Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Też zdążyłem przegrzebać internety:) Nawet w starym Kenwoodzie który ma z 6-8 lat końcówka ma lepsze parametry. Teraz już nie pamiętam dokładnie modelu o którym pisze. Ale masz racje. Jeśli ja akurat wymienie głośniki to tylko dlatego że będą już stare, w gąbce na membranie wylecą już dziury itd.

Choć za małolata, bawiłem się w wymianę membran w starych kolumnach unitry. Komplet aktualnie ma więcej niż 30 lat, i gra dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze.

 

Zmęczony super radiem i Starlinkiem w moim Forester MY19 (szybko poszło nasze znielubienie:) ), postanowiłem przeprowadzić generalne porządki i zastąpić go tym modelem (Android i wsparcie Android Auto)

Kenwood DMX8019DABS 

https://allegro.pl/oferta/kenwood-dmx8019dabs-wifi-android-auto-carplay-dab-8564345070


Pomimo wielogodzinnego grzebania w internecie nie udało mi się jednak znaleźć, co jeszcze muszę dokupić, aby podjąć się instalacji (nie swoimi rękoma, jednak wątpię w pełną wiedzę instalatora w tym zakresie, lepiej abym go poprowadził za rękę) tegoż aftermarket radio:

1) Adapter sterowania kierownicy? jaki?

2) Ramkę radia, jaką? uniwersalną?
3) Okablowanie, najlepiej jakiś install kit ze wsparciem kamery i czujników (znalazłem jeden fajny razem ze świetnym filmikiem z pełną instrukcją, ale w Australii, do Europy nie ślą).

 

Będę wdzięczny za wskazanie odpowiednich produktów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jutro mam nadzieje podjechać i zobaczyć jak gra GMS 7901 (z pokrętłem głośności). Niby gra bardzo dobrze. Do tego mapy googla, szybki procek itd

Z filmików wygląda na to, że nawet markowe stacje za 3-4 tyś przy nim bledną (szybkość działania, nawigacja...). Jedyne co mnie zastanawia to jakość dźwięku, dlatego jadę na żywo posłuchać w wawie (sklep). Zobaczymy co to będzie :D

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają chyba one czasem Windows CE taki jak w nawigacjach. Ale to ciągle nie Android.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, dźwięk jest kiepski bo, końcówka mocy jest kiepska. Czy tylko przed wzmacniacz. Jeśli końcówka to może warto kupić po prostu wzmacniacz i do niego głośniki podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ewemarkam napisał:

Mają chyba one czasem Windows CE

Chyba to jest na Linuxie, ale tak jak napisałeś to nie jest android, brak możliwości ściągnięcia dowolnej apk ze sklepu Google na urządzenie. Nie rozumiem takiej polityki, i najlepsze że za te stacje "multimedialne" trzeba płacić grube tysiące.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowe stacje też są na andku (ale kiepsko im to wychodzi i raczej nie brną w to). Są też na win ce... niestety te systemy to same lagi itd. Ten gms tez jest na androidzie (tyle że z jakąś nakładką). 

ewemarkam też mnie to zastanawia. Napewno końcówka mocy jest inna niż w reszcie chinoli (widać to po korektorze graficznym). Na miejscu pogadam i zobaczę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jakiś fajny pomysł na w miarę uniwersalne radio z navi to prosze podawać :) ja celuje w kenwood dnx lub clarion nx. Ale z tego co słyszałem to aktualizacje są bardzo słabe i rzadko... kiedyś to wystarczało jak nie było google maps :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie radia też zapewniają poprawę dźwięku? Gdzieś tam w tym roku myślałem o zmianie radia, choć nastawiam się ciągle na Pioneer/Alpine, nie na androidy. Change my mind :biglol:
Cokolwiek innego niż OEM daje znaczną poprawę dźwięku. U mnie jest jakiś problem generujący szumy, a i tak jest o niebo lepiej niż z Kenwoodem.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki lepszy chinol. Normalnie wchodzi w ramkę.

Z pierwszych wrażeń:

- Jakość wykonania - bardzo przeciętna (żeby nie powiedzieć że niska) jak za 1300zł.

- Odbiór radia jest ok (chodzino o gubienie stacji radiowych itd), nie odbiega od markowych stacji.

- Jakość dźwięku narazie ok. Po zabawie korektorem i zmiane głośników zobaczymy.

- Rekacja/dotyk/wyświetlacz - radio pracuje szybko i bez zacięć. Dotyk i rekacja lepsza niż w markowych stacjach.

- Minusem może być chyba słaby modem przez który cierpi oprogramowanie gdy nagle potrzebuje coś pobrać.

 

 

20200519_150634.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część spostrzeżeń:

- Wyświetlacz - mimo sporej rozdzielczości (1024x600) obraz wyglada ok (co nie oznacza bardzo dobrze). 10 letni wyświetlacz clariona przy tym wygląda jak amoled...

- Wzmacniacz - niby 4x45W, 4x20W rms ( przy aż 10% thd!!!). Tyle mają markowe końcówki przy 1% thd. Tak więc prawdziwa moc to moze 4x10W... planuje podłączenie zewnętrznego wzmacniacza więc to mi nie przeszkadza.

- Obsługa - menu jest całkiem przyjemne. Pozbawione wodotrysków sprawia że poruszanie się po nim jest przyjemne i nie sprawia problemów. Delikatny problem sprawiają ustawienia dsp/equalizer itd. Wtedy widać delikatne opóźnienie poruszania suwakami i trafianie w nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...