Skocz do zawartości

Android Auto i Car Play w XV II


Barton2B

Rekomendowane odpowiedzi

 Czy ktoś wie z jakiego powodu w starkink znikają numery tel wybrane jako ulubione? 

Ju 4 raz min zniknęły co zaczyna być lekko irytujące.

 

 Czy ktoś wie z jakiego powodu w starkink znikają numery tel wybrane jako ulubione? 

Ju 4 raz min zniknęły co zaczyna być lekko irytujące.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MaMis napisał:

 Czy ktoś wie z jakiego powodu w starkink znikają numery tel wybrane jako ulubione? 

Ju 4 raz min zniknęły co zaczyna być lekko irytujące.

mam to samo, dodane z telefonu po jakimś czasie znikają...ręcznie ponownie dodaję. później znikają i tak w kółko :th_dash:

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden kamyczek do ogródka , nie wiem czy to reguła czy wyjątek - leci Spotify, dzwoni telefon, rozmowa, koniec rozmowy i dźwięki z AA mam tylko w telefonie - brakło mi ręki by sprawdzić czy odpięcie/wpięcie w kabel pomoże. Info o wiadomościach WhatsAp się pokazuje (i działa czytanie na głos), a sms już nie - ale gdy AA uruchomię na telefonie "luzem" to na telefonie się wyświetlają obydwa powiadomienia. AA najnowsze z apk mirror. Zwiększenie rozdzielczości wyjścia poprzez ustawienia programisty znacząco poprawiło jakość obrazu na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wydaje mi się, że obydwie mapy też ciut lepiej wyglądają na ACP. Niestety nadal mnie nie przekonuje i ostatnio trzykrotnie podpadło:

- nie chciało wyznaczyć trasy z kempingu na Mazurach pod adres domowy w Warszawie (brak dostępnych tras :applause:)

- nie uwzględniło, że aby skręcić w lewo, najpierw trzeba zjechać w prawo na wiadukt. „Skręć w lewo” skończyłoby się niezłym objazdem

- nie rozumie, że można zawrócić na najzwyklejszym skrzyżowaniu z pasem do zawracania. Zamiast tego usłyszałem „skręć w lewo w..., a następnie skręć w lewo w...

 

W dwóch pierwszych wypadkach mapy Google, do którego też należy Waze, nie miały problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mam pytanie, czy jeżeli używacie Google Maps na Android Auto, to czy system jest na tyle inteligentny, aby niektóre informacje (najbliższy skręt, nr drogi/nazwa ulicy) były wyświetlane na górnym wyświetlaczu, tak jak w przypadku natywnej nawigacji? Ogólnie to natywna nawigacja bardzo mi się podoba, tylko aktualizacje są zbyt rzadko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie, czy jeżeli używacie Google Maps na Android Auto, to czy system jest na tyle inteligentny, aby niektóre informacje (najbliższy skręt, nr drogi/nazwa ulicy) były wyświetlane na górnym wyświetlaczu, tak jak w przypadku natywnej nawigacji? Ogólnie to natywna nawigacja bardzo mi się podoba, tylko aktualizacje są zbyt rzadko.  
Nie, nie są wyświetlane


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zmieniłem telefon z Huawei P9 Lite na Samsung S9 i przekonałem się  jak wiele zależy od telefonu. Przeniosłem całą zawartość starego telefonu na nowy wraz z tą samą aplikacją Android Auto, która wczesniej dość często się wieszała, a teraz wszystko śmiga super płynnie. Ale ulga :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Android Auto = Google Maps, wiadoma sprawa. Ja natomiast miałem chęć wyświetlenia na ekranie XV również popularnego w naszym kraju "Janosika". Oczywiście samo AA, z racji bezpieczeństwa, zabrania wyświetlania na ekranie czegokolwiek innego niż Mapa/Muzyka/Kontakty, wiec temat do najłatwiejszych nie należy. Temat jest opisywany w różnego rodzaju forach, a w największym stopniu na androidowym XDA. W wielkim skrócie potrzebujemy telefon z rootem, zmodyfikowaną aplikację android auto i ewentualne dodatki żeby zaczęło działać. Efekt jaki udało mi się uzyskać nie jest idealny - patent polega na streamingu obrazu z telefonu na ekran w aucie. Plus jest taki, że możemy wyświetlić każdą aplikację/zdjęcia/filmy itd. Minusem i to dużym, że przesył i transmisja (odświeżanie) są tak niskie, że o płynności można zapomnieć. Kolejny minus to brak dotyku (samochód jest tylko wyświetlaczem). Wariant dotykowy też istnieje, ale kolejne wersje aplikacji googla i androida na chwilę obecną skutecznie zablokowały taką możliwość (lub zwyczajnie nie umiem tego zrobić). W moim przypadku cel został osiągnięty - nawigacja działa, niestety jest to raczej podgląd sytuacji niż płynne pokazywanie drogi. Próby pokażą czy da się z tego sprawnie korzystać.

