Skocz do zawartości

Uchwyt na telefon IV


-=nikon=-

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowy na szybę z przyssawką, tyle że Samsung, więc pewnie droższy niż inne (jeśli mnie pamięć nie myli, lata temu kosztował 89 zł). Nie spada, nie wydaje odgłosów na dziurach, nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Do tego mam go już spokojnie z dziesięć lat i nic mu nie jest.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na przyssawkę, ale właśnie trzeszczy na dziurach, luzuje się co jakiś czas na łączeniu części konstrukcyjnych i telefon trochę na boki lata w ostrych zakrętach.

Więc jest też plan wymyślić jakiś mechanizm zamykania środkowego nawiewu (aby nie chłodziło/grzało telefonu) i wtedy będę używać uchwyt takiej konstrukcji. Gdyby nie ten nawiew, to dla mnie taki uchwyt jest idealny.

ugreen-uchwyt-samochodowy-zaciskowy-czar
 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sartek napisał:

Podstawowy na szybę z przyssawką, tyle że Samsung, więc pewnie droższy niż inne (jeśli mnie pamięć nie myli, lata temu kosztował 89 zł). Nie spada, nie wydaje odgłosów na dziurach, nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Do tego mam go już spokojnie z dziesięć lat i nic mu nie jest.

Użytkuję takie dwie sztuki, bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtłuścić szybę w miejscu mocowania, zamocować, 2 lata będzie trzymał: https://allegro.pl/oferta/uchwyt-samochodowy-sony-xperia-xz1-xa1-xz-e5-x-z5-9963694720

 

Cena trochę śmieszna, ale jak działa to cóż poradzić ;) 

 

Ale, uchwyt na podszybie ma wadę. W słoneczne dni mocno nagrzewa się telefon, zwłaszcza jak czarny. Więc uchwyt na kratkę ma tutaj przewagę, szczególnie latem, gdy działa A/C.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo uchwyty do mocowania telefonu poza szybą nie ograniczaja pola widzenia...ja sam nie lubie niczego co zmniejsza moje pole widzenia dlatego staram się nie wieszać nic na lustetku czy szybie. Szukam jakiegoś genialnego w zamyśle rozwiązania, które spełniłoby moje oczekiwania ale najlepsza opcja jest chyba zestaw Android 2 din zamiast radia i sparowanie tego z telefonem...a jeszcze lepiej zainstalowanie tam "blixniaczej" karty SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 12:30, Mnobody napisał:

Mam na przyssawkę, ale właśnie trzeszczy na dziurach, luzuje się co jakiś czas na łączeniu części konstrukcyjnych i telefon trochę na boki lata w ostrych zakrętach.

Więc jest też plan wymyślić jakiś mechanizm zamykania środkowego nawiewu (aby nie chłodziło/grzało telefonu) i wtedy będę używać uchwyt takiej konstrukcji. Gdyby nie ten nawiew, to dla mnie taki uchwyt jest idealny.

ugreen-uchwyt-samochodowy-zaciskowy-czar
 

Jeździłem z takim ponad rok w nawiewie, tylko nie jakimś markowym a najtańszym jaki był w Auchan. Nigdy nie zawiódł ;) Mocowałem bardziej z brzegu - bardziej bym się martwił, że na twarz klima nie będzie wiała niż szkodą dla telefonu

Edytowane przez PotężnyWarmianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem czegoś podobnego do tego, marka ta sama: https://allegro.pl/oferta/spigen-qs11-air-vent-magnetic-car-mount-holder-11688846516 trzymało to bdb, jedynie u żony P20P nie lubił magnesu w którymś tam miejscu, nie mniej sam uchwyt nie zawodził i trzymał i w zakręcie i przy hamowaniu. Osobiście jednak uważam, że radio AA lub CP w miejscu fabrycznej navi to najlepsze rozwiązanie o ile brana pod uwagę taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 19:53, subleo napisał:

Odtłuścić szybę w miejscu mocowania, zamocować, 2 lata będzie trzymał: https://allegro.pl/oferta/uchwyt-samochodowy-sony-xperia-xz1-xa1-xz-e5-x-z5-9963694720

 

Cena trochę śmieszna, ale jak działa to cóż poradzić ;) 

 

Ale, uchwyt na podszybie ma wadę. W słoneczne dni mocno nagrzewa się telefon, zwłaszcza jak czarny. Więc uchwyt na kratkę ma tutaj przewagę, szczególnie latem, gdy działa A/C.

