Skocz do zawartości

Android Auto i Car Play w XV II


Barton2B

Rekomendowane odpowiedzi

Cos na zasadzie "lepsze jest wrogiem dobrego" ... postanowiłem zainstalować aplikację Android Auto dostępną w Sklepie Play, żeby zaktualizować wcześniejszą i teraz nic mi nie działa .... :facepalm:

Przypomnijcie mi proszę skąd/z jakiej strony można ściągnąć wcześniejszą aplikację - nie wiem czy dobrze pamiętam jej nazwę - mirror link ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blixten napisał:

Cos na zasadzie "lepsze jest wrogiem dobrego" ... postanowiłem zainstalować aplikację Android Auto dostępną w Sklepie Play, żeby zaktualizować wcześniejszą i teraz nic mi nie działa .... :facepalm:

Przypomnijcie mi proszę skąd/z jakiej strony można ściągnąć wcześniejszą aplikację - nie wiem czy dobrze pamiętam jej nazwę - mirror link ? 

 

Prawie dobrze pamiętasz:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Blixten napisał:

Wielkie dzięki, ale która z poniższych wersji nadaje się na Samsunga S9: 

armeabi-v7a / arm64-v8a / x86 / x86_64 .... ? 

OK,
1. tutaj jest PDF gdzie jest instrukcja by najpierw sprawdzić jaką masz architekturę procesora:



2. Ściągnij z pierwszego linka odpowiednią wersję dla Twojego smartphone

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ovi napisał:

OK,
1. tutaj jest PDF gdzie jest instrukcja by najpierw sprawdzić jaką masz architekturę procesora:



2. Ściągnij z pierwszego linka odpowiednią wersję dla Twojego smartphone

 

Dzięki bardzo @ovi za pomoc, wszystko poprawnie działa :drinks:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ovi napisał:

OK,
1. tutaj jest PDF gdzie jest instrukcja by najpierw sprawdzić jaką masz architekturę procesora:



2. Ściągnij z pierwszego linka odpowiednią wersję dla Twojego smartphone

 

3 godziny temu, Blixten napisał:

 

Dzięki bardzo @ovi za pomoc, wszystko poprawnie działa :drinks:

Być może ja bredzę bo jest piątek a mnie w ostatnich tygodniach praca docisnęła ale ja mam Android Auto w... stacji multimedialnej, nie w telefonie. I wszystko hula, nawet na kabelku od ładowarki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

 

Być może ja bredzę bo jest piątek a mnie w ostatnich tygodniach praca docisnęła ale ja mam Android Auto w... stacji multimedialnej, nie w telefonie. I wszystko hula, nawet na kabelku od ładowarki. :)

 

Ale telefon czasami podłączasz do tego kabelka czy Android Auto śmiga przez Bluetooth ?  ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

 

Ale telefon czasami podłączasz do tego kabelka czy Android Auto śmiga przez Bluetooth ?  ;) 

 

Zawsze podłączam do kabelka bo gdy tego nie zrobię to ikona AA na ekranie nie jest aktywna i mapy z telefonu się nie wyświetlają. Po bluetooth tylko rozmawiam. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ovi napisał:

425615310_Screenshot_20220624-2243172.thumb.png.7bff0394a10757128754bb5f03ef2fa3.png

Musisz mieć AA w telefonie, inaczej to nie ma prawa działać.

Masz rację, znalazłem. Ale musiałem wejść w ustawienia a tam w aplikacje. W wywołanych przeciągnięciem aplikacjach na ekranie nie pokazuje mi się.

 

A przez chwilę zakrawało na czary ;) .

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Masz rację, znalazłem. Ale musiałem wejść w ustawienia a tam w aplikacje. W wywołanych przeciągnięciem aplikacjach na ekranie nie pokazuje mi się.

 

A przez chwilę zakrawało na czary ;) .

Bo od Android 10, AA jest w zasadzie zintegrowany z systemem.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA po kablu z One Plusem bez problemu hula , tylko tam chyba bez nakładek, sam android. Nie mniej jednak ACP ( które tez hula po kablu) jakby wymuszało priorytet, jeśli podłączone dwa telefony na kablu . Chyba, ze to kwestia portu. Z miłych zaskoczeń używając nieoryginalnego kabla , podłączając iPhone’a do ładowarki, będącej dodatkowową baterią, ACP działa . W vagu nie chciało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
15 godzin temu, OWOC napisał(a):

Szanowni,

 

Chcę Tacie zrobić prezent z racji zbliżających się mikołajek i jednym z moich pomysłów jest zakup modułu do łączenia bezprzewodowego telefonu z android auto.

 

Czy ktoś z Was korzysta? 

Jaki moduł macie i czy jest to warte swojej ceny? 

 

Pomocy : )

Mam dwa:

https://www.aawireless.io/

https://carsifi.com/

 

Oba działają w XV, ale na co dzień w XV jest carsifi. Łączy się i działa - czasem zdarza mu się zamulić i google maps zaczyna klatkować.

