Skocz do zawartości

Android Auto i Car Play w XV II


Barton2B

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, jfidelk napisał:

...

Dźwięk z CP jest... specyficzny. Scena jest wąska, a brzmienie jest dosyć płaskie - jakby niepoddane żadnej obróbce equalizerem (pol. korektorem :))

...

a zmiana ustawień w korektorze ;) dźwięku w samochodzie jak i w iphone ? coś tam się pobawiłem w ustawieniach i jest lepiej, przynajmniej dla mojego ucha :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Spotify miałem ustawiona wysoka głośność. Może to ma wpływ-nie testowałem jeszcze. Słuchając poprzez BT mogę regulować głośność w tel.

 

3 godziny temu, Snuff napisał:

a zmiana ustawień w korektorze ;) dźwięku w samochodzie jak i w iphone ? coś tam się pobawiłem w ustawieniach i jest lepiej, przynajmniej dla mojego ucha 

IPhone jak i Spotify nie ma żadnej korekty dźwięku. Mozna korektę w aucie robic ale wtedy radio gra płasko jak na stole bo słuchając przez CP trzeba mocno w dół korygować wysokie i niskie 

Juz jest Ok. Wystarczyły zmiany w ustawieniach Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MaMis napisał:

...

IPhone jak i Spotify nie ma żadnej korekty dźwięku. Mozna korektę w aucie robic ale wtedy radio gra płasko jak na stole bo słuchając przez CP trzeba mocno w dół korygować wysokie i niskie 

...

Ustawienia->Muzyka->Odtwarzanie/EQ...i masz korektor. Co do korygowania w dół, wszystko zależy od preferencji słuchacza...ja mam basy/wysokie mocno w górę i to mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Snuff napisał:

Ustawienia->Muzyka->Odtwarzanie/EQ...i masz korektor. Co do korygowania w dół, wszystko zależy od preferencji słuchacza...ja mam basy/wysokie mocno w górę i to mi pasuje.

Masz na myśli ustawienia iPhone? Nie widzę takiej opcji jak muzyka w ustawieniach tel.

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaMis napisał:

Masz na myśli ustawienia iPhone? Nie widzę takiej opcji jak muzyka w ustawieniach tel.

tak w iPhone 6s, być może dotyczy to tylko apki "muzyka"  gdy słuchasz muzy przez BT lub CP.  Przy okazji wyzeruję ustawienia i sprawdzę różnicę w Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Nie używam Apple Music wiec tej opcji nie mam ponieważ koryguje dziwek tylko tej aplikacji. Po zainstalowaniu AMusic pojawia sie ta opcja w ustawieniach lecz wg mnie nie zmienia jakości dźwięku na pozostałych źródłach odtwarzanych na telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: która aplikacja "Android Auto" jest tą właściwą: 

1. "Android Auto - Maps, Media, Messaging & Voice" - firmy Google LLC

2. "GPS Android Auto - Maps - Vooice, Media Messaging - firmy Flying Balloon Dev. 

 

Pierwszy program wygląda na orginał, ale po kliknięciu 'download' pojawia się info: "Produkt niedostępny w Twoim kraju" ... Co robić ? :wacko:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Do telefonów, które bez problemu współpracują ze Starlink za pomocą Android Auto można dopisać OnePlus 6.

Startuje sam, nie trzeba ustawiać automatycznego startu z Bluetooth. Przetestuję w dłuższej trasie w najbliższy weekend, ale jak na razie żadnych rozłączeń itp.

Niestety, mimo gigantycznego zapasu mocy w samym telefonie, jakość obrazu jest taka sama jak w najtańszych - czyli, w porównaniu do CP, kijowa (na coś musiałem ponarzekać, nie byłbym sobą :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie 720p i 1080p nic nie da, bo ekran Starlinka ma rozdzielczość 800x480 :) 

I mam dziwne wrażenie, że AA jest skonfigurowane (przesyła obraz) w jeszcze niższej rozdzielczości i dopiero w starlinku jest podbijany do natywnej rozdzielczości wyświetlacza - tak to na moje oko wygląda, ale mogę się tutaj mylić :)  Może być też tak, że bandwidth jest ustawiony na niską wartość i to skutkuje tym co widzimy?

