Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jak bym miał patrzeć na cenę wybrał bym DACIE...

 

dajcie spokój z tą ZIELONĄ KURĄ :lol:

 

Cena nie jest jedynym kryterium wyboru bardziej istotne jest co się dostaje za te same pieniądze a jak nie widać różnicy to po co przepłacać ... Ale faktycznie może trzeba dać sobie spokój z kurą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pojawi się Skoda Superb Scout (...)

wyglada ok :)

 

Zdaje się że ma trochę mniejszy prześwit niż OBK, ale zły samochód to nie jest :-) Ciekawe jak będzie z komfortem jazdy w porównaniu do OBK?

 

 

+2cm czyli 18cm.... ale uzyskane na sztywniejszych sprężynach. Amortyzatory i zawias jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przesiadłem, wprawdzie na niższą półkę niż Octavia bo na Leona, ale to też jakby skodopodobne. Dlaczego? Forek generalnie był OK, tylko pare rzeczy mnie po prostu zmęczyło:

- działanie duetu turbo-dziura + automat,

- "wylewanie" do baku prawie 1000 zł miesięcznie żeby przejechać 1000 km po mieście,

- miny większości mechaników niezwiązanych z ASO kiedy im mówiłem, że mam coś do zrobienia w Subaru.

 

Jak dla mnie to jedyne co było na niekorzyść tej wymiany to tzw. komfort jazdy (nie mylić z bezpieczeństwem), ale i tak jeżdżę z bananem na twarzy bo tankuję jakieś 40% tego co przedtem, no i w końcu wyprzedzam wtedy kiedy chcę tego ja, a nie skrzynia biegów :) (o kosztach serwisowania nawet nie wspominam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie te ceny SuperB ? Porównuje i w żadnym wypadku nie che mi wyjść 30k pln. Przy porównywalnym wyposażeniu rzadko jest ok. 8.000.....

 

Bierzesz Legasia... sedan... benzynę z najniższym wyposażeniem - 2.0i Trend = 27900EUR x 4,25zł (dzisiejszy kurs sprzedaży) = 118000

Superb sedan 1,8tsi 4x4 też z najniższym wyposażeniem cennikowe 97tyś... (teraz dają rabat 10tyś...) = 87tyś...

różnica w wyposażaniu nie ma Superb:

klimatyzacja automatyczna +2000

tempomat +1200

 

czyli 118tyś do 90tyś = no 28tys różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wsiadł i odbył dłuższą jazdę próbna jednym i drugim zwłaszcza w gorszych warunkach to jednak Superba byś sobie odpuścił.
Racja.

Odbyłem w zeszłym roku takową (Skodą Superb - dodano, żeby nie było wątpliwości) - ok. 150 km w normalnym ruchu (chyba wystarczy?) i wysiadłem zniesmaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz Legasia... sedan... benzynę z najniższym wyposażeniem - 2.0i Trend = 27900EUR x 4,25zł (dzisiejszy kurs sprzedaży) = 118000

 

jeżeli byłoby teraz takie auto wolne to kosztowałoby 104959....zł w tym opony zimowe.... :wink: .

 

czyli 118tyś do 90tyś = no 28tys różnicy...

 

104959 do 90 tyś = 14959 zł - opony zimowe do Skody. :?: ...nie wiem jaki tam jest wymiar...

 

Odbyłem w zeszłym roku takową - ok. 150 km w normalnym ruchu (chyba wystarczy?) i wysiadłem zniesmaczony.

 

nie odbyłem takiej jazdy...wiec nie wiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd bierzecie te ceny SuperB ? Porównuje i w żadnym wypadku nie che mi wyjść 30k pln. Przy porównywalnym wyposażeniu rzadko jest ok. 8.000.....

 

 

W zeszłym roku z ciekawości poprosiłem o ofertę na konkretnie wyposażoną Superb 3.6 4x4. Wyszło ok. 180 tys. PLN już po "specjalnym" upuście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

może w benzynie jest większa różnica

ponadto obniżka ceny w skodzie to pewnie za 2011

 

jeśli weźmiemy porównamy ceny katalogowe i dość podobne wyposażenie w dieslu to jak pisałem wcześniej różnica jest naprawdę niewielka. Jeśli weźmiemy passata (nawet nie w wersji allrad - gdyż nie ma jeszcze podanych cen) to również różnice cenowe nie są szokujące (znaczy nie ma różnicy ponad 20 000). Podobnie opel insignia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie te ceny SuperB ? Porównuje i w żadnym wypadku nie che mi wyjść 30k pln. Przy porównywalnym wyposażeniu rzadko jest ok. 8.000.....

 

Bierzesz Legasia... sedan... benzynę z najniższym wyposażeniem - 2.0i Trend = 27900EUR x 4,25zł (dzisiejszy kurs sprzedaży) = 118000

Superb sedan 1,8tsi 4x4 też z najniższym wyposażeniem cennikowe 97tyś... (teraz dają rabat 10tyś...) = 87tyś...

różnica w wyposażaniu nie ma Superb:

klimatyzacja automatyczna +2000

tempomat +1200

 

czyli 118tyś do 90tyś = no 28tys różnicy...

