Skocz do zawartości

Subaru SOLTERRA [AA] (MY22=>) BEV


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Małe porównanie, Subaru:

183891059_10158215399745770_520666650414

 

Toyota:

01_zevconcpt_fr_global.jpg?itok=WJ2FE81D

 

Widać jednoznacznie, że buda będzie taka sama. Szyby, tylny słupek, lusterka, tylne światła wyglądają tak samo. Przedni zderzak, przednie światła na pewno będą inne i dobrze. Martwi mnie, że Subaru BEV wygląda z przodu bardziej jak RAV4 niż Toyota BEV:

toyota-rav4-black-editio-a1160ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że auto zostało zaprojektowane przede wszystkim jako Toyota a następnie trochę przerobione na Subaru.

No nic, pożyjemy zobaczymy. Ważne, że pierwsze EV w gamie obniży emisję flotową marki i może będzie szansa na motor 1.8T w Foresterze? albo Levorga 1.8T na rynku europejskim... 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, raveout napisał:

Odnoszę wrażenie, że auto zostało zaprojektowane przede wszystkim jako Toyota a następnie trochę przerobione na Subaru.

No nic, pożyjemy zobaczymy. Ważne, że pierwsze EV w gamie obniży emisję flotową marki i może będzie szansa na motor 1.8T w Foresterze? albo Levorga 1.8T na rynku europejskim... 

Śmieszne, że o 2.0T nie mówiąc o 2.4T już nikt nie marzy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. to auto dramatycznie obniży emisję flotowa marki. Współpraca z Toyota też b.dobrze. Po co wyważać otwarte drzwi skoro Toyota ma gigantyczne doświadczenia w technologiach napędów alternatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić SIP/@Dyrekcjao doprecyzowanie rzeczy, które mogą zdradzić? Co oznacza, że SOLTERRA pojawi się w sprzedaży do połowy roku 2022? Będzie tak samo jak z Outbackiem, czyli produkcja od stycznia 2022 jako MY22, dojazd na maj do salonów jako demo, a powszechna dostępność będzie już jako MY23 od sierpnia/września?

 

Dobrze rozumiem, że formalna nazwa modelu będzie jak w przypadku BRZ i XV, czyli SOLTERRA wielkimi literami? 

Kiedy można spodziewać się bardziej szczegółowych informacji/premiery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raveout napisał:

Ważne, że pierwsze EV w gamie obniży emisję flotową marki i może będzie szansa na motor 1.8T w Foresterze? albo Levorga 1.8T na rynku europejskim... 

 

Wpierw by ktoś musiał te elektryki zacząć kupować na większą skalę, a do zejścia poniżej aktualnych limitów i tak jeszcze dużo brakuje   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że było kiedyś mówione, że Subaru nie będzie (nie chce) płacić żadnych kar za emisje CO2. Wydaje mi się, że chyba się nie udało i teraz każde Subaru w cenie ma jakąś cząstkę za przekroczenia, a SOLTERRA niestety, tylko obniży poziom do obecnych limitów, a nie zrobi miejsce na większe silniki turbo. Outback XT pewnie kosztowałby jakieś 260 tyś. PLN teraz i nie wiem czy miałby wzięcie przy takiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że SOLTERRA to dopiero początek i pojawią się kolejne modele elektryczne, które będą obniżać emisję. Bardzo możliwe, że kolejna generacja XV/Imprezy jest projektowana z myślą o odmianie EV. Chyba każda marka aktualnie ma to wpisane w strategię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FilipBB napisał:

Pamiętam, że było kiedyś mówione, że Subaru nie będzie (nie chce) płacić żadnych kar za emisje CO2. Wydaje mi się, że chyba się nie udało i teraz każde Subaru w cenie ma jakąś cząstkę za przekroczenia, a SOLTERRA niestety, tylko obniży poziom do obecnych limitów, a nie zrobi miejsce na większe silniki turbo. Outback XT pewnie kosztowałby jakieś 260 tyś. PLN teraz i nie wiem czy miałby wzięcie przy takiej cenie.

Jesli dobrze kojarze to schodacy model OBK mial w cenie wliczone 2000 EUR euroharaczu za Co2. E-boxer podrozal My20=>MY21 o 1600 EUR.

 

2 godziny temu, raveout napisał:

Zakładam, że SOLTERRA to dopiero początek i pojawią się kolejne modele elektryczne, które będą obniżać emisję. Bardzo możliwe, że kolejna generacja XV/Imprezy jest projektowana z myślą o odmianie EV. Chyba każda marka aktualnie ma to wpisane w strategię.

Cos tam kiedys slyszalem w ASO ze docelowo FHI chcialoby miec 5 aut elektrycznych ale ile w tym prawdy nie wiem.

Volvo juz zapowiedzialo ze w 2025 bedzie mialo w ofercie tylko i wylacznie elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe te newsy, obecnie jestem na etapie zamawiania XV dla żony jako wozidło po mieście, przez chwile naszła mnie myśl czy nie zaczekać na premierę tego elektryczka, ale.... pewnie cena będzie z kosmosu, gdzie to ładować i ile to będzie trwało... pewnie z zasięgiem szału nie będzie...jedyny plus to sekundy do setki, trochę mało jeden plus przy większej liczbie minusów... jednak zamówię XV na kilka lat, za pare lat może 10 lat jak infrastruktura się rozwinie i technologia pozwoli na lepsze zasięgi i szybsze ladowanie to dobry pomysł, ale na razie dla mnie to raczej  ciekawostka niż auto użytkowe...

Myśle ze sporo klientów podejdzie podobnie do tematu i ten elektryk nie wiele da w obniżeniu poziomu CO2 dla marki....

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 12:51, Jumpman napisał:

Bardzo dobrze. to auto dramatycznie obniży emisję flotowa marki. Współpraca z Toyota też b.dobrze. Po co wyważać otwarte drzwi skoro Toyota ma gigantyczne doświadczenia w technologiach napędów alternatywnych.

Co Wy o tym "obniżeniu emisji flotowej marki". Jeżdżąc po torze przestańcie ze strachu  puszczać bąki to emisja spadnie ;)

No dobra, ładny, cacy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Izotom napisał:

Co Wy o tym "obniżeniu emisji flotowej marki". Jeżdżąc po torze przestańcie ze strachu  puszczać bąki to emisja spadnie ;)

No dobra, ładny, cacy ...

Dokładnie, albo na dobę brać tylko 2 wdechy i wydechy...:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Izotom napisał:

Co Wy o tym "obniżeniu emisji flotowej marki". Jeżdżąc po torze przestańcie ze strachu  puszczać bąki to emisja spadnie ;)

No dobra, ładny, cacy ...

Martwimy się żeby było czym po tym torze jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...