Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

A takie antenki widzieliście?

http://www.allegro.pl/ite...ktura_nowe.html

 

Jeździłem z tą antenką przez 2 lata. Jest wystarczająca, żeby dowiedzieć się o miśków, ale to wszystko. Więcej jej nie kupię. Dużą jej wadą jest to, że stroi ją się "czubkiem". Niestety przejeżdżając np pod drzewami dość łatwo ją rozstroić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jezu, ludziska, ale Wy kombinujecie z tym CB. Jakby to była naprawdę jakaś filozofia :twisted:.

 

CB wchodzi między fotel pasażera a tunel, kabel puszcza się potem obok podłokietnika, przez podłokietnik tylnej kanapy do bagażnika, przez uszczelkę przy krawędzi klapy bagażnika - tej od strony szyby - na zewnątrz, magnes daje się na klapę bagażnika zaraz przy krawędzi (żeby kabel w nic nie uderzał) i ogień. Instalacja czegoś takiego zajmuje 5 minut, jest kompletnie bezinwazyjna dla samochodu i dobrze się sprawdza...

 

Dokładnie tak ! , Jednak zamiast anteny magnesowej proponuję uchwyt montowany na krawędź klapy + zwykła antena (lakier się nie rysuje no i antena ma kontakt elektryczny z masą samochodu więc jest z o niebo lepsza niż magnesówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowanie odradzam. Lepiej między fotel pasażera a kanał środkowy.Łatwo włożyć, łatwo wyjąć, łatwo regulować. Oczywiście słabo widać ale może to i dobrze bo nie rozprasza kierowcy. Ja generalnie ustawiam przed jazdą a potem co najwyżej gadam.A wracając do sedna :mrgreen: pytania to nie mieści się. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam. Lepiej między fotel pasażera a kanał środkowy.

Dzięki za radę ale chce wykorzystać, moim zdaniem, najlepsze miejsce, czyli kiszeń na konsoli, robiącą obecnie za kompletnie niewykorzystany schowek. Być może rozwiązanie z radyjkiem między fotelami ma swoje zalety, ale wydaje mi się, że strasznie zagraca przestrzeń.

Radyjko to nie zmieści się w miejsce schowka.

:sad: Dzięki za informację, tak przypuszczałem.

A co tak sprytnie zamontowałeś w tym schowku i gdzie jest głośnik, bo z tego co widzę nie ma go na przednim panelu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tak sprytnie zamontowałeś w tym schowku i gdzie jest głośnik, bo z tego co widzę nie ma go na przednim panelu :?:

Ja zamontowałem radio Zeus firmy Lafayette.Jego zaletą są małe wymiary gł 138, szer159, wys 48 mm i według mnie przyzwoita jakość. Do niedawna głośnik był na desce rozdzielczej,ale to mi się nie podobało i zamontowałem go w podsufitce za schowkiem na okulary.

 

[ Dodano: Czw Lis 06, 2008 5:28 pm ]

379840b232bfa0e1m.jpg de80cb4ab9b469d0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośnik był na rozdzielczej,ale to mi się nie podobało

W podsufitce faktycznie jest lepiej :cool:

Gdyby jednak do kieszeni wchodził Johnson II ASC to nie byłoby tego zachodu z głośnikiem. Może uda mi się znaleźć jakieś radyjko z głośnikiem na przednim panelu, które wejdzie do kieszeni forka, a jak nie to "ukradnę" Twój patent :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie priorytetem była jakość CB dlatego właśnie wybrałem Johnson II ASC i jestem z niego b.zadowolony. Niestety biorąc pod uwagę, że go wyciągam w czasie codziennej jazdy do pracy to nie mogłm go zamocować na stałe a do żadnego schowka nie pasuje. Chyba, że pokombinujesz ze schowkiem na desce rozdzielczej i zabudujesz CB z góry takim daszkiem który obudowuje nawigację.Łatwo kupić badziewiaste małe CB i ładnie je wkomponować w autko tylko później takiego badziewia się nie da słuchać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem Johnson II ASC i jestem z niego b.zadowolony. .Łatwo kupić badziewiaste małe CB i ładnie je wkomponować w autko tylko później takiego badziewia się nie da słuchać :mrgreen:

