Skocz do zawartości

Zakup Outback MY18/19


McSudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przede wszystkim witam serdecznie użytkowników forum i mam nadzieję, że już niebawem dołączę do grona posiadaczy.

I właśnie, jestem już można powiedzieć zdecydowany na zakup nowego OBK, ale przeglądając oferty wszedłem na stronę czeskiego dealera gdzie w specyfikacj technicznej widnieją 3 wersje wyposażenia: 

- dwie z silnikiem 2.5i (Active ES Lineartronic ,Comfort Navi ES Lineartronic)

- trzecia, która właśnie mnie zastanawia, również 2.5i, ale z dopiskiem S, Sport ES Lineartronic.

Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości, czy jest to coś innego niż można dostać u nas? I czy dobrze rozumiem, że u Czechów jest przedłużona gwarancja do 5 lat i 200 000 km i 5-letnia pomoc assistance w cenie?

 

link do strony http://www.subaru.cz/download/ceniky/2018/CENIK-SUBARU-OUTBACK-MY18.pdf

 

pozdrawiam !

 

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Tez to zauważyłem, ale wolałem się upewnić ;-).

Orientujecie się może czy przy obecnej ofercie wyprzedażowej da się jeszcze wyrwać coś więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę i między innymi jest to jeden z głównych powodów dla którego zdecydowałem się na zakup. Finalnie na placu boju została Mazda 6 / Outback i Subaru moim zdaniem ma więcej do zaoferowania, no i ogólnie jakoś bardziej przypadł mi do gustu. Rozglądając się za najlepszą ofertą vs cena natrafiłem na tą czeską stąd wolałem dopytać. Reasumując MY19 nie wniesie żadnych istotnych zmian i nie ma sensu czekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peteres napisał:

Obecny brazowy kolor też niczego sobie. Nawet sa w takim kolorze na wyprzedaży - strasznie kusi...

I mi również się podoba ten kolorek, a najchętniej właśnie jakby był na czarnej skórze z "drewnianymi" wstawkami w drzwiach i na desce, bo ta listwa piano painting po długości to średnio mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, McSudi said:

I mi również się podoba ten kolorek, a najchętniej właśnie jakby był na czarnej skórze z "drewnianymi" wstawkami w drzwiach i na desce, bo ta listwa piano painting po długości to średnio mi się podoba.

No mi też piano nie pasuje, ale Japończycy maja chyba do niego słabość. Dla mnoe najlepsza kombinacja to drewno i brazowa skóra, w UE niestety w Outbacku niedostępna

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników MY18, czy w związku z tym, że "doszedł" dodatkowy, siódmy, wirtualny bieg w skrzyni CVT to jak się kształtuje spalanie vs wersja poprzednia ? Jest odczuwalna różnica ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. W MY 2018 jest Front View Monitor, jest też oczywiście kamera cofania. Czy ktoś dodatkowo montował jeszcze czujniki parkowania przednie i tylne, czy raczej jest to zbędne, bo obie kamery dobrze działaja (o ile się nie mylę, maja oznaczenia graficzne pokazujace odległość od przeszkody). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic, bo jeszcze nie zamówiłem OBK, ale zastanawiam się, czy te pieniadze przeznaczyc (lub wynegocjować) na inne akcesoria. Myślałem o listwie ochronnej na zderzak, macie bagażnika i listwach na nadkola (fajnie uzupełniaja inne plastiki na progach).

40 minutes ago, blejzu said:

@peteres wg. mnie doplata do czujnikow jest zbedna - graficzne wskazniki sa wystarczajace. Ale nie rozumiem dlaczego czujniki parkowania nie sa w standardzie - radar wykrywa ruch poprzeczny wiec wystarczyloby go uzyc do wykrycia przeszkody.