W drugim aucie mam aaw i tu chyba jest nieco lepiej - nie widzę różnic w stosunku do kabla. Nie wiem czy to kwestia oprogramowania auta, czy konfiguracji tego pudełeczka (jest tam trochę trybów do wyboru, a przy pierwszym połączeniu trzeba poświęcić chwilę).

Spotify też daje radę, ale w obu modelach zdarza mu się że chwilę pomyśleć.

W carsifi jest dodatkowo guzik którym można go aktywować, jeżeli nie chcesz aby telefon zawsze się łączył to można połączenie inicjować guzikiem.

 

Używam tych pudełeczek do jazd lokalnych, na trasę wpinam kabel. Ogólnie polecam - jest wygodniej.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 16:21, OWOC napisał(a):

Szanowni,

 

Chcę Tacie zrobić prezent z racji zbliżających się mikołajek i jednym z moich pomysłów jest zakup modułu do łączenia bezprzewodowego telefonu z android auto.

 

Czy ktoś z Was korzysta? 

Jaki moduł macie i czy jest to warte swojej ceny? 

 

Pomocy : )

Carlinkit 4.0. jedno pudełko Do android auto i apple carplay. 
działa, stabilnie. Czas łączenia to standardowe w tego rodzaju zabawkach 25 sekund. Konfiguracja zaawansowana jeżeli ktoś ma takie potrzeby jest też możliwa poprzez www lub zeskanowaniu kodu QR. 
ale wiedz że bateria w fonie schodzi szybciej niż po bt. Ten system łączy się wifi z dużą transmisją. Ja mam ładowarkę bezprzewodową do dłuższych podróży. 

Edytowane przez Borowik
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
W dniu 21.11.2022 o 20:32, Borowik napisał(a):

Carlinkit 4.0. jedno pudełko Do android auto i apple carplay. 
działa, stabilnie. Czas łączenia to standardowe w tego rodzaju zabawkach 25 sekund. Konfiguracja zaawansowana jeżeli ktoś ma takie potrzeby jest też możliwa poprzez www lub zeskanowaniu kodu QR. 
ale wiedz że bateria w fonie schodzi szybciej niż po bt. Ten system łączy się wifi z dużą transmisją. Ja mam ładowarkę bezprzewodową do dłuższych podróży. 

 

Zaintrygował mnie niedawno Kolega @aflinta sowim pytaniem dlaczego do CAR PLAY używam kabla USB. 

Popytałem jeszcze kolegę, który zna się na takich gadżetach i za jego rekomendacją kupiłem Carlinkit 5.0 2Air. 

Testuję połączenie bezprzewodowe za pomocą tego urządzonka od ferii zimowych i ... kilka razy udało mu się nie połączyć ajfona z autem, raz czy dwa ktoś narzekał, że połączenie telefoniczne się rwie. Jak coś nie jest stabline na 100%, to wrócę do kabla....  chyba, że ... korzystacie z innego urządzenia, które lepiej Wam się sprawdza ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (ale to Android Auto i AAWireless) jest stabilnie jak skała... poza trzema miejscami (wszystkie na Słowacji) gdzie ze 100% powtarzalnością się całość się wysypywała na moment. Te miejsca były w pobliżu przejazdów kolejowych podtatrzańskiej elektryczki. Tylko trzech konkretnych, na kilkunastu innych zero problemów. Pewnie coś tam siało na podobnej częstotliwości. 

52 minuty temu, Blixten napisał(a):

i ... kilka razy udało mu się nie połączyć ajfona z autem, raz czy dwa ktoś narzekał, że połączenie telefoniczne się rwie.

W takim AAWireless jest nawet opcja na to (bo jak Ci wcześniej pisałem mają testowe wsparcie wsparcie dla ACP):

Cytat

On some cars, usually older CarPlay versions, audio may be choppy. In these cases audio fix should be enabled. Audio fix set to auto enables the audio fix on these cars.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, aflinta napisał(a):

poza trzema miejscami (wszystkie na Słowacji) gdzie ze 100% powtarzalnością się całość się wysypywała na moment

Gdy miałem w hondzie AA Wireless, dokładnie ten sam efekt występował ze 100-procentową powtarzalnością w Poznaniu, w okolicy wiaduktu na Górczynie nad pętlą tramwajową. Tam zawsze całość się na chwilę rozłączała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyzwyczaiłem do pomarańczowego kabelka :D ...i bardzo mi go brakuje w toyocie szanownej, gdzie bezprzewodowe ACP żyje własnym życiem, szczególnie wtedy, gdy jest najbardziej potrzebne :th_dash:. Tylko kabel.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku podejściach do bezprzewodowych AA i CP zawsze wracałem do kabla - to jest przede wszystkim znacznie szybsze - bezprzewodowo zawsze jest jakiś lag, a to jednak rozprasza, gdzie akurat w tych zastosowaniach rozpraszanie powinno być możliwie najmniejsze. No i urządzenie się ładuje, a Qi w XV brakuje.

Edytowane przez Skodziarz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...