Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, eurojanek napisał:

Panowie ratunku: zna ktoś dobrą klawiaturę z klawiszami antywydłubaniowymi? Mam na stanie takiego ancymona 2 latka co mi moją ulubioną klawiaturę która 10 lat nienaruszona służyła wyszczerbia. Właśnie kolejne 3 klawisze znikły :] a wiem że jak kupię kolejną to za tydzień będzie też do kosza.

Nie znam się na dzieciach, ale spróbuj może kupić dowolną klawiaturę i niech sobie ancymon dłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eurojanek napisał:

@Kytutr z dziećmi to tak nie działa. Sprawdzałem na pilocie. Skombinowałem drugi pilot od starego wifi a gdzie tam zero zainteresowania. Ten właściwy zato bardzo ciekawy :D chyba skończy się na bezprzewodowej klawiaturze i chowaniu do szuflady :/

No to bardzo pouczające. Jakby miał dzieci, to do zabawy kazałbym im wyobrazić sobie w głowie punkty A, B, C i ułożyć z nich trójkąt, potem przesuwać, skalować, obracać i co tam jeszcze z trójkątami się robi.
A jakby taki wymyślony trójkąt zepsuły, toby musiały odkupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eurojanek napisał:

Panowie ratunku: zna ktoś dobrą klawiaturę z klawiszami antywydłubaniowymi? Mam na stanie takiego ancymona 2 latka co mi moją ulubioną klawiaturę która 10 lat nienaruszona służyła wyszczerbia. Właśnie kolejne 3 klawisze znikły :] a wiem że jak kupię kolejną to za tydzień będzie też do kosza.

 

 

Image result for kaftan bezpieczenstwa dla dzieci

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, eurojanek napisał:

Panowie ratunku: zna ktoś dobrą klawiaturę z klawiszami antywydłubaniowymi? Mam na stanie takiego ancymona 2 latka co mi moją ulubioną klawiaturę która 10 lat nienaruszona służyła wyszczerbia. Właśnie kolejne 3 klawisze znikły :] a wiem że jak kupię kolejną to za tydzień będzie też do kosza.

https://allegro.pl/oferta/pc-klawiatura-laserowa-bluetooth-smartphona-dosgra-10110543003

Link zupełnie przykładowy, nigdy nie próbowałem, ale z tej (takiej) przycisków nie wyjmie ;) 

 

Ewentualnie jakaś mechaniczna może zdać egzamin

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Gdzies tu ostatnio przewijal sie temat LTE.

 

Jako ze na swiatlo musze jeszcze pare miesiecy poczekac, zostaje mi LTE.

 

Mam chyba niezly modem:

https://www.komputronik.pl/product/421280/huawei-b618s-22d-bialy.html

 

ale jak do tej pory wiecej niz 70-80 Mbps nie da rady. W zaleznosci od sieci. W otvarta (dziala na plusie) tragedia zupelna, Orange (przy 75% zasiegu) wlasnie 70-80 Mbps.

 

Zreszta zobaczcie na wykres, przejscie z jednego operatora na druh=giego jest dosyc ewidentne:

 

7205801_Screenshot2021-02-24at08_51_20.thumb.png.abcf7ccc2bfe6dfb325598862384ee10.png

 

Ale pytanie brzmi: (w zasadzie 2 pytania)

 

1. Warto podlaczyc zewnetrzne anteny? (mam teraz 3 kreski z 4)

2. Czy ten modem pozwala na wiecej? Czy to kwestia raczej mojej lokalizacji? (tego nie zmienie)

 

Dzieki,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piwozniak napisał:

Hej.

 

Gdzies tu ostatnio przewijal sie temat LTE.

 

Jako ze na swiatlo musze jeszcze pare miesiecy poczekac, zostaje mi LTE.

 

Mam chyba niezly modem:

https://www.komputronik.pl/product/421280/huawei-b618s-22d-bialy.html

 

ale jak do tej pory wiecej niz 70-80 Mbps nie da rady. W zaleznosci od sieci. W otvarta (dziala na plusie) tragedia zupelna, Orange (przy 75% zasiegu) wlasnie 70-80 Mbps.

 

Zreszta zobaczcie na wykres, przejscie z jednego operatora na druh=giego jest dosyc ewidentne:

 

7205801_Screenshot2021-02-24at08_51_20.thumb.png.abcf7ccc2bfe6dfb325598862384ee10.png

 

Ale pytanie brzmi: (w zasadzie 2 pytania)

 

1. Warto podlaczyc zewnetrzne anteny? (mam teraz 3 kreski z 4)

2. Czy ten modem pozwala na wiecej? Czy to kwestia raczej mojej lokalizacji? (tego nie zmienie)

 

Dzieki,

 

 

sprawdz czy BTS jest gdzies niedaleko Ciebie wtedy mozna by cos pokombinowac

tutaj masz poruszony temat tego routera http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=48242

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to widze ze trzeba sie doktoryzowac...