Z mojego badziewiastego CB też jestem zadowolony, odbiór jest nie gorszy jak w kawiorowym, wypasionym Johnsonie (Johnsona słuchałem u znajomego) :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem Johnson II ASC i jestem z niego b.zadowolony. .Łatwo kupić badziewiaste małe CB i ładnie je wkomponować w autko tylko później takiego badziewia się nie da słuchać :mrgreen:

Z mojego badziewiastego CB też jestem zadowolony, odbiór jest nie gorszy jak w kawiorowym, wypasionym Johnsonie (Johnsona słuchałem u znajomego) :shock:

No można i tak maluch jedzie i porsche jedzie i jeżeli jedynym kryterium porównawczym będzie zdolność do jazdy to są to takie same pojazdy ale ja jednak wolę porsche choć jak się mówi "każda potwora znajdzie swego amatora" Ale ad rem różnice wychodzą w warunkach trudnych a nie łatwych np. duża odległość, duży ruch miejski, warunki pogodowe, awaryjność, dostępność serwisu itd. No ale pewnie są na świecie tacy których stać na porsche ale kupują maluchy. :mrgreen: Różnica w cenie między badziewiem a sprzętem dobrym jest pareset PLN (1 dobry bilet od drogówki) i dlatego uważam, że warto dopłacic do lepszego sprzętu. No ale to tylko moje zdane. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Łatwo kupić badziewiaste małe CB i ładnie je wkomponować w autko tylko później takiego badziewia się nie da słuchać :mrgreen:

President Harry chyba badziewiem nie jest, a w dziurę po popielniczce sie mieści.

Pewnie że nie jest ale też nie kosztuje 200-300 PLN. Jest to radio ze średniej półki 400-600 PLN ale Johnson II ASC to jest wyższa półka (600 - 1000), są oczywiście zestawy "profi" jeszcze droższe ale to chyba tylko dla kierowców zawodowych jeżdzących za granicą. i bez sensu jest je porównywać a osobiście , biorąc pod uwagę, że CB kupuje się dość rzadko (ja przenoszę zawsze do nowego auta), to warto mieć coś lepszego chyba, że się jeździ mało. Wolę mieć lepszy zestaw łatwo demontowalny niż mniejszy zamocowany na stałe (lub trudno wyjmowalny) na ale to tylko takie moje zdanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President Harry chyba badziewiem nie jest, a w dziurę po popielniczce sie mieści.

Wymiary CB President Harry to szer 116 ,wys 36 i gł 200 mm.Powinien zmiescić się w dziurę po popielniczce ale może być problem z jego głębokością (200mm).

 

[ Dodano: Nie Lis 09, 2008 9:30 am ]

Wolę mieć lepszy zestaw łatwo demontowalny niż mniejszy zamocowany na stałe (lub trudno wyjmowalny) na ale to tylko takie moje zdanie. :lol:

Ja mam częściowo inne zdanie, zestaw powinien być dobry ( dobre odbieranie, z przyzwoitej odległosci oraz brak zakłóceń) nie musi być najdroższy ale ładnie i estetycznie zamontowany to mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wymiary CB President Harry to szer 116 ,wys 36 i gł 200 mm.Powinien zmiescić się w dziurę po popielniczce ale może być problem z jego głębokością (200mm).

wchodzi w GT-ku, tylko tam lekko z tylu jakis zbedny plastik trzeba ukruszyc.

 

A z innej beczki - zapodalem wczoraj zestaw do Forka. Wylamalem sie tym razem przechodzac z malego radyjka (Harry II) na JFK II. Tym razem niemontazowo, a miedzy tunel, a fotel pasazera, wiec miesci sie idealnie. Problemem niestety jest antenta. Odpuscilem wiercenie dachu - co zreszta potwierdzil montazysta - ze wzgeldu na duzy szyberdach. Kombinowalem, zeby zamocowac na klapie - ale uchwyt SF-40 jakbym nie obracal tlucze metal do zywego i w Forku odpada. Zostaje mi niestety to czego staralem sie uniknac czyli magnesowka :cry:

Czy ktos moze przerabial inny montaz? najchetniej na uchwycie?

pozdr.

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam własnie magnesówkę.Dobra antena + mocna i dobra podstawa i wszystko hula jak trzeba. Wg mnie to przy magnesówkach sa jednak spore straty więc warto doinwestować w antenę i podstawę co się przydaje przy dużych prędkosciach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...