Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za uwagi, że miałem dziwny olej zalany 5w40 zmieniłem na motula 5w30 - bez żadnych efektów ubocznych, po roku wróciłem na 5w40 competition, doedukowałem się trochę w temacie oleju i doszedłem do wniosku, że na polski klimat 5w40 jest najlepszy, napis na korku czy w książce może mówić coś innego w zależności od regionu na jaki samochód został wypuszczony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze wciagnalem kolejna ofiarę w środowisko subarowskie ( to już 3 pacjent na moim koncie ) i to od razu z wysokiego C a właściwie B bo kupil spec b my06. Może się zaloguje i pochwali choć auto znane z tego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekleję to co pisałem w wątku w K/S

 

przed chwilą testowałem i ogladałem auto, które Szymon kupił od Roberto. Był to właściwie pierwszy mój blizszy kontakt z legacy. Mega zadbane, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Charakterystyka jazdy jest na przeciwnym biegunie tego do czego przywykłem w Sti. Spokojnie, dostojnie, bez kopania po plecach a wskazówka idzie w góre bardzo szybko. Zawieszenie jest imho idealnym kompromisem pomiędzy komfortem a właściwościami jezdnymi. Nie męczy a jednocześnie daje wyczucie drogi i pewność jazdy. Zero kanapowatości a nie łupie po krzyżu.

 

Myślę że Szymon bedzie bardzo zadowolony z tego auta i na dłużej zagości w tej marce

 

spalanie na razie ok 13,5 l a to trzeba zwalić na ciągłe testy. Na cruise control przy normalnych prędkościach pali jak diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekleję to co pisałem w wątku w K/S

 

przed chwilą testowałem i ogladałem auto, które Szymon kupił od Roberto...

...Myślę że Szymon bedzie bardzo zadowolony z tego auta i na dłużej zagości w tej marce

 

spalanie na razie ok 13,5 l a to trzeba zwalić na ciągłe testy. Na cruise control przy normalnych prędkościach pali jak diesel

 

ładnie piszesz.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich latach przyglądania się jak inni korzystają z dobrodziejstwa napędu i techniki Subaru, sam jestem szczęśliwym posiadaczem takiego auta. Beben już o tym pisał. Chyba udało mi się znaleźć nieżyjący już gatunek tj. krajowy, bezwypadkowy i mega zadbany spec B. samochód znany z tego forum, od Roberto. Jesteśmy po kilku dniach poznawania się i muszę przyznać iż ani przez sekundę nie żałowałem tego wyboru. Autko jest super, fajnie się zbiera jest twarde ale nie do przesady a przy tym co dla mnie jest chyba najfajniejsze z zewnątrz jest normalny szarym autkiem. Żona się śmieje ze mnie że jak wsiadam do niego to od razu mam uśmiech od ucha do ucha. Chyba dawno już nie oczekiwałem zimy tak bardzo

 

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich :lol:

Witaj w gronie "Specy". :wink:

Masz już tak, że jak dotrzesz do celu podróży trzeba Cię siłą odrywać od kierownicy i wyciągać z auta? :P

Jak nie masz, to będziesz miał. :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymsocho, długo myślałeś nad nickiem :?: :lol: Chyba zmienię sobie w komórce :mrgreen:

 

podczas weekendowego opijania auta , pokazałem im kilka filmików z tegorocznych i poprzednich plejad :twisted: . Będę dalej namawiał Szymona i może Thanjunior będziesz miał rywala w wolnychssakach. Trafiło chyba na podatny grunt więc bój się :wink: 8)

 

Auto naprawdę jest extra :!:

 

PS No to już widzę że twoja wydajność w pracy poleci na łeb skoro tu trafiłeś :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanjunior będziesz miał rywala w wolnychssakach.

 

Boje sie, ze Primi juz czyni przygotowania do przyszlorocznej edycji i chocby nie wiadomo jak szybko ssaly nasze wolne ssaki to jemu nikt nie podskoczy ;-) Ale bedziemy mogli bic sie o drugie miejsce! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie, ze Primi juz czyni przygotowania do przyszlorocznej edycji
O to to, już planuję wyjazd na 2012 :mrgreen: tylko niech guma wątek otworzy to się zacznie :twisted::mrgreen: :wink:

 

Thanjunior będziesz miał rywala w wolnychssakach. Trafiło chyba na podatny grunt więc bój się
Więcej szybkich kierowców to większa frajda z rywalizacji dlatego szymsocho przybywaj 8) :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy szymsocho.

