Skocz do zawartości

Android Auto i Car Play w XV II


Barton2B

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Mój Android Auto wziął się zbuntował i rozwiązał ze mną współpracę głosową  :(

Po wciśnięciu ikony mikrofonu pojawia się damski głos sugerujący, że trzeba coś skonfigurować ale przez jej amełykanski akcent nie wiem co zrobić. 

 

Chciałbym przeinstalować aplikację tylko nie wiem teraz który wariant wybrać: 

armeabi-v7a 

arm64v8a

x86

x86_64 

:question:

Mój telefon to Samsung Galaxy S9 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdyby ktoś myślał spróbować:

http://carlinkit.com/productinfo/447590.html

(przełączcie na angielski po prawej na górze :) - to takie pudełko, które powinno przewodowy carplay zamienić na bezprzewodowy)

To nie musicie już - nie działa :(:( Szkoda, bo przydatne by było.

 

Podejrzewam, że inne rozwiązania (jest ich multum, najpopularniejsze to Carplay2Air) też nie będą działały, bo wszystkie są oparte na tym samym pomyśle.

 

Pojawił się projekt czegoś podobnego, tylko dla Androida - ciekawe, czy tam ogarnie Starlink? Gdyby tak, bo bym mógł rozważyć powrót to Andka, ponieważ AA ma dopuścić zewnętrzne nawigacje wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aflinta napisał:

To byłaby super sprawa. Gdzieś oficjalne źródło podało, czy spekulacje?

https://android-developers.googleblog.com/2020/08/android-for-cars.html

 

"Today, we’re showcasing our work with early access partners to build apps in new categories for Android Auto, including navigation, parking and electric vehicle charging. Using our new Android for Cars App Library, we’re able to ensure that all tasks within an app can be achieved with minimal glances or taps."

 

Między innymi wśród  "early access partners" znajduje się Sygic i Tomtom. Co z tego jak w XV (u mnie) Android Auto działa losowo. Dzisiaj, gdy jechałem  w jedną stronę telefon bez problemu uzyskał połączenie z  aplikacją Android Auto w XV. W drodze powrotnej już tego nie udało mi się powtórzyć (oryginalny kabel USB Samsunga). Taką karuzelę mam  od dłuższego czasu po którejś aktualizacji AA.  Dla mnie jest to fatalna technologia, a potwierdzeniem tego jest mnogość komentarzy na różnych forach dotyczących podobnych problemów z łączeniem się z samochodowym AA.

Edytowane przez Moon
Korekta
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Moon napisał:

Co z tego jak w XV (u mnie) Android Auto działa losowo. Dzisiaj, gdy jechałem  w jedną stronę telefon bez problemu uzyskał połączenie z  aplikacją Android Auto w XV. W drodze powrotnej już tego nie udało mi się powtórzyć (oryginalny kabel USB Samsunga). Taką karuzelę mam  od dłuższego czasu po którejś aktualizacji AA.  Dla mnie jest to fatalna technologia, a potwierdzeniem tego jest mnogość komentarzy na różnych forach dotyczących podobnych problemów z łączeniem się z samochodowym AA.

U mnie na Pixel 3a XL a poprzednio na Moto X Force działał nawet OK. Czasem zdarzało mu się rozłączyć i trzeba było odpiąć i podpiąć kabel jeszcze raz (mało wygodne podczas jazdy) albo zrobić restart stacji multimedialnej (trwa nieco dłużej, ale można zrobić bez problemu podczas jazdy). Nie potrafię powiedzieć czemu się sypie i jaka jest zależność. Różne kable, różne telefony, czasem potrafi się dwa razy wywalić na trasie 100km a czasem bez błędów przejdzie jednym ciągiem 1500km. Ciekawe na ile jest to problem implementacji AA po stronie stacji multimedialnej - bo tu na poprawki nie ma co liczyć raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy mają problem z łączeniem po kablu do AA.

Wskazówka 1:

Podłączcie kabel najpierw do telefonu, potem do stacji. U mnie pomogło na 'niewidzianym' wcześniej kablu.

