Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Blixten napisał(a):

Widzieliście jakie nowy Crosstrek ma przyciski podgrzewania przednich foteli   ?? :D

Nie po to przez lata dąży się do ideału aby teraz go porzucać :P (swoją drogą dobrze, że jednak zostają fizyczne, w Outbacku włączanie grzania jest solidnie [autocenzura] - w USA już ogarnęli, że nie był to najszczęśliwszy pomysł i przerobili soft)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
25 minut temu, adamW202 napisał(a):

W ogóle nic fajnego z nowych aut już u nas nie ma 

Z czasów słusznie minionych pochodzi poniższy dowcip, mnie opowiedziany quasi po śląsku.

 

Czym właściwie różni się bomba atomowa od neutronowej? Tym, że jak walnie atomowa to nas nie ma i niczego nie ma a jak walnie neutronowa to nas nie ma a wszystko jest. A co to tak walnęło, że my jesteśmy a niczego nie ma?

 

:biglol: oj ta młodość, z kości i krwi...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem z ciekawości do Volvo zapytać jak wyglądy terminy i ceny teraz.

Na XC40 jest spory rabat: 17%  + dodatkowy 1% biorąc w leasing, bo dealerzy gotówki nie lubią, takie czasy. 

Na większe modele jak XC60, V60CC (wersje Cross Country zarówno dla V60 jak i dla V90 mają podobno zaraz przestać produkować) rabat o kilka procent niższy, ale i tak na tle konkurencji całkiem dużo dają moim zdaniem *

Info wrzucam dla orientacji, gdyby komuś podobało się Volvo i nie był świadomy (jak ja wcześniej) jak wysokie rabaty dają.

 

* - Mój znajomy parę dni temu zamówił GLC Coupe, uwaga, za 408000 pln :krecka_dostal: ... po rabacie 5%  :facepalm:)

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po miesiącu bez XV. Wymiana na Alfę Tonale Plug-In.  Żona zachwycona. Mi tez się świetnie jeździ. 

Gdyby był u nas XV plug in jak w USA tobym się nawet nie zastanawiał. Ale nie ma a nadwyżka prądu z paneli jest :-D

Z natury jestem Italianofilem więc dosyć po drodze mi z nowym nabytkiem.

Oczywiście OBK i Forester zostają.

W pakiecie dostałem 5 lat gwarancji 3 letni pakiet serwisowy więc jest spokój. 

 

Zawsze można się do czegoś przywalić ale nie jestem człowiekiem który wsiadając do auta pierwsze co to zaczyna szarpać wszystkim czy się nie rusza ( test Caroseria ) i w przeciwieństwie do większości testujących poświęciłem chwilę czasu na zapoznanie się co i jak działa więc  90 % ich problemów jest wyłącznie winą testujących a nie auta.

 

Trakcyjnie, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Auto jedzie pewnie  - przyśpiesza nieco ;-) lepiej niż XV 1.6. Obecnie zrobione 800 km i zużyłem 12 litrów benzyny ( z czego trochę było pałowania w ramach testów )

Na elektryku zasięg tak 60-80 w mieście. Max zrobiłem 85. Ładowanie z gniazdka 5h. Żona wraca z pracy wtyka wtyczkę bo wszystko zrobione na stałe przed garażem i tyle.

 

Oczywiście. za 5 lat jak się leasing skończy będę patrzył z nadzieją na to co będzie dostępne w Subarowej kolekcji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W niedzielę miałem okazję prowadzić przez kilkaset km nową Toyotę Rav4 cośtam hybrid. Nie, w życiu bym się nie zamienił. Oczywiście, że większe, wygodniejsze, przyspiesza (moje 1,6 prawie wcale) i pali znacznie mniej. Ale... Prowadzi się toto w porównaniu z Subaru po prostu źle. Za cienka kierownica, za mocne wspomaganie, za cicho w kabinie (:D), w zakrętach i podczas manewrów musiałem mocno wzmóc czujność. To ja już zdecydowanie wolę moje za głośne, za wolne (jedyna wada) i za małe (w porównaniu z Ravką, bo dla nas wystarczające) XV 1,6 2019. Po suchym jeszcze jako tako, ale w czasie ulewy (wolniej), deszczu, po mokrym jedzie toto już jak chce (ciekawe, jak byłoby zimą :huh:) i nie dokładnie tam, gdzie ja bym wolał. Zatem kolejny raz przekonałem się, że obecna sekta zapewnia MOIM odczuciom motoryzacyjnym WIĘKSZOŚĆ dobrych emocji i nie zamierzam nic zmieniać. No, chyba, że Crosstrek 2,5 z USA B)

