Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Radio idealnie tam pasuje i jest "pod ręką" ustawianie bez patrzenia na radio nie jest problemem a można to robić nie odrywając łokcia od podłokietnika :grin:

Dodatkowo rozsunięcie podłokietnika do przodu powoduje, że radio jest niewidoczne dla amatora cudzej własności

Antena idzie na dół pod fotel potem pod dywanikiem i pod tylną kanapą do bagażnika gdzie sobie spokojnie spoczywa w gotowości do użycia. Na dachu kółko z przeźroczystej folii bezklejowej (nie rysuje się dachu a po oderwaniu folii nie ma po niej śladu)

 

<a  href=http://img186.imageshack.us/img186/9026/sdc10777sd7.th.jpg' alt='sdc10777sd7.th.jpg'>thpix.gif[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeemo dzieki będe musiał sobie kupić :idea: bo to szkoda dachu porysować.

 

Jak nie porysujesz, to se odbarwisz. Zreszta porysowac tez porysujesz w zaleznosci gdzie postawisz magnes, bo zostaje jeszcze kabel ktory pod wplywem oplywajacego go powietrza uderza pewnie wiele razy o karoserie. I jak cos rozejrzyj sie czy jednak nie masz gdzies u siebie w sklepie takiej folii, bo coraz czesciej sprzedawcy allegro zadają zlodziejskich kwot za wysylke bo moga jeszcze na tym zarobic.

 

Jakos se juz nie wyobrazam jazdy bez CB, ale np. przymierzajac sie do Legacy nie wiem jak bym je zamontowal. Tzn. nie wiem jak antene bym zamontowal. Uchwyt nie jest najlepszym rozwiazaniem, magnes do mnie nie przemawia juz, a w nowym aucie szkoda wiercic dach. We wczesniejszym aucie mialem antene radiowa. Wystarczylo rozmontowac troche tapicerki zeby dojsc do blachy, montaz i antena jest najlepiej zamontowana( co prawda lepszy srodek dachu niz tyl dachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos se juz nie wyobrazam jazdy bez CB

Wiosną złapalem dwie foty ( jeszcze bez cb radia) za 200 i za 300zł, takrze kilka rysek na dachu i tak wyjdzie taniej niż mandaty :lol: CB-ik to świetna sprawa już kilka razy uratował zawartość mego portwela.

A tak nawiasem to nidługo ma wejść nowy taryfikator mandatów, to czy można przestawić odcięcie zapłonu np. na 120km/h :idea: bo to moje subaru za szybko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ludziska, ale Wy kombinujecie z tym CB. Jakby to była naprawdę jakaś filozofia :twisted:.

 

CB wchodzi między fotel pasażera a tunel, kabel puszcza się potem obok podłokietnika, przez podłokietnik tylnej kanapy do bagażnika, przez uszczelkę przy krawędzi klapy bagażnika - tej od strony szyby - na zewnątrz, magnes daje się na klapę bagażnika zaraz przy krawędzi (żeby kabel w nic nie uderzał) i ogień. Instalacja czegoś takiego zajmuje 5 minut, jest kompletnie bezinwazyjna dla samochodu i dobrze się sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeemo, dzięki za foty i podpowiedzi. Świetnie pasuje to CB do podłokietnika, niestety w starym Forku tak sie nie da... :neutral:

Pewnie wsunę je między siedzenie a tunel. Tylko na razie "nie ma zgody" w Rodzinie aby wogóle CB zamontować, ze względu na szpetne anteny (wiercenie pod taką przypominającą radiową odpada, a pozostałe "magnesówki" są jednak wyraźnie widoczne...) :roll:

Poza tym, z tego co czytałem, antena musi być "okazała", bo inaczej bedzie kiepsko działać ... no i nie wiem co zrobić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, to swietnie. nie zdaze do konca tygodnia do wyjazdu kupic CB dla siebie, zatem pomyslalem sobie, ze po prostu przetestuje Twoje :cool: :grin:

 

Generalnie nie byłoby problemu, ino w sobotę do Elbląga jadę, a bez CB w trasie jest jak bez ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lemon prince, no wałśnie chodzi o ten magnes i solidną (w dodatku widoczną) cewkę ...

Dla mnie "dyskretna" antena to coś takiego (tutaj droga):

http://www.asken.pl/pl/view/31:Antena_C ... szyb%C4%99

A tutaj w "pasztetowej" cenie:

http://www.allegro.pl/item418308238_now ... tatic.html

 

Tylko jak to będzie działać ???

