Skocz do zawartości

Legacy - szybkie pytania


Danko

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, pawson89 napisał:

2.Czy w Legacy jest jakiś czujnik, który sam włącza klimatyzację? Kilka razy jadąc z włączonym nawiewiem, samoczynnie włączyła mi się A/C. 

Pozdrawiam, Paweł. 

Jest coś takiego bo u mnie też się samoczynnie załącza. Nie wiem czemu to ma służyć i w jakich momentach się włącza. Ale dzieje się tak (chyba) tylko przy temperaturach bliższych 15C, na samym grzaniu 20C+ AC mi jeszcze nie wskoczyło samoczynnie. Tak samo jest jak włączysz obieg zamknięty, po jakimś czasie sterownik sam go otworzy i zapewni dostęp powietrza od zewnątrz. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 09:28, Marti8306 napisał:

Miałem tak samo dosłownie 2 tygodnie temu, tylko że czarny plastik u mnie był na miejscu. A szary przykręciłem kilka malutkich wkrętów. 

pamiętasz jak on ma być założony? Bez tych dwóch badziewnych plastików, w końcu da się normalnie zmieniać biegi. No dobra, trochę za lekko wchodzą, jednak taki delikatny opór materii jest wskazany ;) 

Ten szary, to można tak jak mówisz, kilka maleńkich wkręcików, dołki wyfrezować i przymocować. Kto wie, może pójdę tym tropem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Orear napisał:

Jest coś takiego bo u mnie też się samoczynnie załącza. Nie wiem czemu to ma służyć i w jakich momentach się włącza. Ale dzieje się tak (chyba) tylko przy temperaturach bliższych 15C, na samym grzaniu 20C+ AC mi jeszcze nie wskoczyło samoczynnie. Tak samo jest jak włączysz obieg zamknięty, po jakimś czasie sterownik sam go otworzy i zapewni dostęp powietrza od zewnątrz. 

Wygląda na to, że jak ustawisz temperaturę, to nigdy nie można pozbyć się tzw trybu auto. Owszem, obroty wentylatora nie wzrastają, ale nawet teraz, gdy jest chłodno, temp masz na 21C, to jak zostanie ona przekroczona WEWNĄTRZ, załącza się AC. W Avensis klima jest włączana guzikiem i jeżeli nie pstrykniesz, to nie załączy, w Subaru jest inaczej. Ot taka japońska dawka mądrości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 20:40, Orear napisał:

Jest coś takiego bo u mnie też się samoczynnie załącza. Nie wiem czemu to ma służyć i w jakich momentach się włącza. Ale dzieje się tak (chyba) tylko przy temperaturach bliższych 15C, na samym grzaniu 20C+ AC mi jeszcze nie wskoczyło samoczynnie. Tak samo jest jak włączysz obieg zamknięty, po jakimś czasie sterownik sam go otworzy i zapewni dostęp powietrza od zewnątrz. 

Mi sama się nie włącza. Włącza się na pewno, gdy włączymy nawiew na przednią szybę w jakikolwiek sposób, ale nie przy manipulacji samą temperaturą :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czort napisał:

Wygląda na to, że jak ustawisz temperaturę, to nigdy nie można pozbyć się tzw trybu auto. Owszem, obroty wentylatora nie wzrastają, ale nawet teraz, gdy jest chłodno, temp masz na 21C, to jak zostanie ona przekroczona WEWNĄTRZ, załącza się AC. W Avensis klima jest włączana guzikiem i jeżeli nie pstrykniesz, to nie załączy, w Subaru jest inaczej. Ot taka japońska dawka mądrości ;) 

 

Denerwuje mnie to :) w imprezie Gd było auto i AC i wyłączenie ac nie wyłączało auto. w legacy niby wyłącza ale w praktyce bez auto to i tak on jest aktywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to upierdliwe, ale nieco dziwne. W Toyo, w zasadzie nie wyłączam Auto, działa bardzo przyjaźnie a klima jest kwestią własną. W Lucynie, drażni mnie zbyt głośny nawiew, stąd jeżdżę bez Auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika o przetwornice xenona legacy IV! Dorwałem za prawie free i chciałem ją sprawdzić, czy działa. Podłączyłem na krótko do akumulatora i żarnik świeci, tylko pojawił się pisk. Stąd moje pytanie do znających temat, czy to normalne i przetwornica działa dobrze, czy to zły objaw? Z zewnątrz wygląda fatalnie! widać, że było dużo wilgoci. To ma być część raczej awaryjna do napraw lastminet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Danko napisał:

