Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

czy w nawiazaniu do tego :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?f= ... ead#unread ktos skomentuje deklarowane przez FHI roznice w spalaniu pomiedzy specB 6MT i 5EAT :?:

 

na zdrowy chlopski rozum 6MT w miescie (male wioski sie nie licza :mrgreen: ) powinno palic mniej niz AT, ale FHI podaje, ze specB 6MT pali wiecej niz 5EAT (co tam 5EAT, pali wiecej niz STI :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, byla na forum juz nieraz mowa o tym, ze dane katalogowe sa mierzone w bardzo konkretnym warunkach, niekoniecznie odzwierciedlajacych rzeczywistosc. Tutaj kwestia jest jeszcze tego typu, ze wg standardu te testy sa wykonywane na kompletnie zimnym silniku i skrzyni, a 6MT ma to do siebie, ze sie znacznie dluzej nagrzewa niz 5EAT.

 

Mam w domu jedno takie, jedno takie i w praktyce 6MT pali po mieście (nie w kilometrowych korkach, ale normalnym ruchu po krk) miedzy 11 a 12, 5EAT okolo litra wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki są raczej trwałe w tych autach, skrzynie wręcz pancerne - pytanie co zostało już w nim robione?

Też słyszałem, że silnik H6 jest trwały o ile są dobrze serwisowany i nie został przegrzany.

H6 nie lubi też gazu podobno. Bałbym się wiec kupić np. taki egzemplarz: http://otomoto.pl/subaru-legacy-3-0-r-s ... 83217.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży przebieg, który to rocznik?

 

 

Silniki są raczej trwałe w tych autach, skrzynie wręcz pancerne - pytanie co zostało już w nim robione?

 

2004, 220 tys km, co zostalo zrobione to jeden diabeł wie, bo nie ma dokumentacji a auto sprzedaje posrednik który ma wiedzę zerową....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży przebieg, który to rocznik?

 

 

Silniki są raczej trwałe w tych autach, skrzynie wręcz pancerne - pytanie co zostało już w nim robione?

 

2004, 220 tys km, co zostalo zrobione to jeden diabeł wie, bo nie ma dokumentacji a auto sprzedaje posrednik który ma wiedzę zerową....

Co jest do zrobienia to na pewno serwis Ci powie, polecam z autopsji ASO A.Koper do diagnozy, a z tego co pamiętam to mają jednego klienta który H6 zrobił grubo powyżej 200 tyś km. Na marginesie to Spec B krajowe czy import i z jakiego regionu Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek323, podjedz nim do najblizszego ASO, wydasz pare zlotych, ale nuż sie okaze, ze jest w bardzo dobrym stanie technicznym! Warto sprawdzic, bo Spec.B to samochod wyjatkowy. Śmię twierdzić, że jest to najlepsze seryjne Subaru jakie kiedykolwiek powstało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

szykuję się do zakupu 2,5GT od brokera nowego w wersji kombi w AT

Czy AT ma 6 biegów. Bo już się pogubiłem

Ktoś dysponuje takim autem na forum ?

Jak nagłośnienie, aktualnie posiadam Accorda nowego z Bose (10głośników, subwoofer) które gra zajefajnie. Generalnie jestem gadżeciarzem ;-) ponadto lubię posłuchać głośno muzyki w samochodzie. standardowe nagłośnienie w Legacy to dramat. już nowa Fiesta ST żonki ma lepsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam specgrupę

 

Pożądam Legacy SPB od zawsze...

Powiedzcie mi Spec.jaliści do kiedy produkowany był Legacy Kombi 3.0RE SPB?

Wg. Eurotaxu okres produkcji:

01/09/2006 - 31/03/2010

 

To prawda?

Pytam, bo chcę kupić możliwie 'najmłodszy' egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frugo, nie wiem jak w wersjach US, ale w EU 2.5Gt mialo system McIntosh ktore gralo po prostu rewelacyjnie.

 

Yaroslav, wydaje mi sie, ze produkcja - przynajmniej na Europe - zostala zahaltowana wczesniej, jako ze juz w 2009 produkowano nowy model. Tak jak pisze So What!, jak chcesz trafic na SPB i to jeszcze kombi, to sie musisz uzbroic w cierpliwosc. Moze uda Ci sie znalezc jakies w Niemczech, ale beda to predzej sedany, a po doliczeniu akcyzy to szlag Cie trafi :( Wiem, bo sam mam jednego SPB na niemieckich blachach (rocznik 2007, 70tys przebiegu) i jakbym go chcial sprzedac w Polsce to bym musial krzyknac 120tys zl :shock:

 

Nie mniej życzę szczęścia i jakbyś miał pytania/wątpliwości to wal śmiało, chętnie pomożemy :)

 

 

 

Powracajac do kwestii ZIMOWEGO SJSu dla posiadaczy Spec.B i trzylitrówek:

 

zapytałem w SJSie jak wyglada sprawa dostepnosc terminow, to do konca roku raczej ciezko bedzie, a na przyszly jeszcze nie wiadomo. Chętnych zapraszam do tematu w dziale spotkań forumowych :)

 

viewtopic.php?f=10&t=138556

 

-- 5 lis 2010, o 22:08 --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaroslav, Eurotax jest podstawą do wyceniania aut dla handlarzy. pamietaj jednak o tym, ze cena SKUPU jest zawsze znacznie nizsza od ceny SPRZEDAZY (w formie papierowej istnieja dwa oddzielne egzemplarze). Polega to na tym, ze sprzedajacy oczywiscie zawsze chce jak najdrozej sprzedac, a kupujacy jak najtaniej kupic ;)

 

Ceny sa ciagle aktualizowane na podstawie danych rynkowych - wiec ogolnie rzeczy biorac: tak, to narzedzie jest rzetelne.

 

Jesli zas chodzi o wyposazenie Spec.B to te oferowane w EU mialy generalnie juz pelen wypas, czyli skóra, fotele z pelna regulacja (oba! w dwulitrowych Legacy tego nie bylo) i podgrzewaniem, szklany dach otwierany, klima dwustrefowa (po facelifcie), nawigacja itd. Oczywiscie mozna bylo jeszcze dokupic niektore elementy - ot chociazby moduł TCS do informowania o korkach (z ciekawostek to system TCS ma niebawem zaczac dzialac w Polsce), albo inne dodatki (spojler...) - ale z tego co pamietam, uzupelnieniem wyposazenia byl tylko i wylacznie katalog akcesoriow. W cenniku bylo tylko Spec.B bez rozdziału na wersje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...