 

Tak wiec po cell id w modemie, wychodzi mi ze :

Do nadajnika mam 2.66 km, czestotliwosc 2600.

 

Co do innych parametrow to moze po prostu je wkleje:

 

RSRQ:  -10dB
RSRP:  -92dBm
SINR:  18dB
PLMN:  26003

 

 

Czyli raczej szalu nie ma.

I chyba tyle w temacie, bo nie nie mam mozliwosci podlaczyc sie pod inny nadajnik (mam?)

 

Co sadzisz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piwozniak napisał:

Oj, to widze ze trzeba sie doktoryzowac...

 

Tak wiec po cell id w modemie, wychodzi mi ze :

Do nadajnika mam 2.66 km, czestotliwosc 2600.

 

Co do innych parametrow to moze po prostu je wkleje:

 

RSRQ:  -10dB
RSRP:  -92dBm
SINR:  18dB
PLMN:  26003

 

 

Czyli raczej szalu nie ma.

I chyba tyle w temacie, bo nie nie mam mozliwosci podlaczyc sie pod inny nadajnik (mam?)

 

Co sadzisz? :)

jesli masz tylko jeden nadajnik w okolicy to troche słabo, ale mozesz zrobic tak ze kupujesz anteny na aledrogo - robisz test przez pare dni (masz 14 dni na zwrot) i jesli nie bedzie wiekszego skoku to odpuszczasz temat

ale z drugiej strony predkosci ktore masz tez w sumie dobre jak na LTE :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, piwozniak napisał:

W okolicy mam niby jeszcze 3 nadajniki, ale umm nie sadze ze moge wymusic podlaczenie do konkretnej.

 

A czy te anteny wewnetrzne sa w miare identyczne? Czy na cos zwracac uwage? 

 

Dzieki

szukaj zewnetrznych anten, bo na wewnetrznych juz wiecej nie wyciagniesz

zewnetrzne sa najczesciej kierunkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś orientuje się jak wygląda obecnie backup na Macach z M1?

Niby komputer nie wyłącza się całkowicie, więc backup powinien się tworzyć samoczynnie nawet po zamknięciu laptopa, ale teraz widzę że ostatni mam z przed kilku dni, a na pewno dzisiaj w nocy ruszył jak jeszcze używałem komputera. Całą noc był też podłączony do ładowania. Kiedyś była opcja Power Nap w preferencjach baterii, obecnie tego nie widzę, więc nie ma możliwości wyboru i że wyłączyłem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady jakiego programu użyć do sprzątania systemu pod Win10. Żona do pracy potrzebowała kompa z takim systemem i ma dość fajnego Surface ale jest tam preinstalowany WinThruster Pro i cały czas woła by wykupić licencje a jest droga (około 60$) i sam program ma bardzo średnie opinie a sprzęt ma już rok i robi się bałagan. Szukam czegoś sprawdzonego, najchętniej tańszego ale nie to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, aflinta napisał:

Na topie obecnie jest w ogóle możliwość kupienia sprzętu w tej cenie :)

to proszę doradź coś, przez ostanie 6 miesiecy kupiłem 2 laptopy ACER wydałem prawie 10k, i jeden z nich 2 razy wylądował na gwarancji ( wymiana karty wifi/bt) a teraz drugi chodzi jak ruska lodówka. Pewnie jakiś wentylator. Mam już dość odsyłania, i pieprzenia się z serwisem, czy jest coś teraz godnego uwagi ? Budżet nie ma znaczenia, grunt że by był ultra lekki, bezawaryjny, i nie był to sprzęt z nadgryzionym  jabłkiem  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, carfit napisał:

to proszę doradź coś, przez ostanie 6 miesiecy kupiłem 2 laptopy ACER wydałem prawie 10k, i jeden z nich 2 razy wylądował na gwarancji ( wymiana karty wifi/bt) a teraz drugi chodzi jak ruska lodówka. Pewnie jakiś wentylator. Mam już dość odsyłania, i pieprzenia się z serwisem, czy jest coś teraz godnego uwagi ? Budżet nie ma znaczenia, grunt że by był ultra lekki, bezawaryjny, i nie był to sprzęt z nadgryzionym  jabłkiem  ;) 

Kup sobie coś Lenovo z serii ThinkPad albo od Della z gwarancją door-to-door i będziesz miał spokój. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał:

Kup sobie coś Lenovo z serii ThinkPad albo od Della z gwarancją door-to-door i będziesz miał spokój. 

Dzieki już szukam czegoś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:

gwarancją door-to-door

no dobra , tylko co to oznacza fizycznie ? do mnie też Acer wysyła kuriera, i dostarcza za free, tylko mi nie za bardzo o to chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...