Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Sikor no jeszcze się nie przymierzałem i zastanawiam się czy wystarczy obejrzeć "zwykłe" Legacy czy szukać zdecydowanie Spec B (kwestia zapewne innych przednich foteli i już odczucie może być zupełnie inne).

We wszystkich dotychczasowych autach zawsze fotel musiałem mieć cofnięty max do tyłu (mam jakieś 186cm wzrostu). Zdziwiłbym się gdyby w Legacy było inaczej.

 

No nic - bez przymiarki na pewno się nie obejdzie - kwestia żeby znaleźć coś w Warszawie (wolałbym się od razu przymierzyć do Spec B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland

Nie sądzę, by legas III (którego miałem) był mniejszy od IV, a ja pomimo nomen omen również 1,90m :mrgreen: mieściłem się w nim bez żadnych problemów i bez konieczności odsuwania fotela na maksa :D

Co więcej, bez problemów mieszczę się w forku i też fotela nie mam na maksa, a joginem nie jestem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porownaniu do Forka bedzie Ci sie wydawalo troszke wolniejsze, bo 2.5 turbo jednak robi swoje.(...) Zawieszeniowo oczywiscie calkiem inna bajka, po Foresterze mozesz miec klopoty z dziurami ;)

Jako że nie ma jak opinia własna, udalem sie na przejazdzke ową H6 spec.b. Ku mojemu pewnemu zaskoczeniu jest rzeczywiscie tak, jak napisal Than_Junior (dzieki, Than!): subiektywnie Forek 2.5 turbo MT zbiera sie szybciej niz H6 spec.b. Na papierze roznica wyglada minimalnie lepiej na korzysc Forka, ale w rzeczywistosci odczucia (subiektywne) sa wieksze. Moze to kwestia masy? Nie wiem tez (nie mialem okazji sprawdzic) jak sprawa wygladalaby przy predkosciach 150+: podejrzewam ze tu - w zwiazku z pudelkowatoscia Forka - H6 spec.b. moze przyspieszac lepiej niz Forek.

Zawieszenie: przejechalem sie po starym pasie startowym i bylo lepiej niz myslalem, ze bedzie, ale tu nie ma zmiluj: nie ma szans aby H6 spec.b. po polnych czy po dziurawych asfaltowych drogach moglo jechac z takim komfortem nie przejmowania sie w co wlasnie wjezdzam jak forek. Cos za cos.

Inne roznice na gorąco: znajdowalem opinie, ze roznice w komforcie pomiedzy forkiem a legacy sa 'marginalne". Wg mnie różnica jest spora. Oczywiście, nie jest to az tak fundamentalna roznica, która poczułem pare tygodni temu przesiadając się (na kilkadziesiąt kilometrow) z forka do prawie nowej A6, ale roznica jest istotna. H6 spec.b ma tez lepiej trzymające fotele (ale mój forek to wersja US – która mo – IMHO – fotele z gorszym trzymaniem bocznym niż wersja EU). H6 spec.b ma zdecydowanie mniej miejsca na but na pedale (mniejsza wysokość). Nie mam rozmiaru 48 a mimo to czulem brak miejsca przy pedalach.

Forek zostaje w domu. Jako wiec, ze najprawdopodobniej grozi mi drugie Subaru w rodzinie, za jakis czas pewnie wyjda dodatkowe spostrzeżenia.

 

-- 14 wrz 2010, o 12:57 --

 

W tej chwili jeżdżę Mondeo (poprzednia buda) i tam miejsca jest pod dostatkiem. Czy w Legacy jest szansa na porównywalne wnętrze?

 

Moim zdaniem w Legacy jest zauważalnie MNIEJ miejsca z tylu niz w Mondeo w poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w Legacy jest zauważalnie MNIEJ miejsca z tylu niz w Mondeo w poprzedniej wersji.

 

Podzielam tą opinię (Legacy poprzednia buda) vs. nowy monciak.

 

No nic - bez przymiarki na pewno się nie obejdzie - kwestia żeby znaleźć coś w Warszawie (wolałbym się od razu przymierzyć do Spec B).

 

Jeśli masz ochotę się przymierzyć to zapraszam - w czwartek od rana jestem w 4.... na przeglądzie.

 

Pozdrawiam,

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w Legacy jest zauważalnie MNIEJ miejsca z tylu niz w Mondeo w poprzedniej wersji.

Podzielam tą opinię (Legacy poprzednia buda) vs. nowy monciak.

 

To trochę mnie zmartwiliście. No nic - trzeba będzie się przymierzyć i własnonożnie zobaczyć na ile ta różnica może być problemem :-)

 

mc => poszło PW ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, mój tata ma 196 cm wzrostu i jak się odsunął do tyłu, to zostawało mało miejsca na nogi, jak i na stopy. A jak ja (197cm) siadałem z tyłu, za fotelem normalnie odsuniętym, to z tyłu też brakowało miejsca. A że potrzebne było auto na cztery osoby, którym da się pojechać spokojnie na wakacje, to legaś niestety odpadł...

 

Za to nowe Legacy jest o wiele większe, mieszczę się! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak napisal Sikor: H6 z manualną skrzynią = Spec.B

I mogę się dowiedzieć o dokładne dane, ale śmiem twierdzić, że SIP sprzedał więcej Spec.B niż zwykłych trzylitrówek :)

Pisałem o Spec B w drugim zdaniu.

Jeśli chodzi o wersje ze skrzynią manualną to ich było zdecydowanie mniej, na rynku wtórnym (w.g autoscout24) 13 do 50, więc jest to swego rodzaju rarytas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych kolegów,

Pierwsze pytanie to czy powinienem się udzielać w tym wątku(nie posiadam Spec B), jestem szczęśliwym posiadaczem LGT05 US (nie jeden WRX się zdziwił).

Ostatnimi czasy mocno się zastanawiam na modyfikacjami w w/w pojeździe bądź też zamianą go na Spec B. ale już SI, czyli co najmniej od dwa lata mniej w roczniku jakie są wasze opinie, oczywiście najlepiej byłoby gdyby, ktoś z szanownych kolegów miał doświadczenie w ujeżdżaniu obu pojazdów.

 

Druga kwestii, czy są jakieś różnice poza zawiasem, felgami, wystrojem wnętrza i większą wagą Spec B.?

 

PS. Ostatnio wyczytałem (--nasiocdotcom, --legacygtdotcom), że LGt ma mocniejszy napęd od WRX-a (Also, consider the drivetrain... although the Legacy GT drivetrain is stronger than your standard WRX drivetrain (more like a v7 JDM STi), it isn't quite as strong as the STi drivetrain.), ile w tym prawdy nie jestem pewien, chłopaki z za oceanu często wyolbrzymiają, czy ktoś miał jakieś awarie, może się na ten temat wypowiedzieć ile w tym prawdy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wątpię czy te 17-stki wejdą na zacisk w Spec.B... :|

 

Jeśli tylko ET będzie powyżej 38 to wejdą...

 

Pozdrawiam,

mc

ET tych felg to bodajże 55, ale chyba nie o takie "powyżej" nam chodziło, więc nie wejdą :wink:

 

-- 6 paź 2010, o 14:51 --

 

Sprawdziłem, ET tych 17-stek jak i tych 18-stek z obrazka to wg. katalogu 55.

Katalog mówi też, że te 17-stki podejdą do Spec.B 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...