Skocz do zawartości

Zakup Outback MY18/19


McSudi

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Jaca68 napisał:

Dlaczego to Outback to podwyższone kombi a RX to SUV?????

Te kilka cm robi różnice???

Bo wygląda jak podwyższone kombi, a nie jak suv i ma raczej proporcje podwyższonego kombi (mimo mocnego rozdmuchania karoserii połączonego z całkowitą utratą lekkości, którą posiadał np. OBK3), a nie suva :PPodobnie jak XV jest podwyższonym kompaktem ;) 

 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę podwyższone kombi bo siedzi się nisko, blisko podłogi, a nie jak na stołku (wada większości współczesnych SUV'ów). 

Zaletą też jest prowadzenie: w trasie takie auta zachowują się o wiele lepiej niż typowe SUV'y: mniejsze przechyły zarówno boczne jak i wzdłużne, bardziej responsywne na ruchy kierownicą (szczególnie hybrydy zachowują się jak bym jechał kioskiem RUCH'u).

 

Lexusa RX oglądałem ale ma przypadłość typową dla Lexusów, bagażnik śmiesznej wielkości jak na takie auto: 453L :facepalm:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ESP napisał:

Wolę podwyższone kombi bo siedzi się nisko, blisko podłogi, a nie jak na stołku (wada większości współczesnych SUV'ów). 

Zaletą też jest prowadzenie: w trasie takie auta zachowują się o wiele lepiej niż typowe SUV'y: mniejsze przechyły zarówno boczne jak i wzdłużne, bardziej responsywne na ruchy kierownicą (szczególnie hybrydy zachowują się jak bym jechał kioskiem RUCH'u).

 

Lexusa RX oglądałem ale ma przypadłość typową dla Lexusów, bagażnik śmiesznej wielkości jak na takie auto: 453L :facepalm:

 

Mam dokladnie takie samo zdanie o SUVach... nawet taka Mazda CX-9 ktora jest powszechnie za jeden z najlepiej prowadzacych sie SUVow - daje wlasnie taka wysoka pozysje siedzenia - w sumie Outback tez tak ma w porownaniu z Legacy, ale jednak lepiej niz w tradycyjnych SUVach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ESP napisał:

@Nonie

skoro OBK MY19 taki zły to rozumiem że masz inne, fajniejsze auto na oku? Może byś się podzielił swoim odkryciem? Bo przecież nie udzielasz się w tym wątku tylko dla samego trolowania? :troll:

 

Nigdy nie pisałem,  że OBK jest "taki zły". Przeciwnie - pisałem dlaczego chciałem kupić MY18 (między innymi z powodu wspomnianego przez Ciebie rozmiaru bagaznika) i dlaczego nie kupię MY19. Pisałem też, żeby nie uprawiać demagogii, że "nie odstaje" bo kurcze odstaje, to czuć wszystkimi zmysłami i byłbym gotów się na to zgodzić, gdyby nie kilka cech, które u mnie nie przejdą. I tyle.

Owszem, OBK jest tańszy od konkurencji, od której odstaje ale odstaje bardziej niż jest tańszy, co łatwo wytłumaczyć wyższą akcyzą. Ale to konkurencja ma mniejsze a mocniejsze turbo, nie OBK. I nie poruszajmy mitów o wiecznej trwałości współczesnych Subaru :)

Ale rozumiem, uprzedzano mnie, że kto nie jest fanatykiem ten jest trolem :)

 

Co do drugiej części pytania - na oku mam V60CC. Czekam na auta testowe z benzynowym silnikiem. Na papierze wyglądają na ciężkawe, zobaczymy jakie będą odczucia.  Zgadzam się też, że sterowanie funkcjami auta w Volvo nie jest ergonomiczne - ten kompromis akurat przeżyję. Jeśli będę zawiedziony - czekam na OBK MY20 - producent zapowiada "najcichsze Suberu ever". Obiecanki-cacanki :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nonie napisał:

czekam na OBK MY20 - producent zapowiada "najcichsze Suberu ever". Obiecanki-cacanki :)

 

warto jeszcze się wstrzymać !  :) MY24 ma być tak ciche , że ma być specjalny program z dźwiękiem , żeby było wiadomo , że już ruszył i jedzie...  :rolleyes:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzcie wysokość siedziska w OBK i porównajcie z SUVami. W wielu wypadkach mocno się zdziwicie gdzie siedzi się niżej.  Podobnie z prowadzeniem. Faktycznie w hybrydach jest kwestia masy, ale kilka SUVów bije na głowę OBK w kwestii prowadzenia. Pomijam półkę typu SQ5 czy X3, ale nawet taki Tiguan prowadzi się lepiej od OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoadRunner napisał:

Pomierzcie wysokość siedziska w OBK i porównajcie z SUVami. W wielu wypadkach mocno się zdziwicie gdzie siedzi się niżej.  Podobnie z prowadzeniem. Faktycznie w hybrydach jest kwestia masy, ale kilka SUVów bije na głowę OBK w kwestii prowadzenia. Pomijam półkę typu SQ5 czy X3, ale nawet taki Tiguan prowadzi się lepiej od OBK.

