Skocz do zawartości

Ranking ASO Subaru


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę ostatnio jestem zdegustowany SIPem. Moje autko ponad 3 tygodnie czeka na zakończenie gwarancyjnej naprawy - wymiany hydraulicznego napinacza łańcucha rozrządu. Na pewno SIP przegrywa ranking dealerów w Polsce. Ach, wkuty jestem. :evil: :evil: :evil:

 

a jak się objawiła ta usterka?

czy to ma coś wspólnego z kalibrowaniem silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się objawiła ta usterka?

czy to ma coś wspólnego z kalibrowaniem silnika?

 

Objawy: turkotanie w przedniej części silnika, wyraźnie słyszalne pomiędzy 1000 a 1500 obr/min. Dźwięk podobny jak w przypadku obracającego się, suchego łożyska kulkowego - zmieniający się wraz ze wzrostem obrotów.

Nic nie robiłem z silnikiem - czysta seria.

Autko już odebrałem ale hałas pozostał, może mniej intensywny ale jest. Pojeżdżę i zobaczę co się będzie działo dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izotom, niestety jesteś szczęśliwym posiadaczem diesla. A tu pierwszą kwestią przed przystąpieniem do naprawy jest sprawdzenie czy oby moduł nie był modyfikowany tzw. "czipem". I jest to normalne.

Będąc teraz w Itali nawet serwisy BMW stosują tą samą praktykę przed naprawą diesla.

 

ASO A. KOPER w Warszawie jak zwykle 5 z plusem :wink: miło, sympatycznie i nawet kawka była :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj Kocar - znowu ok. Zostawiam, odbieram, pogadam z p. kierownikiem serwisu, z mechanikami. Zrobione, co mialo byc zrobione, czesc w bagazniku, FV zgodnie z oczekiwaniami.

 

Jedno, co mnie meczy, to wypisywanie tego zlecenia serwisowego - PKocial, moze Wam to zrobie on-lineowo ? Rejestrujesz sie w serwisie on-line, wypelniasz wniosek (personalia, VIN, co jest do zrobienia), drukujesz, podpisujesz i jest. 20 minut krocej. A wniosek macie od razu w postaci elektronicznej w bazie. Do zrobienia w 5 dni, moge na to wrzucic liczne zasoby moich nieocenionych studentow :)

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie mail, formularz na www. A klientowi postawisz na ladzie ekran i klawiature i sobie wypelni elektronicznie. Dlugopis w ostatecznosci.

Klienci sie beda rejestrowac, bedziesz mial ich maile, bedziesz mogl robic kampanie reklamowe ;)

 

Albo sprzedac ich dane - grupa posiadaczy subaru to wazna grupa docelowa dla reklamodawcow, wiesz, trendsetterzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na siebla mam uczulenie :>

 

ale wiesz co, sugarcrm + pare godzin pracy da rade.

 

Ja tutaj mowie o malym ulatwieniu, nie o molochach - wiesz, jak to jest - masz baze, w niej dane - i juz wszystko mozesz. Co z tym pozniej zrobic, to mniej istotne...

 

Glownie chodzi o to, zeby klajent mial formularz przygotowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj mowie o malym ulatwieniu, nie o molochach - wiesz, jak to jest - masz baze, w niej dane - i juz wszystko mozesz. Co z tym pozniej zrobic, to mniej istotne...

 

Wiem, wiem Staruchu :wink:

 

na siebla mam uczulenie

 

A niesłusznie, owszem kobyłka ale potrafi tyle ile wszystkie liczące się na rynku CRM-y razem wzięte.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mozesz zamowic w ASO

SIP nie bardzo chce sprzedawać części, nie mówie że wszyscy ale znajomy mechanik mówił mi że jak kiedyś chciał zamówić samopoziomy na tył takiego jednego Forka to musiał zamawiać z niemiec... Podobno bez problemu na 3 dzień miał na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIP nie bardzo chce sprzedawać części, nie mówie że wszyscy ale znajomy mechanik mówił mi że jak kiedyś chciał zamówić samopoziomy na tył takiego jednego Forka to musiał zamawiać z niemiec... Podobno bez problemu na 3 dzień miał na warsztacie.

Problem pewnie tkwił w gwarancji na zamontowane własnoręcznie części .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIP nie bardzo chce sprzedawać części, nie mówie że wszyscy ale znajomy mechanik mówił mi że jak kiedyś chciał zamówić samopoziomy na tył takiego jednego Forka to musiał zamawiać z niemiec...

Tak czytam te opowiesci i nie wiadomo śmiac sie czy plakać :shock: :mrgreen:

a moze najszybciej zadzwonic do jakiegos aso i poprostu zapytac ...ile kosztuje i na kiedy beda :?:

Powiedzcie mi czy ktoś kupował "Gdzieś" lub w ASO części? Czy ktoś sprzedaje takie cóś, chodzi mi o oryginały, bo np. klocki hamulcowe czy filtry różnego rodzaju "sam" mogę założyć a nie jechać i przepłacać w ASO.

A moze zapytaj czy Ci aso nie zamontuje w cenie.... :?: .albo rabat dostaniesz jakis :?: ....Jest podobno takie aso co cześci sprzedaje bez marzy :razz: ...i az z Wa-wy do niego jezdza.....podobno :roll: ( taki jeden mowil....a zna sie :cool: :mrgreen: )

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,

 

Aso w gdańsku, zamawiasz co chcesz i masz nie licząc instrukcji od forestera zamówionej już rok i 3 mc temu :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

reszta ok co więcej ceny części do subaru nie są wysokie, a na pewno niższe niż w nissanie chociaż nie wszystkie

 

komplet oem śrub zabezpieczających subaru 240 pln

 

komplet oem śrub zabezpieczających do lexus rx300 180 pln przy czym ty za namaszczeniem wariata podchodzą - Szanowny panie uprzejmie proszę o nr vin aby co śrubki na pewno pasowały na pana niezwykłe lexusowe 18" i takie blah blah blah. Poproszę o książkę serwisową musimy to dopisać oraz dopiszemy w bazie akcesorów, i od razu można poczuć skąd taka cena za te auto - trzeba utrzymać tą administrację... Ha, nawet nie potrafią z buta odpowiedzieć ile oleju wchodzi bo nie chce ichnego dla mas :mrgreen:

 

w ogóle, lepiej nie ruszać czegokolwiek, bo to tylko super wyszkolony asowiec wie co jak zrobić

 

wracając do rankingu aso, Zdanowicz naprawił mi dyfer na piątkę bo nie słyszę, że go mam :mrgreen: Jeszcze tylko zalać skrzynię i dyfer hell sl i będzie jak nówka z fabryki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ASO, ktore nie sprzedaje czesci.

Sam pomysl wydaje mi sie idiotyczny - nie chca zarabiac ?

Nie chca kontaktu z klientem ?

Poza tym to niezgodne z prawem.

Jak nie chcesz sprzedac, to dowalasz zaporowa marze i tyle.

 

Im starszy jestem tym bardziej mnie te legendy wdenerwuja, bo od razu przekladam to sobie na moja branze - tez sa 'autoryzowani' i 'nieautoryzowani', wg opinii w internecie oczywiscie autoryzowani to samo zlo, nie znaja sie, naciagaja, kombinuja i w ogole banda idiotow.

Tyle, ze potem poprawiasz po roznych geniuszach...

 

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...