Mi sama się nie włącza. Włącza się na pewno, gdy włączymy nawiew na przednią szybę w jakikolwiek sposób, ale nie przy manipulacji samą temperaturą :o

No cóż, może jakiś inny model sterownika czy coś. ;) U mnie jeszcze się załącza jeśli zjadę na minimalną temperaturę, niezależnie od ustawienia nawiewów. A przy ustawieniu ich na szybę to jak u Ciebie, ale to akurat logiczne, zazwyczaj grzejemy szybę jak chcemy ją osuszyć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon Kuć napisał:

Hej. Gdzie kupujecie, lub od czego można dopasować tłoczki do przednich zacisków do spec b. Są jakieś zamienniki czy zostaje tylko Aso?

Na popularnym serwisie aukcyjnym nic nie ma? 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Danko napisał:

Na popularnym serwisie aukcyjnym nic nie ma? 

Są ale w katalogu gdzie pasuje dana cześć podają wszystkie wersje silnikowe a w H6 są trochę inne zaciski. Ewentualnie wymiary by mnie uratowały bo zapomniałem zmierzyć tłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szymon Kuć napisał:

Są ale w katalogu gdzie pasuje dana cześć podają wszystkie wersje silnikowe a w H6 są trochę inne zaciski. Ewentualnie wymiary by mnie uratowały bo zapomniałem zmierzyć tłoczki.

Zaciski od h6 są większe, ale tłoczki i uszczelniacze są takie same jak w zacisku np. od diesla na tarczę 294mm.

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danko napisał:

No dobra, tak apropos hebli. Mam tył z b speca - ma ktoś namiar na blaszki montażowe klocka? Po vinie itp pokazuje za małe.. 

mogę ci fotę tabliczki znamionowej zrobić z angielskiego speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, polećcie mi jakieś ładne i sensowne mocowanie/uchwyt akumulatora i osłony na klemy. Osłon wcale nie mam, a fabryczne mocowanie średnio mi się podoba. No i jeśli chodzi o osłony to na Allegro widziałem całe klemy, samozaciskowe z osłonkami czarną i czerwoną - ale nie mam zdania co do tych wynalazków i może ktoś mi podpowie. A jeśli chodzi o uchwyt to znalazłem taki ciekawy i niebrzydki tutaj: LINK DO OLX no i pytanie, czy ktoś to ma u siebie, ewentualnie czy polecacie coś innego. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 15:34, Orear napisał:

Siema, polećcie mi jakieś ładne i sensowne mocowanie/uchwyt akumulatora i osłony na klemy. Osłon wcale nie mam, a fabryczne mocowanie średnio mi się podoba. No i jeśli chodzi o osłony to na Allegro widziałem całe klemy, samozaciskowe z osłonkami czarną i czerwoną - ale nie mam zdania co do tych wynalazków i może ktoś mi podpowie. A jeśli chodzi o uchwyt to znalazłem taki ciekawy i niebrzydki tutaj: LINK DO OLX no i pytanie, czy ktoś to ma u siebie, ewentualnie czy polecacie coś innego. ;) 

 

zamówiłem ostatnio takie:

https://allegro.pl/oferta/klemy-akumulatora-samozaciskowe-800a-2-sztuki-35mm-8726616055?snapshot=MjAyMS0wMy0wMlQyMjoyNjoxOC43NTZaO2J1eWVyOzExYTEyM2VkNTViMGYwNTBmN2I3Y2I1ZjA0YWZhMWZiNzQ4NTA0ZDVlMmNhYmI1YjJkMTliYzAxNTBhZWMwYzY%3D

 

i takie:

https://allegro.pl/oferta/klema-szybki-montaz-marine-raczka-imbus-plus-9602855088

 

Nie montowałem jeszcze ale obie opcje wydają się być dość solidnie wykonane. Ja potrzebuje trochę więcej terminali więc raczej celuje w te bez osłonek - może jakieś dorobię sobie sam. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PotężnyWarmianin napisał:

Poleci ktoś jakiś akumulator do IV GT? Najlepiej konkretny model, bo przeglądam, przeglądam i na nic nie mogę się zdecydować. Może być z droższych, aby tylko można było na nim polegać.

 

W zeszłym roku kupiłem Yuasa YBX5005 12V 65Ah 580A.

 

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/hckp88w5djln-PL/image;s=644x461

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, z tym subaru same problemy mam. Przy większych prędkościach np około 180 pojawiają się duże wibracje (choć nie zawsze)na budzie i nie ustają dopóki się nie zatrzymam. Czy to czas na podporę wału? Co to może być?

Edytowane przez Szymon Kuć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...