Wskazówka 2:

Zainstalujcie cokolwiek co trochę obciąża obwód USB (np. jakąś małą lampkę diodową) możliwe że problemem jest sam proces wzbudzania portów.

 

Jakość kabla nie ma znaczenia według mnie, działało mi na kablu za 2,5 zł a nie chciało działać na kablu za 30 zł.

 

Obecnie nie mam problemu z łącznością.

 

Ciekawią mnie Wasze doświadczenia.

 

Obecny tel to Samsung S20. Testowane też na Pixel 3, oraz Samsung S10e

 

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.09.2020 o 10:42, prugi napisał:

Wspieram tę kampanie z AA Wireless. Pudełko powinienem dostać w lutym 2021.
Dam znać czy działa.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Działa: https://9to5google.com/2020/12/14/aawireless-android-auto-dongle-hands-on/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niestety nie wiem, nie mam ostatnio czasu żeby się tym porządnie zająć.
Restart telefonu zawsze naprawia sytuację.




Edit:

OK właśnie dostałem info że problem z przekierowywaniem połączeń jest znany i będzie rozwiązany w następnej wersji softu OTA.

Ogólnie to jak już dostaniesz to pudełko to support jest dobry.

W związku z brakiem części problem jest z samą dostępnością AA wireless.
Moje pudełko przyjechało w maju z miało w lutym.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka



  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2020 o 19:56, Moon napisał:

https://android-developers.googleblog.com/2020/08/android-for-cars.html

 

"Today, we’re showcasing our work with early access partners to build apps in new categories for Android Auto, including navigation, parking and electric vehicle charging. Using our new Android for Cars App Library, we’re able to ensure that all tasks within an app can be achieved with minimal glances or taps."

 

Między innymi wśród  "early access partners" znajduje się Sygic i Tomtom.

 

Oba już są, działają.

Sygic to jakiś żart - za pełną funkcjonalność AA trzeba dopłacić 40EUR do zakupionej już licencji. Nie mówiąc o tym, że poważnie przemodelowali bebechy aplikacji i nawet na telefonie działa ona wciąż mocno średnio, co chwile są aktualizacje poprawiające kolejne błędy.

TomTom znacznie lepiej. Też sporo zmienili aplikację, ale chyba mają lepszych testerów, ponieważ w zasadzie to wszystko działa dobrze. Niestety, póki co funkcjonalność wersji AA jest znacznie gorsza od CarPlay. Brak nawet możliwości przesuwania i skalowania mapy (na postoju)!! Ale w CP też rok zajęło im dojście do obecnego poziomu, gdzie wersja "na samochód" jest już prawie tak dobra jak na telefon (brakuje już tylko bocznego paska pokazującego stacje benzynowe i parkingi na trasie. Niestety, z uwagi na ograniczenia wyświetlania narzucane przez obie platformy tego akurat chyba się nie doczekamy :( )

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2020 o 09:46, Blixten napisał:

Mój Android Auto wziął się zbuntował i rozwiązał ze mną współpracę głosową  :(

Po wciśnięciu ikony mikrofonu pojawia się damski głos sugerujący, że trzeba coś skonfigurować ale przez jej amełykanski akcent nie wiem co zrobić. 

 

Chciałbym przeinstalować aplikację tylko nie wiem teraz który wariant wybrać: 

armeabi-v7a 

arm64v8a

x86

x86_64 

:question:

Mój telefon to Samsung Galaxy S9 

 

zainstaluj na telefonie aplikację Droid Info, w zakładce System będziesz miał Zestaw Instrukcji - znajdziesz to czego szukasz

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prugi napisał:

po co komuś inna nawigacja niż Google Maps?

