Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

RoadRunner, jak zmienisz hamulce to oczywiscie za te nowe ASO gwarancji Ci nie da. Oczywiscie gwarancja na silnik czy inne elementy nie majace bezposredniego zwiazku z hamulcami zostaje zachowana. Utrata homologacji oznacza, ze na stacji diagnostycznej albo z drogowka bedziesz mial problemy, np. odbiora Ci dowod (w coraz wiekszym stopniu jest to REALNE ryzyko nawet w Polsce).

 

 

Jest tak jak pisze, haubi: YellowStuffy sa quasi-wyczynowe. W normalnym ruchu drogowym beda sie prawdopodobnie gorzej spisywaly niz GreenStuff. Oprocz tego beda glosne i beda mocno pylic (oficjalne info ze strony producenta). Inwestycja w samochodzie nie-torowym calkowicie pozbawiona sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropkowicz, wciaz nie ma tu pewnosci czy LGT ma takie same hamulce jak SPB.

z tego co wiem, nowsze LGT (chyba od MY05+) maja takie same hamulce co SPB: 316x30 przod oraz 290x18 tyl... starsze LGT: 294x24 przod i 290x10 tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kropkowicz, wciaz nie ma tu pewnosci czy LGT ma takie same hamulce jak SPB.

z tego co wiem, nowsze LGT (chyba od MY05+) maja takie same hamulce co SPB: 316x30 przod oraz 290x18 tyl... starsze LGT: 294x24 przod i 290x10 tyl

 

chodzi o klocki HB533N.668 właśnie do zacisku na tarczę 316x30

jeśli kto ma LGT z hamulcami 294 proponuję również zaciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega burzum wspomniał na forum, że można robić modyfikacje silnika H6 3.0 w Specu.

Podobno daje się go podrasować do 290KM.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów słyszał o takich "praktykach" w Polsce?

Jakieś namiary na firmy zajmujące się wzmacnianiem silników H6 3.0?

I najważniejsze, jak oni to robią? :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pakiety Cobba, a ponieważ Cobb to szit, wiem skądinąd, że znacznie lepsze modyfikacje może przeprowadzić np. nie-ASO z Poznania. Jak - to chyba know-how firmy i jako takie podlega zasadzie poufności.

 

-- 20 wrz 2011, o 14:43 --

 

A przy okazji, nie chciałby ktoś sprzedać swojego Spec.B ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekJ i szymsocho, przestańcie kombinować z wzmacnianien, pojedzcie lepiej do SJSu do kielc i niech Wam instruktorzy pokażą ile z tej fury i ile sami z siebie możecie wycisnąć - mi ostatnie szaleństwa w Miedziance skutecznie wybily z głowy wszelkie myśli o zwiekszaniu mocy ;-)

 

Wracając do kwestii hamulców: właśnie testuje tarcze EBC Turbogroove w połączeniu ze standardowymi subarowymi klockami i powiem, ze jak narazie spisują sie całkiem OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Speca musiałem sprzedać.

Zakupił go kolega z forum.

Teraz jeżdżę swoją starą Vectrą, ale po wgraniu nowej mapy 385KM, na razie wystarczy. :wink: :mrgreen:

Zbieram na domek i jak wszystko się powiedzie, to za miesiąc będę sąsiadem kilku kolegów z forum.

Co do nauki jazdy, to masz 100% racji.

Ja na ten przykład wiem, że kierowcą jestem przeciętnym (albo i poniżej przeciętnej). :P

Nauka, jak najbardziej, ale dociąganie Speca do 300KM, to moim zdaniem również fajny temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chętnie wpisał bym się na taki remap, jak coś będzie wiadomo można we 2 skoczyć do poznania do firmy X, może jakąś promocję zrobią :lol:. Swego czasu rozważałem taką opcję ale brakło czasu, wiem że po wstępnych rozmowach w Poznaniu powiedzieli mi że wzrost mocy ok 20 km + ? NM a cena kolo 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Speca musiałem sprzedać.

Zakupił go kolega z forum.

Teraz jeżdżę swoją starą Vectrą, ale po wgraniu nowej mapy 385KM, na razie wystarczy. :wink: :mrgreen:

Zbieram na domek i jak wszystko się powiedzie, to za miesiąc będę sąsiadem kilku kolegów z forum.

Co do nauki jazdy, to masz 100% racji.

Ja na ten przykład wiem, że kierowcą jestem przeciętnym (albo i poniżej przeciętnej). :P

Nauka, jak najbardziej, ale dociąganie Speca do 300KM, to moim zdaniem również fajny temat.

Pozdrawiam.

 

Remap Opla był połączony z naklejką Blałpunkt oraz chromowaną koncówką wydechu?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...