Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

sprawiłem sobie CB radio Presidenta Harry II i antenę Sirio 120cm. Mam zakłócenia od elementów instalacji elektrycznej bądź czegoś w silniku. Trzeszczenie wzrasta wraz z obrotami silnika. Czy ktoś z Was rozwiązał podobny problem?

Chcę spróbować podłączyć pod 12V z zewnętrznego źródła i sprawdzić czy zakłócenia nie idą przez instalację elektryczną.. boję się jednak że to antena może zbierać te trzaski. W aucie jest instalacja LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj:

http://www.e.strefa.pl/articles.php?lng=pl&pg=256

albo na innych forach CB :wink: . Podobno zamontowanie filtrów daje poprawę, choć miałem już dwa radia i żadnych problemów z zakłóceniami nie maiłem.... Sprawdź czy nie masz gdzieś przebicia na kablu antenowym. Jak mocowałeś antenę? Jeśli na stałe to może gdzieś się styka z karoserią i przez to zbiera zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować położyć radio w innym miejscu, z dala od przegrody czołowej. Może się okazać, że to wystarczy, choć najlepiej byłoby znaleźć przyczynę trzasków, bo to nie jest normalne zjawisko. U mnie w starszym aucie były zakłócenia przy pracujących wycieraczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz gdzieś przebicia na kablu antenowym. Jak mocowałeś antenę? Jeśli na stałe to może gdzieś się styka z karoserią i przez to zbiera zakłócenia.

Mocowałem na klapie bagażnika wkręcając się mocno w masę klapy śrubkami, masa trzyma więc mocno. Sama antena jest dobrze odizolowana. Przed chwilą sprawdziłem podłączając zewnętrzny akumulator, trzaski ciągle są obecne... Zaraz sprawdzę ten link co mi podałeś, dzięki.

 

Możesz też spróbować położyć radio w innym miejscu, z dala od przegrody czołowej. Może się okazać, że to wystarczy, choć najlepiej byłoby znaleźć przyczynę trzasków, bo to nie jest normalne zjawisko

 

Próbowałem, nic nie daję. Tak jakby antena zbierała zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że bez anteny podłączonej do radia nie masz zakłóceń?

 

z tego co wiem, to nie powinno się odpalać radyjka bez podłączonej anteny :wink:

 

miałem przypadek że dzwięk z CB pojawiał się w systemie audio, problem... kabel od anteny opierajacy się o wzmacniacz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, to nie powinno się odpalać radyjka bez podłączonej anteny :wink:
iii tam odbierać można, nie wolno mikrofonu dotknąć.

 

Próbowałem, nic nie daję. Tak jakby antena zbierała zakłócenia.

Czyli że bez anteny podłączonej do radia nie masz zakłóceń?

Normalne... dobre radio bez anteny nie bedzie zbierać syfu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy swojego LEMMA 166cm zamontowałem na uchwycie na rellingu, miałem zasięg max. 1 km, co dziwne, SWR = 1.2. Radio szumiało strasznie, reagowało na odpalenie silnika, el. szyby, lusterka, wycieraczki.

 

Wywierciłem dziurę w dachu, dodałem dużą metalową podkładkę - SWR spadł do 1.1, zasięg wrócił do normy, radio nie zbiera szumów jak pies husky śmieci na spacerze.

 

Polecam dziurę w dachu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dziurę w dachu!

Barbażyńca :evil: Podziurawił moją Imprezę :sad:

 

:wink: :wink:

 

A żeby nie było offtopa (bo znowu ktoś zgłosi posta do modów) to powiem, że używałem w niebieskim autku Mateoos`a anteny hustler - metrowej na magnesie (wystrojonej) i zasięg był ok 7 km. Szum powodował tylko silniczek płynu do spryskiwaczy. Żadne inne urządzenie elektryczne nie powodowało zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi doradzić co do wyboru anteny do cb? Chciałbym żeby spełniała 2 kryteria mianowicie żeby była dość krótka ponieważ denerwuje mnie to jak musze przed wjazdem do garażu specjalnie wysiadać żeby zdjąć antene :???: i żeby bez problemu można było dostroić ją do radia unidena 520 ponieważ takie planuje zakupić :smile:

 

a i jeszcze chciałbym, żeby ta antena miała dość spory zasięg i liczę się z tym, że jeśli to ma być krótka antena będe musial więcej zapłacić :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku anteny CB liczy się długość bata. Krótka antena, nawet jakby była wysadzana brylantami i nosiła podpisy Elvisa, nie będzie lepsza od długiego pręta.

 

Moim zdaniem dobrym kompromisem jest 80 - 100 cm, ale nie na magnesie, tylko w dziurze w dachu. Uzyskasz zasięg około 10 - 14 km w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zestawu President Johnny II z magnesówką Wilson Little Will, przetestowane na 3 samochodach zasięg ok 13-14km, działa naprawdę fajnie. Co do szumów to przy montażu blisko deski i do zapaliczki w desce zbiera przy przyśpieszaniu spryskiwaczu itp. Aktualnie zamontowałem w podłokietniku i podłączyłem do dodatkowego gniazdka w podłokietniku i działa idealne (brak szumów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to ja mam jakąś extra antenę, bo mam na magnes, jeżdżę nawet po 200km/h i nic mi się nie przesuwa, tylko pewnie niewiele brakuje żebym końcówkę zobaczył ją w tylnej szybie :mrgreen: Teraz myślę o jakiejś nowej krótszej antence do Mazdy, bo obecna jest chyba 150cm i idiotycznie by wyglądała na tym małym autku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś próbował zamontować antenę na relingu w Forku MY 07

 

Na początku miałem zamontowaną antenę na uchwycie na rellingu właśnie, zasięg spadł do jednego kilometra, choć SWR był prawidłowo /1.2/. Zasięg wrócił do normalnego poziomu po umieszczeniu anteny w dziurze w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz, że taka duża jest, a ostatnio Cię widziałem jechałeś bez anteny CB :shock: foryś widmo

No po mieście rzadko jeżdżę z CB, bo tak bez przerwy gdzieś się zatrzymuję i nie chciało by mi się za każdym razem chować, generalnie używam głównie jak lecę gdzieś dalej.

A gdzie i kiedy mnie widziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...