 

 

na zach funkcje ostrzegania przed wypadkami/blokadami/policja/fotoradarami to kpina w porownaniu z takim tomtomem

nawet bezplatny tt amigo dziala o kilka poziomow dokladniej i szybciej i pracuje bez bledow pod aa, carplay to juz wogole rewelacja

google kilka razy pchal mnie w korek mimo ze byla wczesniej mozliwosc zjazdu wiec odpuscilem

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, art5525 napisał:

zainstaluj na telefonie aplikację Droid Info, w zakładce System będziesz miał Zestaw Instrukcji - znajdziesz to czego szukasz

 

 

Dzięki @art5525 :) 

Pytanie wrzuciłem na forum prawie rok temu, ale jeszcze zdążyłeś z odpowiedzią, bo do tej pory z wiadomych względów zbyt często nie zapuszczałem się w nieznane ;)

Zgodnie z prawidłowością "organ nie używany zanika", w tej chwili z ekranu mojego mądrego telefonu zniknęła nawet ikona AA - gdyby tak w życiu można było wszystko przeinstalować ;) 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
na zach funkcje ostrzegania przed wypadkami/blokadami/policja/fotoradarami to kpina w porownaniu z takim tomtomem
nawet bezplatny tt amigo dziala o kilka poziomow dokladniej i szybciej i pracuje bez bledow pod aa, carplay to juz wogole rewelacja
google kilka razy pchal mnie w korek mimo ze byla wczesniej mozliwosc zjazdu wiec odpuscilem
 
tapatalked
verstuurd vanaf mijn iphone
Dziękuję za wyjaśnienie. Nie korzystam z przytoczonych przez Ciebie funkcji więc nie wpadłem na to. A jeżeli chodzi o ostrzeganie przed korkami to w 3mieście działa bez pudła, przynajmniej dla mnie.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.06.2021 o 11:12, prugi napisał:

A mogę zapytać po co komuś inna nawigacja niż Google Maps? Działa świetnie i jest prawie darmowa.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dla mnie GM jest kompletnie beznadziejne. Nie dosc, ze kiepsko prowadzi (w sensie, ze nie zawsze wiadomo co i kiedy zrobic - zwlaszcza na wielopoziomowych skrzyzowaniach autostrad), to jeszcze wyznacza takie sobie trasy (tu trzeba im przyznac, ze sie rozwijaja - po majowej aktualizacji algorytmu obliczania trasy jest duuuuzo lepiej niz bylo :thumbup: - ale byla tragedia). Do tego nie pokazuje ograniczenia predkosci i nie ostrzega przed radarami (o takich luksusach jak obliczanie na biezaco sredniej podczas przejazdu przez odcinokwy pomiar nie wspominajac).

No i nie pokazuje na ekranie jakie sa na trasie stacje/parkingi/itp.

 

GM to swietna mapa (choc informacje o korkach bywaja przesadzone), ale bardzo kiepska nawigacja.

 

Pytanie: wyprobowales kiedys inna nawigacje przez dluzszy czas?

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aflinta napisał:

@Skodziarz czego używasz jako nawigacji? Ale z opisu domyślam się, że TT Go.

 

Tak, pierwszym wyborem jest TT Go, jeśli trasa jest pozamiejska. Używam nawigacji TT od czasów PNA z ekranem 3,5 cala, przyzwyczaiłem się.

No i to, o czym pisałem - świetny asystent pasa ruchu, obliczanie średniej dla odcinkowych pomiarów prędkości, czy informacje pomagające planować podróż (za ile na austoradzie najbliższy parking czy stacja benzynowa).

Wiadomo - zawiódł mnie kilka razy, wyprowadzając gdzieś w zamkniętą drogę itp. (na przykład wczoraj :D), ale bilans jest dodatni.

Tylko uwaga, że pełną funkcjonalność ma wersja na telefon/tablet. CP obcina trochę informacji (te parkingi/stacje - szkoda!), a przed wersją dla AA jeszcze dłuuuuga droga - ostrzeganie przed fotoradarami jest zubożone, a nawet nie można... zbliżyć/oddalić widoku! Ani w trybie nawigacji, ani w podglądzie trasy - kompletnie bez sensu.

 

Po mieście z kolei korzystam z Waze - w Wiedniu nie jest źle z użytkownikami, parę razy mnie o miśkach uprzedziło, ja sam zgłaszam jak widzę. No i ma też ograniczenia/fotoradary - potrafi się trafić "fotostraße" - na odcinku 1 km trójpasowej ulicy 5 fotoradarów - trzeba się pilnować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...