taniej... 

Prawdopodobnie do każdego androida będziesz musiał spiłować plastik, bo są ciut większe niż otwór. Wcześniej w wątku znajdziesz dużo na ten temat.

 

Joying spoko, chociaż ten ma karte sim - odpada hotspot z telefonu czy modem usb/wifi:

https://www.joyingauto.com/joying-eu-warehouse-7-inch-double-din-android-8-1-0-car-audio-system-4gb-64gb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekw napisał:

Ja mogę polecić Joyinga, o tego: https://www.joyingauto.com/joying-eu-warehouse-7-inch-double-din-android-8-1-0-car-music-system-4gb-64gb-with-built-in-dsp.html

Z minusów: bezprzewodowy CarPlay czasami się rozłącza. Innych nie zauważyłem ;) A, no i teraz cena niestety poszła w górę, widzę. W black friday kupiłem go o prawie 100 euro taniej... 

Prawdopodobnie do każdego androida będziesz musiał spiłować plastik, bo są ciut większe niż otwór. Wcześniej w wątku znajdziesz dużo na ten temat.

Mam identyczną tylko że od Eunavi 2gb ram, 16gb rom , z wysyłką wyszło 702zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok czasu, ma wszystko to czego potrzebowałem, głównie korzystam z Yanosik'a od czasu do czasu nawigacja, muzyka z karty sd, i Torque. Jedyne co mi brakuje to brak podbicia basów w equalizer, ale to wina softu. Widzę, że w tych joyingach już to jest. Ale zainstalowałem Power Amp i tu już jest możliwość podbicia, ale tylko przy słuchaniu muzyki z poprzez niego.  Muszę porobić parę fotek, może jakiś filmik i wrzucę do tematu.

Edytowane przez yaroz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Jeśli z telefonu to przez CarPlay (jeśli z iosa), lub AndroidAuto (jeśli z androida). No i można też mieć apkę yt (jak i wiele innych, choćby yanosika) w radiu, wtedy nie potrzeba telefonu. No chyba, że w charakterze modemu. I do połączeń głosowych.

9 godzin temu, Panbenonium napisał:

działający judupe

5 minut temu, Panbenonium napisał:

puszczać judupe

 

Ciekawe co Freud by na to powiedział... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yaroz napisał:

Ale po co chcesz puszczać judupe z telefonu jak będziesz mógł puszczać judupe bezpośrednio z radia :biglol:


Bo w sumie operatorem tego sprzętu będzie moja żona, a ona z dzidzią na tylnym siedzeniu siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, yaroz napisał:

Ponad rok czasu, ma wszystko to czego potrzebowałem, głównie korzystam z Yanosik'a od czasu do czasu nawigacja, muzyka z karty sd, i Torque. Jedyne co mi brakuje to brak podbicia basów w equalizer, ale to wina softu. Widzę, że w tych joyingach już to jest. Ale zainstalowałem Power Amp i tu już jest możliwość podbicia, ale tylko przy słuchaniu muzyki z poprzez niego.  Muszę porobić parę fotek, może jakiś filmik i wrzucę do tematu.

też mam eunanavi ponad rok, wszystko działa ok, jedynie co jakiś czas zapomina sparowany telefon, ale to jak nie jeżdżę ponad tydzień, ale nie wiem czy to wina telefonu czy radia, jak kupowałem to mieli w magazynie w Gorzowie i dostałem po 2 dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie muszę w WRX ulepszyć lekko nagłośnienie, bo to fabryczne jest tragiczne. Radio na androidzie już płynie z Chin, ale największym problemem są głośniki i mam dylemat czy zamawiać głośniki Kicker dedykowane do tego modelu, czy kombinować coś z zamiennikami typu Hertz czy Audio System, ale do tego będę jeszcze potrzebował skośne dystanse w przednie drzwi i rzeźba z kablami?   Oczywiście drzwi będę wygłuszał i następne pytanie, ile tej maty 2mm potrzebuje na jedne drzwi?

https://www.ebay.com/itm/2015-2018-Subaru-WRX-STI-Upgraded-Kicker-Speakers-H631SFJ001-Non-H-K-Audio/263742865720?epid=1011309741&hash=item3d684cc138:g:lksAAOSwBsNbZZaT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lutek34 napisał:

Panowie muszę w WRX ulepszyć lekko nagłośnienie, bo to fabryczne jest tragiczne. Radio na androidzie już płynie z Chin, ale największym problemem są głośniki i mam dylemat czy zamawiać głośniki Kicker dedykowane do tego modelu, czy kombinować coś z zamiennikami typu Hertz czy Audio System, ale do tego będę jeszcze potrzebował skośne dystanse w przednie drzwi i rzeźba z kablami?   Oczywiście drzwi będę wygłuszał i następne pytanie, ile tej maty 2mm potrzebuje na jedne drzwi?

https://www.ebay.com/itm/2015-2018-Subaru-WRX-STI-Upgraded-Kicker-Speakers-H631SFJ001-Non-H-K-Audio/263742865720?epid=1011309741&hash=item3d684cc138:g:lksAAOSwBsNbZZaT

Dziś rozmawiałem z kolegą odnośnie właśnie chińczyków. O ile te najtańsze bez androida grają naprawdę ok. To te z Androidem to już tragedia. Miałem oba. W corolli 2005 bez androida, i grało dużo lepiej niż fabryczne radio. Teraz w Forku mam z androidem i może nie jestem audiofilem, mam 22 letnie głośniki w samochodzie. Radio ma tylko grać, to mam wrażenie że gra gorzej. Teraz wrzuciłem modyfikowane oprogramowanie z jakąś opcją HIFI :) pobawie się tym. Ale tyłka te radia nie urywają. Może jakbym głośniki wymienił na coś po prostu nowszego. To jest też opinie zaczytana na innych forach. Ale rekompensują to możliwościami.