Z jednej strony - racja. Z drugiej - nie o prowadzenie w SUVach i OBK chodzi. Przynajmniej nie mi więc i zastrzeżeń nie miałem. Miałem za to do NXa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nonie napisał:

Z jednej strony - racja. Z drugiej - nie o prowadzenie w SUVach i OBK chodzi. Przynajmniej nie mi więc i zastrzeżeń nie miałem. Miałem za to do NXa :)

Jedyne co bym zmienił w NXie to wielkość bagażnika. Ale dużo nie wożę więc to nie było kryterium :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2019 o 19:04, McSudi napisał:

Widzę, że na stronie subaru.pl pojawił się w ofercie Outback w nowej edycji 2.5i-X.

To jakieś "Limited edition" ?

 

https://subaru.pl/outback_lineup_25is.html

 

Edycja dobrze jest pokazana tutaj:

https://www.carscoops.com/2018/09/subaru-marks-60th-anniversary-outdoorsy-outback-x-break-japan/

(minus relingi, które na Europę raczej będą bez belek)

 

Szwedzkie Subaru zrobiło z tej wersji niby inspirację zorzą polarna.

https://www.subaru.se/northern-lights/

 

Mam nadzieję, że pod koniec maja będę w stanie powiedzieć coś więcej, na przykładzie własnego -X. @raju obiecał... :)

 

znalazłem jeszcze coś takiego:

https://www.subaruslovakia.sk/novinky-v-znameni-vynimocnosti-Limitovana-edicia-subaru-outback-2-5-x-eyeSight.html

Edytowane przez onefspeed
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentują te zielone wstawki na ciemnym tle, zobaczymy jak będą wyglądały w realu :)

 

No i pogratulować wyboru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RoadRunner napisał:

Pomierzcie wysokość siedziska w OBK i porównajcie z SUVami. W wielu wypadkach mocno się zdziwicie gdzie siedzi się niżej.  Podobnie z prowadzeniem. Faktycznie w hybrydach jest kwestia masy, ale kilka SUVów bije na głowę OBK w kwestii prowadzenia. Pomijam półkę typu SQ5 czy X3, ale nawet taki Tiguan prowadzi się lepiej od OBK.

Zgadzam sie - Outback jest bardzo przecietnym autem - w szczegolnosci wersja 2.5, ale... dla niektorych to nie ma znaczenia.  Jedni kupuja to auto dla komfortu, miejsca w kabinie, czy dzielnosci w trudnych warunkach zimowych, inni poprostu kochaja marke Subaru, a jeszcze inni lubia dlubac w autach, i po zakupie zaraz zaczynaja wprowadzac zmiany - a to podwyzszaja, lub obnizaja zawieszenie, zakladaja bardziej sportowe zawieszenie... innymy slowy "dopasowuja" auto do swoich potrzeb.  Zaplecze czesci do tego typu zabawy jest fenomenalne. Nie kazda marka tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby kolega podać przykłady aut ponadprzeciętnych w budżecie do 160kpln? Wymogi mam przeciętne. Rodzina czteroosobowa, raz w tygodniu wypady na rzekę (wędkuje), raz w miesiącu nad jezioro z zapiętą łódką 4m. Kilka razy w roku trasy +1000km.

Naprawdę z chęcią się zapoznam. Może ja coś przegapiłem, może nieuważnie przeglądałem oferty. Albo co gorsza przespałem targi w Paryżu i Genewie. 

Od momentu kiedy napisałem pierwszy post to nie jestem pewien czy jechać ten samochód odbierać (a zaliczkę już wpłaciłem).... 

Jeździłem Tiguanem przed lift. Mały i buja na zakrętach. Jeździłem 508SW. Super ale turystyki wędkarskiej nie ogarnąłem (zbyt mały prześwit). Gdyby dalej produkowali RXH to nawet bym się nie zastanawiał. Jeździłem testowo Cx5.Bez rewelacji, za wysoko się siedzi,malo miejsca z tyłu. W końcu sprawdziłem Kodiaq. No plastiki na drzwiach mnie po prostu powalił. Marnej jakości materiały i ciągłe problemy związane z niedoskonałościami pierwszych modeli (akcje serwisowe tarcz, parujace reflektory). O Subaru tylko czytałem, postanowiłem testowo nie jeździć tylko kupić. A tu taka niemiła niespodzianka na tym forum.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mariusz Nowicki napisał:

A tu taka niemiła niespodzianka na tym forum.... 