A jak to działa jak jest ciemno? Dobrze widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peteres napisał:

A ja mam inne pytanie. W MY 2018 jest Front View Monitor, jest też oczywiście kamera cofania. Czy ktoś dodatkowo montował jeszcze czujniki parkowania przednie i tylne, czy raczej jest to zbędne, bo obie kamery dobrze działaja (o ile się nie mylę, maja oznaczenia graficzne pokazujace odległość od przeszkody). 

To pytanie zadala mi ostatnio zona czemu w jej XT 18 te czujniki od martwego pola i ruchu poprzecznego nie sa jednoczesnie czujnikami cofania?

Na ile wiem to sa one schowane pod zderzakiem i jezeli cos zakloci pole ktore emituja to daja znak a czujniki cofania dzialaja na zasadzie odbicia fali wiec sila rzeczy musza byc na wierzchu zderzaka.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, peteres napisał:

Na razie nic, bo jeszcze nie zamówiłem OBK, ale zastanawiam się, czy te pieniadze przeznaczyc (lub wynegocjować) na inne akcesoria. Myślałem o listwie ochronnej na zderzak, macie bagażnika i listwach na nadkola (fajnie uzupełniaja inne plastiki na progach).

A jak to działa jak jest ciemno? Dobrze widać?

Też dziś rozmawiałem o tych listwach ochronnych na zderzak i handlowiec zasugerował, że nie ma większego sensu,

bo jest z plastiku i w zasadzie poza wizualną zmianą nic nie wnosi. Myślę bardziej nad aluminową/stalową osłoną pod silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, McSudi said:

Też dziś rozmawiałem o tych listwach ochronnych na zderzak i handlowiec zasugerował, że nie ma większego sensu,

bo jest z plastiku i w zasadzie poza wizualną zmianą nic nie wnosi. Myślę bardziej nad aluminową/stalową osłoną pod silnikiem.

To fakt. Jak sie zderzak zarysuje to wtedy dopiero można założyć listwę aby przykryć:P

 

Co do osłony, OBK nie ma żadnej w standardzie? Wszystko na wierzchu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest. Ale bardziej patrzyłem pod swoim kątem, bo już niejednokrotnie w obecnym aucie musiałem dokręcać lub wymieniać spinki, bo wisiała.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, McSudi said:

Jest, jest. Ale bardziej patrzyłem pod swoim kątem, bo już niejednokrotnie w obecnym aucie musiałem dokręcać lub wymieniać spinki, bo wisiała.

 

A ma ktoś zdjęcia jak te oryginalne osłony wygladaja? Plastic-fantastic? Dobrze zakrywaja silnik? Nie pomyślalem, aby dać nura pod podwozie w salonie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System SRVD to nie to samo co czujniki parkowania. Z tego co mi wiadomo Subaru Rear Vehicle Detection wykrywa zbliżające się pojazdy z boków (sygnalizacja w lusterkach - martwe pole) oraz ruch pojazdów przy wyjeżdżaniu tyłem np.: z parkingu. Przeszkody nieruchomej z tyłu pojazdu SRVD nie wykryje. Jako użytkownik Forka XT MY18 nie widzę sensu czujników parkowania z następujących powodów:

1. szkoda pieniędzy gdyż SRVD i Front Camera w zupełności wystarczą - lepiej te pieniążki przeznaczyć na fajne akcesoria

2. czujniki parkowania w PL to jednak dodatkowy montaż nie fabryczny więc może być różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy już prz temacie akcesoriów, to jak z podatnością na korozję OBK w przypadku nie zakładania osłon na nadkola ? Czy dość często jeżdżąc po szutrze oraz kamienistej drodze, z której to kamienie będą tłuc o ranty blachy te oryginalne osłony warto dobrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo :censored: na ten wątek nie natrafiłem 

A czy może ktoś z szanownych forumowiczów posiada wiedzę jak wygląda zabezpieczenie antykorozyjne w obecnej generacji i czy modele te posiadają ocynk blach ? Czy jest to ta sama, japońska „technologia” co w przypadku mazd ?

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...