@lutek34 jak już Ci przyjdzie radio to wrzuć sobie FCC Car Launcher.  

jako "program uruchamiający" działa rewelacyjnie nawet w moim kiepskim radiu, i zmienia całkiem radio na takie jeszcze bardziej współczesne. Pełno opcji, i w zasadzie wszystko możesz sobie dowolnie modyfikować.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewemarkam napisał:

Dziś rozmawiałem z kolegą odnośnie właśnie chińczyków. O ile te najtańsze bez androida grają naprawdę ok. To te z Androidem to już tragedia. Miałem oba. W corolli 2005 bez androida, i grało dużo lepiej niż fabryczne radio. Teraz w Forku mam z androidem i może nie jestem audiofilem, mam 22 letnie głośniki w samochodzie. Radio ma tylko grać, to mam wrażenie że gra gorzej. Teraz wrzuciłem modyfikowane oprogramowanie z jakąś opcją HIFI :) pobawie się tym. Ale tyłka te radia nie urywają. Może jakbym głośniki wymienił na coś po prostu nowszego. To jest też opinie zaczytana na innych forach. Ale rekompensują to możliwościami.

@lutek34 jak już Ci przyjdzie radio to wrzuć sobie FCC Car Launcher.  

jako "program uruchamiający" działa rewelacyjnie nawet w moim kiepskim radiu, i zmienia całkiem radio na takie jeszcze bardziej współczesne. Pełno opcji, i w zasadzie wszystko możesz sobie dowolnie modyfikować.

Chinol jest dla ludzi którym ma coś tam grać i bardziej potrzebują funkcjonalnosci, a nie dla tych którzy lubią słuchać muzyki...

Nie da się poprawić żadnym programem g... końcówki mocy i pseudo dsp...

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za soft, jakiś uniwersalny czy tylko pod twój model radia?
Nie do końca uniwersalny. Radio może być sprzedawane jako inny model ale bebechy może mieć te same co cała reszta. Temat rzeka. Jeśli cię to interesuje bardziej zapraszam na PW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę w WRX ulepszyć lekko nagłośnienie, bo to fabryczne jest tragiczne. Radio na androidzie już płynie z Chin, ale największym problemem są głośniki i mam dylemat czy zamawiać głośniki Kicker dedykowane do tego modelu, czy kombinować coś z zamiennikami typu Hertz czy Audio System, ale do tego będę jeszcze potrzebował skośne dystanse w przednie drzwi i rzeźba z kablami?   Oczywiście drzwi będę wygłuszał i następne pytanie, ile tej maty 2mm potrzebuje na jedne drzwi?
https://www.ebay.com/itm/2015-2018-Subaru-WRX-STI-Upgraded-Kicker-Speakers-H631SFJ001-Non-H-K-Audio/263742865720?epid=1011309741&hash=item3d684cc138:g:lksAAOSwBsNbZZaT
Jeśli chcesz wygluszać drzwi to zamiast takich głośników chyba lepiej pójść w zestaw odseparowany
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dr.elich napisał:

Jeśli chcesz wygluszać drzwi to zamiast takich głośników chyba lepiej pójść w zestaw odseparowany

 

Fabrycznie w samochodzie są tweeterki zamontowane na podszybiu i patrząc na schemat, to są one podłączone równolegle do przednich głośników. Nie widzę tam żadnej zwrotnicy. Do tego dedykowanego zestawu Kicker, można również dokupić dedykowane tweeterki ale na tą chwile chcę zostawić fabryczne tweeterki i powiedzcie mi czy ten układ nie jest odseparowany?

 

s-l1600.jpg

96522209_688772201912988_933639256365072384_n.thumb.png.565e1a377be35a51ba8c7e568019742b.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dr.elich napisał:
W dniu 11.05.2020 o 20:39, lutek34 napisał:
Panowie muszę w WRX ulepszyć lekko nagłośnienie, bo to fabryczne jest tragiczne. Radio na androidzie już płynie z Chin, ale największym problemem są głośniki i mam dylemat czy zamawiać głośniki Kicker dedykowane do tego modelu, czy kombinować coś z zamiennikami typu Hertz czy Audio System, ale do tego będę jeszcze potrzebował skośne dystanse w przednie drzwi i rzeźba z kablami?   Oczywiście drzwi będę wygłuszał i następne pytanie, ile tej maty 2mm potrzebuje na jedne drzwi?
https://www.ebay.com/itm/2015-2018-Subaru-WRX-STI-Upgraded-Kicker-Speakers-H631SFJ001-Non-H-K-Audio/263742865720?epid=1011309741&hash=item3d684cc138:g:lksAAOSwBsNbZZaT

Jeśli chcesz wygluszać drzwi to zamiast takich głośników chyba lepiej pójść w zestaw odseparowany

Dr.elich ma rację. Poszukaj systemu, zamiast robić takiego Frankensteina ktory i tak średnio zagra... chińskie radio + wygłuszenie + głośniki, każdy z różnej parafii. 

Np ja będę zakładał te:

https://allegro.pl/oferta/excursion-sx-6c-glosniki-power-165mm-bass-9180342231?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

ewemarkam masz racje, że oprogramowanie robi sporo. Jednak czytałem dane techniczne końcówek użytych w większości tych chinoli i niestety mają swoje ograniczenia których nawet oprogramowanie nie przeskoczy (zniekształcenia, moc, itd)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...