Taka specyfika tego forum :D ja z polecenia wszystkich kupiłem Skodę... i muszę z tym żyć :D Jeżeli na prawdę kupiłeś auto bez jazdy próbnej, to mam nadzieję że się nie rozczarujesz. Alternatyw dla outbacka widzę klika, pytanie czy szukasz alternatyw czy ma być Subaru :)

 

Każdy z tu piszących miał, ma lub być może planuje mieć ponownie Subaru. Każdy ma różne doświadczenia, cześć z nas miała rzadziej spotykane modele (ja miałem Legacy H6) stąd miks porad, odczuć, czasem miejskich legend. 

 

Moim zdaniem, jeżeli finanse pozwalają, warto spróbować Subaru, może Ci się spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Nowicki napisał:

 

Od momentu kiedy napisałem pierwszy post to nie jestem pewien czy jechać ten samochód odbierać (a zaliczkę już wpłaciłem).... 

 

Odbieraj, odbieraj. Przecież jeździłeś testowo, jak mniemam, i skoro auto Ci pasuje to odbieraj.  Tyle rady.

W kwestii polemiki - nie do 160 tylko 180. Chyba, że masz na myśli wyprzedaż ale w nią to trudno się wstrzelić - skończyła się zanim znalazłem auto testowe :) więc trudno brać ją pod uwagę. Do Twoich zastosowań powinno być idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Nowicki napisał:

A tu taka niemiła niespodzianka na tym forum.... 

 

Spokojnie zamówiłeś świetne auto i z tego co zrozumiałem jak chcesz je używać to właśnie jest skrojone idealnie pod Twoje potrzeby. Opinie z forum trzeba brać z przymrużeniem oka, jest tu dużo emocji i wygórowanych oczekiwań spowodowanych chwalebną rajdową historią marki oraz jak to w internecie sporo narzekania.

Pracowałem przez dziesięć lat z kolegą, który zawsze narzekał, cokolwiek by się nie stało nawet jak spotkało go coś wspaniałego to znalazł w sobie siłę i wyobraźnię by znaleźć jakiś problem w tym wielkim szczęściu i narzekać dalej bo taki był i już. Wszyscy wspópracownicy mieli go dość, uważał nas za niewdzięczników że nie godzimy się z jego podejściem do świata a nie daj Boże chwaliliśmy coś na co narzekał to była afera. Tak poza tym był inteligentny i bardzo dobrze pracował ale psuł atmosferę w firmie i nie umiał nic docenić bo zawsze uważał, że należy mu się więcej, lepiej a zawsze ma gorzej. Aż przyszedł czas podłączenia firmy do internetu (mowa o czasach gdy nie było to jeszcze oczywiste) i mu przeszło, no nie zupełnie ale wyraźnie się poprawiło. Teraz narzeka w internecie i jest w tym dobry a jego wspópracownicy mają chwile wytchnienia.

Taka przypowiastka o terapii w sieci.  :)

Jak się okaże, że auto nie spełnia Twoich oczekiwań to po jakimś czasie je sprzedasz i zmienisz na coś innego a Ty będziesz bogatszy o nowe doświadczenie. ;)

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Nonie said:

Odbieraj, odbieraj. Przecież jeździłeś testowo, jak mniemam, i skoro auto Ci pasuje to odbieraj.  Tyle rady.

W kwestii polemiki - nie do 160 tylko 180. Chyba, że masz na myśli wyprzedaż ale w nią to trudno się wstrzelić - skończyła się zanim znalazłem auto testowe :) więc trudno brać ją pod uwagę. Do Twoich zastosowań powinno być idealne.

Auto z 2018, kupiłem ostatni egzemplarz w PL dzięki pomocy Subaru Szwajcaria podczas targów w Genewie. 

Jazdy testowej nie brałem (w Katowicach się nie załapałem, mieszkam pod Częstochową ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako świeżo upieczony użytkownik Outbacka 2018 mogę tylko potwierdzić to co kolega @Michał W. 

Auto jest bardzo uniwersalne, mega wygodne oraz bardzo dobrze wyposażone i ciężko byłoby znaleźć u konkurencji w tym przedziale cenowym godnego rywala. 