 

 

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja z kolei wczoraj się jornąłem RAV4 173 Km, CVT, AWD. Krótka przejażdżka, ale nie mam aż tak złych odczuć. Mało responsywny pedał gazu, ciężko wyczuć (w stosunku do mojego XV 1,6: niebo a ziemia) jego działanie a tym samym przyspieszenia.

 

Trochę (minimalnie) spowolniona reakcja na ruch kierownicy.

Ale zdecydowanie lepiej przyspiesza niż mój XV (niż boxer też), chce jechać. :P

 

Nieco wyższy komfort jazdy i akustyczny (ten drugi nieznacznie).

Za kwotę ok. 170 kPLN nie kupiłbym XV boxera, wolałbym taką RAV4.

 

I jak mówi jeden z komentatorów: truskawka na torcie - 10 lat gwarancji albo 185 kkm. Warunek przeglądy w ASO. Fajne. :rolleyes:

 

Ciekawy jestem hybrydy NXa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.08.2023 o 20:52, Rok z Bagien napisał(a):

Ciekawy jestem hybrydy NXa.....

Jeździłem. Bardzo rozsądne auto i ta hybryda rzeczywiście działa - 7,5 litra w mieście jeżdżąc bardzo dynamicznie, wiec przy normalnej jeździe na bank poniżej 7 litrów. 

C46E55E6-C417-43C2-88EC-331FC557966A.thumb.jpeg.791527d1e67d15921d23d9464bb79f6a.jpeg

 

9DD4A140-633E-4EBF-B857-BA0F766A3D4C.thumb.jpeg.f905fcc73c1171be56bdd5533f80ab51.jpeg


Następcą mojego XV będzie właśnie NX albo XC60 , który kusi mnie innymi zaletami niż ekonomią, chociaż … mój V90CC po mieście pali 10,5 co nie jest przecież żadnym dramatem, tym bardziej jak na takiego kloca  ;) 
 

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne one, tyko czy potrafią poza czarnym?

chyba , że nie muszą , a to inna sprawa 

Ja jeszcze nie dorosłem do suva, taki segment C jak XV, czy OBK Cross, jako kombi z większym prześwitem, jest mi bliższe w formie. 
czyli, dla mnie bardziej widły , niż zegarek ;D

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, CUV napisał(a):

Piękne one, tyko czy potrafią poza czarnym?

chyba , że nie muszą , a to inna sprawa 

Ja jeszcze nie dorosłem do suva, taki segment C jak XV, czy OBK Cross, jako kombi z większym prześwitem, jest mi bliższe w formie. 
czyli, dla mnie bardziej widły , niż zegarek ;D


V60 Cross Country to moim zdaniem rozsądne auto - na które spoźniłem się z zamówieniem dosłownie o tydzień :cry: - bo zupełnie niepotrzebnie brałem pod uwagę opinię żony „po co nam drugie prawie takie samo auto? „ ;) 

Fajne, dobrze jeżdżące, komfortowe kombi z prześwitem, AWD i mocą silnika ponad 260 KM. 
Mega żałuję tego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):


V60 Cross Country to moim zdaniem rozsądne auto - na które spoźniłem się z zamówieniem dosłownie o tydzień :cry: - bo zupełnie niepotrzebnie brałem pod uwagę opinię żony „po co nam drugie prawie takie samo auto? „ ;) 

Fajne, dobrze jeżdżące, komfortowe kombi z prześwitem, AWD i mocą silnika ponad 260 KM. 
Mega żałuję tego modelu. 

 

Od zawsze podniesione kombi to był mój ulubiony samochód. Nie rozumiem dlaczego kolejne fantastyczne auto odchodzi do lamusa. 