AA1.jpg

AA2.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

A to widzieliście?

 

https://www.aliexpress.com/item/4000167845484.html

 

Ale "cudeńko" ;) Ekran jest niezwykle zacny i ponoć może wyświetlać widok 360 z kamer(y) - ciekawe jak to niby zrobić? Jest ktoś chętny na przetestowanie? 

 

Trochę drogo chcą, za mniejsze radio na Androidzie do poprzedniego samochodu zapłaciłem 200 USD i to była uczciwa cena biorąc pod uwagę jakość sprzętu. 550 za to... no dużo, trzeba poczekać aż stanieje i... żegnaj Stalinku :D 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla użytkowników nadgryzionych jabłek; jest już dostępny iOS 13 z długą listą zmian, m.in. w CP:

 

- Całkiem nowy pulpit CarPlay zawiera utwory, wskazówki „krok po kroku” i inteligentne sugestie Siri.
- Nowa aplikacja Kalendarz ma widok Twojego dnia, a dla każdego spotkania oferuje trzy opcje: wyznaczenia trasy dojazdu, wdzwonienia się i skontaktowania się z organizatorami.
- Przeprojektowana aplikacja Mapy oferuje ulubione, zbiory oraz widok skrzyżowania (w Chinach).
- Grafiki albumów Apple Music pozwalają łatwo znajdować ulubione utwory.
- CarPlay obsługuje teraz tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Snuff napisał:

już nie ma tych wielkich przycisków na cały ekran :facepalm:

 

Akurat duże przyciski na cały ekran były bardzo dobre, ponieważ łatwo było w nie trafić, co podczas jazdy jest kluczowe. W AA strasznie mnie denerwują te malutkie przyciski do kontroli Spotify podczas nawigacji, ponieważ notorycznie nie trafiam w to, co chcę :)

Jak widzisz, wszystkim nie da się dogodzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Akurat duże przyciski na cały ekran były bardzo dobre, ponieważ łatwo było w nie trafić, co podczas jazdy jest kluczowe. W AA strasznie mnie denerwują te malutkie przyciski do kontroli Spotify podczas nawigacji, ponieważ notorycznie nie trafiam w to, co chcę :)

Jak widzisz, wszystkim nie da się dogodzić :D

Nie wiem jak jest w AA, ale czy w te nowe, mniejsze przyciski w CP też nie trafisz ? Każdemu nie dogodzisz, prawda. Dobrze, że mi się podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafisz, w te na AA też trafisz, tylko muszę się do tego znacznie bardziej przyłożyć, co jest niewskazane w samochodzie :)

Ale... Jednak Apple potrafi dogodzić każdemu (jeśli się za to odpowiednio zapłaci) - genialna firma. Wystarczy w ustawieniach odznaczyć "pokaż okładkę albumu" i wielkie przyciski wracają :yahoo:

 

Ogólnie, Apple Carplay vs Android Auto 7:4 :)

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Skodziarz napisał:

...Wystarczy w ustawieniach odznaczyć "pokaż okładkę albumu" i wielkie przyciski wracają :yahoo:

 

Ogólnie, Apple Carplay vs Android Auto 7:4 :)

Brawo Ty ! :puchar:

Ustawieniami nie bawiłem się jeszcze, dobrze, że zauważyłeś to. Ciekawe, co tam jeszcze można pozmieniać ;)

@Skodziarz zadowolony, @Snuff zadowolony...Apple może odhaczyć "sukces" w raporcie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...