Dobry wybór.

Niedawno wróciłem z Portugalii. Po dwóch tygodniach spędzonych za 'kierownicą' puga 308, zgadnij za czym najbardziej się stęskniłem? Pierwsze kroki, z duszą na ramieniu (czy aby nie ukradli!) skierowałem do garażu... :wink:

 

Więcej szybkich kierowców to większa frajda z rywalizacji

bo w końcu się wybiorę na Plejady i Was kombiakiem objadę i wstyd będzieeee :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w końcu się wybiorę na Plejady i Was kombiakiem objadę i wstyd będzieeee

 

dawaj dawaj! Wiesz, jak nie na odcinkach, to na imprezie wieczornej Cie pokonamy! :mrgreen:

 

(fajnie by bylo zobaczyc wiecej SPB - moznaby nawet numery startowe w kolejnosci wybierac.... ech rozmarzylem sie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebna jak zwykle poczucie humoru nie opuszcza. Mam nadzieje iż na Plejady uda mi się wyciąga drugą połówkę, bo fajnie byłoby się spotkać i podyskutować o SPEC B na wieczornym spotkanku. Co do samej jazdy to wszystko zależy od stanu ogumienia , jak już będzie na wykończeniu to trzeba będzie mu pomóc i wtedy szosowa a jak nie to turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem rundkę zmęczonym Spec B, czy to możliwe że to auto jest takie zaje...dobre :?:

 

Ehhhhhh dobrze że jeszcze mnie nie stać na takiego :P

 

Ciekawostka przy jeździe ok 40km/h na 3 biegu komputer pokazywał ok 14l/100km

 

Czy to jest bardziej paliwożerne od STI :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka przy jeździe ok 40km/h na 3 biegu komputer pokazywał ok 14l/100km

Czy to jest bardziej paliwożerne od STI :shock: :?:

W cyklu miejskim i przy b. niskich prędkościach pali dość sporo. Trzeba czymś nakarmić 3L silnik.

W cyklu pozamiejskim, w tym na autostradzie pali H6 nie pali dużo - w moim przypadku porównywalnie do Forka 2.0 N/A (MY'06).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj dawaj! Wiesz, jak nie na odcinkach, to na imprezie wieczornej Cie pokonamy!

 

raczej szkol się w jeździe po lini, bo na imprezie wieczornej masz niewielkie szanse... :P

 

Wczoraj zrobiłem rundkę zmęczonym Spec B, czy to możliwe że to auto jest takie zaje...dobre

 

możliwe, możliwe... dla mnie i dla mojej czteroosobowej rodziny to idealne auto...

O każdej porze roku, w każdych warunkach drogowych, zabierając ze sobą wszystkie "niezbędne" graty, można bezpiecznie i szybko dojechać do celu - a przy okazji kierowca nie może narzekać na brak emocji 8)

 

W cyklu pozamiejskim, w tym na autostradzie pali H6 nie pali dużo - w moim przypadku porównywalnie do Forka 2.0 N/A (MY'06).

 

W moim przypadku podobnie - wcześniej miałem Forestera 2.0 N/A MY'06 - w cyklu miejskim Forek palił mniej paliwa, natomiast w trasie SPB pali podobnie jak Forester, ale komfort podróżowania jest o niebo lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuję porady, z uwagi, że specB ma takie same hamulce jak moje LGT chciałby wymienić klocki i tarcze ponieważ się padaka zrobiła. Klocków szukałem Ferodo z serii ds2500 ale się okazuje, że do naszego typu zacisków nie robią, albo ja nie znalazłem, wiec zastanawiam się na EBC RedStuff i tu moje pytanie czy ktoś mógłby mi numer tych klocków potwierdzić. Znalazłem taki numer ale nie mam pewności : REDSTUFF DP31661C, ktoś może potwierdzić?

 

 

Druga sprawa, może ktoś polecić jakieś dobre tarcze 316mm? szukałem brembo gładkich ale też nie znalazłem, może ktoś używa i mógłby numer producenta podrzucić ?

 

druga opcja, czy ktoś się orientuje czy tarcza 326mm z STI wejdzie pod zacisk Legacy SpecB &LGT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...