Cytując klasyka - „będzie Pan zadowolony”, bo ja mimo sporej ilości nie do końca pochlebnych opinii będących na forum jestem bardzo usatysfakcjonowany z wyboru jakiego dokonałem.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, McSudi napisał:

bo ja mimo sporej ilości nie do końca pochlebnych opinii będących na forum

Bo forum jest zmanierowane, jak nie masz Audi RS 5 pod domem to strach na ulicę wyjechać, bez 300KM nie da się roweru wyprzedzić, a przy 100KM to można co najwyżej sprawdzić poziom oleju w silniku (o przepraszam, tutaj silnikiem zwykli nazywać wszystko co ma więcej pojemności niż butelka coli i posiada turbo). Loża szyderców jest tu szeroka, wzorem do naśladowania są produkty VAG, które przecież każdy znawca wyciąga od dealera z upustem 60% i darmowym pełnym pakietem. Pełno tu szybkich i wściekłych, którym Kubica, Ogier czy Schumacher może (o ironio) buty czyścić. Dawniej Subaru to robiło takie auta, że szczenę z podłogi można zbierać, a dzisiaj to takie papierowe toczydełka, że lepiej Dacię kupić czy inną Ładę. To tak w skrócie :) Można to czytać i się przejmować, a można jeździć autem i cieszyć się z nabytku :) W końcu kupujesz je dla siebie a nie kogoś z forum, kogo nawet nie znasz :)

  • Super! 3
  • Haha 2
  • Lajk 6
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aflinta napisał:

Loża szyderców jest tu szeroka, wzorem do naśladowania są produkty VAG, które przecież każdy znawca wyciąga od dealera z upustem 60% i darmowym pełnym pakietem. Pełno tu szybkich i wściekłych, którym Kubica, Ogier czy Schumacher może (o ironio) buty czyścić.

 

Być może są i tacy. Nie wrzucaj jednak wszystkich do jednego worka.

Są też aktualni i byli użytkownicy omawianego modelu - którzy doświadczyli tego i owego przez parę lat intensywnej eksploatacji i mogą trochę powiedzieć o bolączkach zarówno samochodu, jak i serwisu. Niestety zalety i wady auta trzeba rozpatrywać łącznie z jakością i dostępnością usług serwisowych a tu niestety jest jeszcze dużo do zrobienia.

Nie ma samochodów idealnych - Outback ma dużo zalet - ma też wady i nie wynośmy go na ołtarze jako samochód idealny dla każdego i na każdą okazję.

Nowym użytkownikom życzymy bezawaryjnej eksploatacji, kompetentnych serwisów i dużo radości z użytkowania.

Edytowane przez spawalniczy
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, spawalniczy napisał:

Nie wrzucaj jednak wszystkich do jednego worka.

Nie wrzucam, inaczej napisałbym wszyscy albo większość :)

31 minut temu, spawalniczy napisał:

Nie ma samochodów idealnych - Outback ma dużo zalet - ma też wady i nie wynośmy go na ołtarze jako samochód idealny dla każdego i na każdą okazję.

Nowym użytkownikom życzymy bezawaryjnej eksploatacji, kompetentnych serwisów i dużo radości z użytkowania.

I tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Nowicki napisał:

A czy mógłby kolega podać przykłady aut ponadprzeciętnych w budżecie do 160kpln? Wymogi mam przeciętne.

Outback jest autem idealnym dla kolegi - biorac pod uwage wymogi... zycze pelnej satysfakcji w uzytkowaniu auta!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... własnie sprawdziłem, że w Niemczech są w sprzedaży trzy wersje Outbacka. I "Sport" ma 12-sto głośnikowego Harmana. Czyli nie jest prawdą, jak ktoś pisał, że wg serwisu Subaru obcięło w całej Europie liczbę głośników :)  No wiem, rozumiem, że wyższa akcyza itd ale nie trzeba od razu głupot klientom opowiadać.

A gdyby ktoś baaaardzo chciał to mają teraz akcję na MY19 "minus 3.500 Euro" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 godzinę temu, Nonie napisał:

A gdyby ktoś baaaardzo chciał to mają teraz akcję na MY19 "minus 3.500 Euro"

W Niemczech dolicza się tzw. Überführungskosten ( tego w Polsce nie ma ).

Ale popatrzmy na ceny netto ( czyli bez lokalnych podatków ):

image.png.7882750a90243c7f710e8d4b59ce3791.png

Wersja oferowana w Polsce jest pomiędzy Comfort i Sport.

Netto w Niemczech to odliczenie VAT ( 19% ), w Polsce VAT ( 23%) oraz akcyza ( 18,6% )

Wersję mamy nieco inną niż w Niemczech .... aby takie właśnie ceny były możliwe :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...