@Blixten dotknąłeś jednym słowem sedna: "spóźniłem".  Ja od jakiegoś czasu śledzę rynek i sam nie wiem co robić. Subaru XV to zajefajny samochód - to z jednej strony. Ale patrząc na kurczącą się co rok ofertę marki na rynek europejski to widać exodus - to z drugiej strony. 

A jak marka pożegna się z naszym krajem to niestety, ale kwestią czasu będzie brak dobrego serwisu, części, upgredów itd itd. 

Mimo więc mojej sympatii do marki chyba nie zdecyduję się na dłuższy związek z obecnym wozidłem. Może się mylę? Może jednak trafią do salonów fajne podniesione Levorgi, nowe XV z 2,5 benzyną, uturbione Outbacki i Forestery?

 

A tymczasem fajne (dla mnie) pojazdy znikają z ofert. Też nie chciałbym się spóźnić. :(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 10:21, Rok z Bagien napisał(a):

 

Od zawsze podniesione kombi to był mój ulubiony samochód. Nie rozumiem dlaczego kolejne fantastyczne auto odchodzi do lamusa. 

@Blixten dotknąłeś jednym słowem sedna: "spóźniłem".  Ja od jakiegoś czasu śledzę rynek i sam nie wiem co robić. Subaru XV to zajefajny samochód - to z jednej strony. Ale patrząc na kurczącą się co rok ofertę marki na rynek europejski to widać exodus - to z drugiej strony. 

A jak marka pożegna się z naszym krajem to niestety, ale kwestią czasu będzie brak dobrego serwisu, części, upgredów itd itd. 

Mimo więc mojej sympatii do marki chyba nie zdecyduję się na dłuższy związek z obecnym wozidłem. Może się mylę? Może jednak trafią do salonów fajne podniesione Levorgi, nowe XV z 2,5 benzyną, uturbione Outbacki i Forestery?

 

A tymczasem fajne (dla mnie) pojazdy znikają z ofert. Też nie chciałbym się spóźnić. :(

Jak to? V60 CC przestanie być produkowane? Czekam cały czas na kolejną generację, bo obecna jest treochę przestażała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dine napisał(a):

Jak to? V60 CC przestanie być produkowane? Czekam cały czas na kolejną generację, bo obecna jest treochę przestażała. 

Wobec V90 CC plany są takie same i nie wiadomo co oba modele zastąpi. Oby się nie okazało, że  Volvo odejdzie od nadwozia kombi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Blixten napisał(a):

Wobec V90 CC plany są takie same i nie wiadomo co oba modele zastąpi. Oby się nie okazało, że  Volvo odejdzie od nadwozia kombi. 

Proszę nie siać fermentu. Jedyne co znalazłem na ten temat, to że V60/V90 już nie będzie, V60/V90 CC mają pozostać, a informacja ta dotyczy jedynie rynku amerykańskiego. Jeżeli macie inne info, to proszę o linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dine napisał(a):

Proszę nie siać fermentu. Jedyne co znalazłem na ten temat, to że V60/V90 już nie będzie, V60/V90 CC mają pozostać, a informacja ta dotyczy jedynie rynku amerykańskiego. Jeżeli macie inne info, to proszę o linki.

 

Linki…. :biglol:
 

Zadzwoń do pierwszego lepszego dealera Volvo i spróbuj zamówić V60CC … a potem daj znać na Forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał(a):

 

Linki…. :biglol:
 

Zadzwoń do pierwszego lepszego dealera Volvo i spróbuj zamówić V60CC … a potem daj znać na Forum :)

Spoko, mam po drodze więc podjadę i zapytam w przyszłym tygodniu. W cennikach jest więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik był już wrzucany na stronie "głównej". 

Spory problem jest z mocą i momentem. 

 

Z jednej strony Pertyn nadał tytuł 152 KM, z drugiej mówi, że moc obcięto o 16 KM.

Na AŚ autor napisał o łącznej mocy (i benzyny i elektryka) 136 KM i 182 Nm momentu. 

 

Jaka jest rzeczywista łączna moc? Pewnie dowiemy się jak zaczną płynąć do nas.....a to nieprędko.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...