 

 

poświęciłem 5 minut i z konfiguratora wyszło mi za sedana 1.8T 160KM 109k pln + 9k za 4x4 z rabatem 3k policzonym przez konfigurator. Dodałem tylko to wyposażenie co ma Legacy w standardzie.

O rabatach za ubiegłoroczne modele nie rozmawiajmy bo to chwilowa kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby to jakoś się kupy trzymało to "pól auta" musisz wymienić a i tak co chwilę coś się sypnie

 

Nie lepiej jest od razu kupić odpowiednio mocny wóz

golf R czy S3 - wydech + mapa = 350 KM +/- wiec nie wiem gdzie tu masz pol auta.

 

Odnosnie kupna czegos mocniejszego to vag tez ma tu duza zalete bo ma same doladowane motory , zamiast kupowac np: A4 2.0 TFSI mozna oszczedzic 30K i kupic 1.8 TFSI i po samym programie za 2-2.5K cieszyc sie i tak wieksza moca niz ten pierwszy ( to samo tyczy sie Skody i VW). Tak samo mozna zrobic z 2.0 TFSI (i np ja tak zrobilem) zamiast kupowac S4 ( oczywiscie jak by mie bylo stac to bym kupil :wink: ) mozna oszczedzic 100K i miec "prawie" tak szybkie auto za +/- 8-10K ekstra , a jak sobie zamowisz Slina to masz technicznie takie samo auto za wyjatkiem motoru V6.W takim razie po co przeplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie te ceny SuperB ? Porównuje i w żadnym wypadku nie che mi wyjść 30k pln. Przy porównywalnym wyposażeniu rzadko jest ok. 8.000.....

 

Bierzesz Legasia... sedan... benzynę z najniższym wyposażeniem - 2.0i Trend = 27900EUR x 4,25zł (dzisiejszy kurs sprzedaży) = 118000

Superb sedan 1,8tsi 4x4 też z najniższym wyposażeniem cennikowe 97tyś... (teraz dają rabat 10tyś...) = 87tyś...

różnica w wyposażaniu nie ma Superb:

klimatyzacja automatyczna +2000

tempomat +1200

 

czyli 118tyś do 90tyś = no 28tys różnicy...

 

 

poświęciłem 5 minut i z konfiguratora wyszło mi za sedana 1.8T 160KM 109k pln + 9k za 4x4 z rabatem 3k policzonym przez konfigurator. Dodałem tylko to wyposażenie co ma Legacy w standardzie.

O rabatach za ubiegłoroczne modele nie rozmawiajmy bo to chwilowa kwestia.

 

Też poświęciłem 5 min. Oto wynik:

 

skoda combi 2.0 TDI 170 KM (ma jak OBK 350 Nm i podobne przyspieszenie do 100) w wersji family:

121 000 zł

2200 lakier

9000 napęd 4x4

550 hil holder

1400 ISR

potem są już gadżety, które subaru ma a w skodzie trza dodać (skórzana kierownica, współpraca z telefonem) i odwrotnie (czujniki parkowania,...) . Ogólnie te drobiazgi się równoważą - wg mnie.

 

Czyli podsumowując skoda kosztuje ok 134 000 zł.

Nie brałem pod uwagę tej promocji minus 3000 , gdyż ona dziś jest a jutro kto to wie. Podobnie jak kurs euro w subaru raz jest korzystny raz tragiczny (dla klienta :) )

 

Nie ma sensu porównywać silników benzynowych. Od kilku lat subaru (od 2.0 NA 160 KM) nie ma w tym zakresie nic godnego uwagi (nie biorąc pod rozważania silników od wersji STI czy ponad 3.0 l.

To jest moje zdanie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ma sawd

nie żebym się czepiał, ale ten argument dyskwalifikuje wszystkie pozostałe marki :wink:

 

Na pewno nie dyskwalifikuje quattro

Ależ jak nie jak tak :) S-AWD - Symmetrical AWD, a wyprowadzenie napędu na przednią oś w audi symetryczne nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rabatach za ubiegłoroczne modele nie rozmawiajmy bo to chwilowa kwestia.
ponadto obniżka ceny w skodzie to pewnie za 2011.

 

Cytat z Pana z Krakowskiego salonu...

Rabat 10tys od ceny z konfiguratora za rocznik 2011... ale się już samochody z 2011 skończyły... więc oferują rocznik 2012 z rabatem 10tyś... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rabatach za ubiegłoroczne modele nie rozmawiajmy bo to chwilowa kwestia.
ponadto obniżka ceny w skodzie to pewnie za 2011.

 

Cytat z Pana z Krakowskiego salonu...

Rabat 10tys od ceny z konfiguratora za rocznik 2011... ale się już samochody z 2011 skończyły... więc oferują rocznik 2012 z rabatem 10tyś... :-)

 

coś trza robic by się sprzedawało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi najbardziej podoba się druga wersja

wygląda jak w jakiś bardzo luksusowych autach

a obecna przestrzelona kura przez Indianina z pióropuszem mi się w ogóle nie widzi

Podpisuję się obiema rękami.

Dokładnie tak samo sobie pomyślałem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...