A może macie jakieś doświadczenia z taki wynalazkami :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejscie troche w sprawie cb. Uwierz ze "widocznosc" anteny bardzo sie przydaje na trasie, bo albo Ty mozesz sie kogos spytac jak tam droga przed Toba, albo ktos jest ciekawy.

 

Ja nie mam jakiegos wielkiego doswiadczenia z CB, Dx-ow nie prowadze, nawet nie mam takiego sprzetu, ale powiem, ze kierowanie sie tylko kwestia finansowa nie jest dobra sprawa. Od razu dodam ze, krotkie anteny w wielu przypadkach "nie maja przyszlosci". Juz tlumacze czemu. Jak ja zaczynalem zabawe to na szybko kupilem sprzet. Radio nie najgorsze, srednia polka, antena hustler(b. popularna), przez miesiac zrozumialem ze to nie to. Antene sprzedalem i kupilem nowa. Troche dluzsza niz metr tak jak to bylo w hustlerze, antene helikalna (wielu nie kupuje "widocznych" anten bo sie boja ze ukradna, wielu nie kupuje anten helikalnych bo sie boja ze polamia- ja zaryzykowalem). Antena byla zamontowane na stale. Bylem zadowolony. Ostatecznie skonczylem jazde swoim wczesniejszym autem, sprzet wymontowalem do sprzedazy bo bylem z niego zadowolony, byl sprawdzony to nie chcialem oddawac. Nie maielm magnesu do tej anteny(pr. indiana) to musialem pozyczyc od kolegi jego dluga antene. Sie przejechalem i wiem ze nastepna jaka kupie to bedzie 2 metry antena. Nie widze sensu sie rozdrabniac na krotkie anteny bo to tylko wyrzucanie w bloto pieniedzy. President Indiana, podobno dziala jak inne dluzsze anteny, malo szumow, bylem zadowolony, ale jak napisalem, teraz tylko dlugi bat. I tu wychodzi ta oszczednosc, bo gdy oszczedzasz na poczatku to pozniej jak sie wkrecisz tracisz kolejne pieniadze na lepszy sprzet.

 

Oczywiscie to jest indywidualna sprawa kazdego czlowieka jak sie zapatruje na temat CB. U Ciebie rodzina nie zgadza sie, a moja mamcia, dorosla kobieta sie przejechala kilka razy ze mna w trasie z CB (sama b. czesto robi trasy) i chce sprzet ode mnie do siebie na auto. Oddam jej jak ja se kupie jakis konkret.

 

No dobra juz nie zanudzam.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruter ja jezdze z CB od kilku lat, moze jakos niezbyt czesto, ale jakies doswiadczenie tam mam i nie rozumiem po co 2 metrowy bat? Uzywam radia w celu dowiedzenia sie jak droga przede mna, gdzie stoi policja itp. czyli standard. Te kilka km zasiegu w zupelnosci wystarcza aby tych rzeczy sie dowiedziec. Obecnie mam na stanie Unidena 520XL i metrowego hustlera o ktorym wspominales (jezdzilem z tym samym radiem z ponoc lepsza antena Wilson, ale nie zauwazylem wiekszej roznicy) i ten zestaw jak najbardziej spelnia swoje zadanie.

 

Inna kwestia jest zachowanie sie 2 metrowej anteny przy wyzszych predkosciach np. powyzej 160km/h. Jak nie jest przymocowana na stale to nie balbym sie szybko z nia jezdzic. Poza tym wjedz gdzies z takim badylem do parkingu podziemnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez uszczelkę przy krawędzi klapy bagażnika - tej od strony szyby - na zewnątrz, magnes daje się na klapę bagażnika zaraz przy krawędzi (żeby kabel w nic nie uderzał) i ogień. Instalacja czegoś takiego zajmuje 5 minut, jest kompletnie bezinwazyjna dla samochodu i dobrze się sprawdza...

 

i woda cieknie jak pada :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i woda cieknie jak pada

 

Nie cieknie 8). Uszczelka jest na tyle gruba, a kabel na tyle cienki i elastyczny, że uszczelka zachowuje swoją funkcjonalność. Dodam też, że woda ma kanaliki odpływowe - przecież jak otwierasz klapę bagażnika, na której jest deszczówka, to ona spływa w tę rynnę i odpływa dziurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie antenki widzieliście?

http://www.allegro.pl/ite...ktura_nowe.html

Tak, widziałem. I to jest chyba najbardziej estetyczne rozwiązanie, tylko trzeba się zdecydować na wywiercenie dziury w dachu ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...