Mi jednego lata przyssawka się stopiła.. :biglol:

Plus na szybę prędzej czy później mi spadały, gwint tutaj nie pomagał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

od niedawna jestem w posiadaniu Legacy IV. Również brakowało mi uchwytu na telefon. Z racji iż toleruję tylko uchwyty poza szybą, postawiłem na montaż w kratkę nawiewu. Szukałem czegoś tylko z ładowaniem indukcyjnym no i udało się zakupić poniższy uchwyt:

pol_pl_Joyroom-samochodowy-uchwyt-magnetyczny-bezprzewodowa-indukcyjna-ladowarka-Qi-15W-kompatybilna-MagSafe-do-iPhone-na-kratke-nawiewu-JR-ZS295-108144_1.thumb.jpg.0885b210749dbf139ef9158c49d509ef.jpg

Bardzo mocno trzyma się kratki, telefon można wkładać i wyciągać jedną ręką. Dodatkowo o mocny chwyt dba specjalny pierścień magnetyczny i elektryczne "łapki" uchwytu. Polecam, choć to wydatek w okolicach 150zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartym już aucie używam takiego mocowania  https://allegro.pl/oferta/baseus-uchwyt-magnetyczny-na-telefon-do-samochodu-11425846075. Minusem jest to, że na obudowę telefonu przyklejasz blaszkę. Poza tym same plusy. Mam taką robotę, że dziennie kilkanaście razy wkładam i zdejmuje telefon. Stopka mocowana jest na mocną taśmę, można bardzo wygodnie ją ustawić. Telefon siedzi sztywno i nie zdarzyło mi się, żeby wyskoczył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2022 o 22:58, Sebix_VW napisał(a):

Witam,

 

od niedawna jestem w posiadaniu Legacy IV. Również brakowało mi uchwytu na telefon. Z racji iż toleruję tylko uchwyty poza szybą, postawiłem na montaż w kratkę nawiewu. Szukałem czegoś tylko z ładowaniem indukcyjnym no i udało się zakupić poniższy uchwyt:

pol_pl_Joyroom-samochodowy-uchwyt-magnetyczny-bezprzewodowa-indukcyjna-ladowarka-Qi-15W-kompatybilna-MagSafe-do-iPhone-na-kratke-nawiewu-JR-ZS295-108144_1.thumb.jpg.0885b210749dbf139ef9158c49d509ef.jpg

Bardzo mocno trzyma się kratki, telefon można wkładać i wyciągać jedną ręką. Dodatkowo o mocny chwyt dba specjalny pierścień magnetyczny i elektryczne "łapki" uchwytu. Polecam, choć to wydatek w okolicach 150zł :)

Podrzuć link :)

U siebie używam takie

https://www.euro.com.pl/uchwyty-do-telefonow/baseus-uchwyt-samochod-do-kratki-z-ladow-.bhtml?gclid=Cj0KCQiA14WdBhD8ARIsANao07hbVi9EBssKPeZGxNMQvoehkLCGf9PyJ-kGsHzF6HEzMn8G2OXd9EEaAnfdEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Niestety z racji słabego trzymania w kratce to trochę lata i kiedyś trzeba będzie poprawić malowanie środkowego panelu :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ewemarkam napisał(a):

A widzisz..... Ostatnio kupiłem sobie silikon/ etui (IQS design) na telefon z wbudowaną blaszka w środku i nic nie widać :) i trzyma się pięknie takiego uchwytu magnetycznego.

Ty to zawsze coś wymyślisz :P było nie było, to jedynie akceptowalne dla mnie rozwiązanie. 

 

Odkąd połamałem kratkę w T25, skutecznie wyleczyłem się z tego rozwiązania. 

Edytowane przez czort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem przekonany do magnetycznych uchwytów :upside-down-face_1f643-small:

Chyba wrócę do takiego 

https://allegro.pl/oferta/baseus-uchwyt-grawitacyjny-samochodowy-na-slot-cd-8125164922

 

Wcześniej miałem iOttie. Później zachciało mi się indukcyjnego ładowania to wybrałem kratkę i teraz mogę zrobić kombo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem grawitacyjne do kratki, miałem z motorkiem, jednak stanęło na magnetycznym z ładowaniem. Te z łapkami po jakimś czasie zaczynają brzęczeć i utrudniają naciskanie rzeczy na telefonie.

 

Dokładnie tego modelu już nie widzę, ale podobny jest ten:

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-samochodowy-baseus-qi-15w-do-iphone-12-11731493642

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w Foresterze miałem do pionowego zamknięcia uchwytu kubka przyklejone, trzymało lata.

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-magnetyczny-2-blaszki-magnes-7282-9441182315

 

ale ten zestaw x5 też OK i obskoczy kilka aut ;-)

https://allegro.pl/oferta/zestaw-5x-uchwyt-magnetyczny-360-blaszki-1277-10741554426

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie, ale generalnie montaż na nawiewy to zła koncepcja:

 

1. służą do ogrzewania  - telefon bardzo tego nie lubi i zasłania nawiew-  więc najlepiej wyłączyć, ale brak grzania z tego nawiewu

2. służą do chłodzenia  - telefon z reguły OK, ale zasłania -  więc efektywność tego nawiewu spada

3. są u góry kokpitu gdzie pada słońce - telefon tego bardzo nie lubi

4. większość jest delikatna, a telefony ciężkie, koszt nowej kratki nawiewu jest wielokrotnie wyższy niż blaszka za 10-20 PLN

 

;-)

 

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...