W każdym razie coś z jakością obrazu przez AA jest nie tak, gdzieś w Harmanie poszli na skróty :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znowu mam malkontencić? :D

 

No lepiej no.... przynajmniej w VAGu (nie Audi - ich MMI rozwijane jest/było osobno i nie miałem okazji korzystać z AA, więc się nie wypowiem. Skoda/VW/Seat to te same stacje, tylko skórka inna dla każdej marki).

 

Tamtejsze 8 calowe systemy też mają rozdzielczość 800x480 i taka jest rozdzielczość AA, bez zniekształceń.

 

Te większe, 10 calowe systemy mają rozdzielczość 720p (nie wiem ile w poziomie - 1280 chyba, bo to szeroki ekran) i faktycznie, po włączeniu w opcjach deweloperskich wsparcia dla 720p obraz jest dużo wyraźniejszy. Bez włączenia tej opcji obraz wygląda... podobnie do tego na Starlinku (czyli jest renderowany w rozdzielczości 480p i podbijany do 720p, co by jakoś sugerowało, że podobny mechanizm ma zastosowanie w Starlinku - czyli renderowanie jest w, nie wiem, 360p i potem podbijanie do 480p przy wyświetlaniu?:)

Edytowane przez jfidelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie - widzać w Spotify, Waze, Mapach, na ekranie głównym. Najbardziej widać w nawigacjach przy małych nazwach ulic, oraz w Spotify w dodatkowym pasku komend otwieranym przez (...) (trzy kropki w kółku :) ) z boku - są tam ikony sterowania powtarzaniem czy dodaniem utworu do ulubionych, które wyglądają już dosyć mocno nieładnie.

To nie jest coś, co przeszkadza. To nie jest coś co utrudnia cokolwiek. W zasadzie nie zwracam na to uwagi, ale również jestem w stanie dostrzec różnicę. Najbardziej rzuca się w oczy, kiedy często się przełączasz między AA i CP - ja to robię raz na kilka dni - bo w CP obraz jest ostry jak żyletka (za to dźwięk jest gorszy :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to ciśnienia nie ma, dźwięk jest dla mnie bardziej istotny bo głównie patrzę się na drogę :)

A odnośnie bezprzewodowego Android Auto... może się jednak okazać, że nie będzie trzeba czekać na wymianę auta, jest gość co robi obejście tego problemu:

https://forum.xda-developers.com/general/paid-software/android-3-0-proxy-gateway-android-auto-t3813163

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jfidelk napisał:

Wszędzie - widzać w Spotify, Waze, Mapach, na ekranie głównym. Najbardziej widać w nawigacjach przy małych nazwach ulic, oraz w Spotify w dodatkowym pasku komend otwieranym przez (...) (trzy kropki w kółku :) ) z boku - są tam ikony sterowania powtarzaniem czy dodaniem utworu do ulubionych, które wyglądają już dosyć mocno nieładnie.

To nie jest coś, co przeszkadza. To nie jest coś co utrudnia cokolwiek. W zasadzie nie zwracam na to uwagi, ale również jestem w stanie dostrzec różnicę. Najbardziej rzuca się w oczy, kiedy często się przełączasz między AA i CP - ja to robię raz na kilka dni - bo w CP obraz jest ostry jak żyletka (za to dźwięk jest gorszy :D).

Porównać obraz z kamery cofania pomiędzy Mazdą CX-5 a naszym Subaru XV, to tak jak próbować porównać technologię 4K do (co najwyżej!) HD Ready.

Ponadto w Maździe obraz jest znacznie jaśniejszy - w ciemnościach lepiej widać.

Natomiast porównując nawigację, tutaj różnica jest na korzyść Subaru. :thumbup: Wielkość ekranu, czytelność i obsługa w CX-5 to średniowiecze w porównaniu z XV.

Taka mała dygresja ;) 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

I problem rozdzielczości rozwiązany :D Wystarczy w opcjach developerskich AA skonfigurować 1024p a 720p wyłączyć. Różnica nie powala... ale wydaje mi się, że jest jakoś lepiej :)

image.thumb.png.4483b4f4e5fbc6c1343ab5682ada09e5.png

Jak dostać się do takiego menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz AA na telefonie niepodłączonym do auta, wybierasz menu (hamburger), informacje, klikasz kilka(naście) razy na górnej belce (informacje o Android Auto) aż pojawi się informacja o aktywacji trybu programisty. Potem klikasz na trzy kropki po prawej stronie tej belki i wybierasz opcje programisty - tam są  wszystkie potrzebne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...