Skocz do zawartości

Android Auto i Car Play w XV II


Barton2B

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, GREGG napisał:

 

a to niby w jaki sposób działa? 

Lubię jeździć bocznymi, lokalnymi drogami (powiatowymi i gminnymi). Praktycznie zawsze wytyczałem sobie swoje warianty przejazdu, po jakimś czasie GM zaczęło podpowiadać mi takie trasy, a teraz praktycznie zawsze prowadzi mnie właśnie takimi drogami. Oczywiście wtedy kiedy ma to sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś tej chęci do nauki w google nie zauważyłem - np. notorycznie wybiera jako pierwszą opcję przejazd autostradą, mimo że zawsze jadę drogą lokalną. Co nie zmienia faktu że i tak google jest najlepsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, GREGG napisał:

U mnie jakoś tej chęci do nauki w google nie zauważyłem - np. notorycznie wybiera jako pierwszą opcję przejazd autostradą, mimo że zawsze jadę drogą lokalną. Co nie zmienia faktu że i tak google jest najlepsze :) 

Nie należy wybrac preferencji trasy tj najszybsza czy najkrótsza ? Od tego zależy jak prowadzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MaMis napisał:

Nie należy wybrac preferencji trasy tj najszybsza czy najkrótsza ? Od tego zależy jak prowadzi 

 

Nie wiem, nie szukałem specjalnie ustawień. Po prostu jak podaje opcje trasy, to i tak klikam tą drogę, która mi bardziej pasuje

 

Google maps dokładnie pokazuje aktualny ruch na drodze (korki) i to mi się w nim podoba. A do radarów i tego typu rzeczy i tak najlepszy jest janosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Google Maps nieco irytuje złe oznakowanie (głównie słowne). Chodzi o to, że jadę np. wczoraj S7 z Warszawy do Krakowa, i gdzieś tam między Radomiem a Skarżyskiem jest jakiś węzeł. Lecę główną drogą - dwa pasy, zjazd jest osobnym prawym pasem (nawet bym nie zwrócił na niego uwagi), a ten cały czas mi mówi, że na rozwidleniu mam skręcić lekko w lewo. Nawet jakby to przyjąć jako rozwidlenie (co jest i tak mylące) to gdzie mam skręcić skoro droga idzie prosto? Problem jednak nie w tym, że spotkałem taką sytuację raz, ale występuje to dosyć często. Automapa miała to fajnie rozwiązane bo nie kazała skręcać tylko trzymać się którejś strony. Co do ograniczeń prędkości, to od jakichś dwóch lat w Google Maps są stosowne zmiany w kodzie i posiada ona możliwość wyświetlania aktualnie dopuszczalnej prędkości... ale z jakiś względów nie jest ta funkcja udostępniona. Co do wyznaczania tras i ich szybkości - jedno to jest wyznaczyć najszybszą trasę a drugie to by faktycznie czas przejazdu daną trasą pokrywał się z rzeczywistością. W Mapach Google zauważyłem jakiś większy postęp w przeciągu ostatniego roku - czyżby zaczęli się uczyć od twórców Waze? Swoją drogą dziwię się google, że nie udostępnia Waze danych o ruchu jakie mają Mapy Google. Może to pozwoliłoby zwiększyć popularność Waze jako nawigacji na terenach gdzie nie jest tak rozpowszechnione jak GM, szczególnie że Waze znacznie szybciej nanosi poprawki na drogi i ogólnie umożliwia zgłaszanie zdarzeń różnych. 

Co do stabilności to po łącznie 8h jazd KRK-WAW-KRK (choć nie jednym ciągiem) pod koniec trasy na AA z Mapami Google zaczęło mi się pojawiać jakieś artefakty, granatowy kolor zmienił się w jasnoniebieski.... Rozwiązałem problem wciśnięciem na stacji multimedialnej klawisza z domkiem a potem znowu Apps. Ech, czuję się jak beta tester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, GREGG napisał:

Google maps dokładnie pokazuje aktualny ruch na drodze (korki) i to mi się w nim podoba.

No właśnie... z mojego doświadczenia to on nie jest zbyt aktualny. GM ma tendencję do "czarnowidzenia" i pokazuje korki tam, gdzie ich już dawno nie ma. Najbardziej aktualną informację mają albo Waze (zależy od ilości ludzi korzystających) albo TomTom (nie wiem jak z TMC, ale przez dane w sieci komórkowej jest to mega dokładne).

Ale to wszystko tak naprawdę zależy od lokalizacji, więc obaj mamy rację - u ciebie lepsze może być GM, u mnie Waze/TT :)

 

16 godzin temu, GREGG napisał:

A do radarów i tego typu rzeczy i tak najlepszy jest janosik

A daj spokój z tym potworkiem... Ten program to jedna wielka porażka - źle napisany, słabo użyteczny... no i nie działa z AA :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jfidelk napisał:

A daj spokój z tym potworkiem... Ten program to jedna wielka porażka - źle napisany, słabo użyteczny... no i nie działa z AA :) 

 

Słabo użyteczny? Skuteczność wykrywania suszarek na swojej typowej trasie mam na poziomie praktycznie 100% ;) Używam w telefonie, więc o współpracy z AA się nie wypowiem...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mało użyteczny, (ang. usability) ponieważ jest bardzo niewygodny w obsłudze.

Przydatny - pewnie tak. Dla mnie nie jest, z uwagi na miejsce zamieszkania :) 

Choć już w Polsce przestałem go używać po roku, tak mnie wkurzał. Co ciekawe, od momentu zaprzestania nie dostałem ani jednego mandatu za przekroczenie prędkości - może po prostu warto się starać jeździć zgodnie z przepisami? B)Pomaga w tym bardzo, z uwagi na bałagan w oznakowaniu dróg w kraju, informacja o ograniczeniu prędkości w danym miejscu.... Aleeeee..... wróć! Przecież Google Maps tego nie ma :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jfidelk napisał:

Owszem, mało użyteczny, (ang. usability) ponieważ jest bardzo niewygodny w obsłudze.

 

Ale tam nawet nie ma co obsługiwać przecież - uruchamiasz i działa. Jak ci się nie chce potwierdzać komunikatów, nic nie musisz robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie AA mapy googla działają. Trzeba łączyć się wtykiem USB pod klimą. Telefon musi obsługiwać szybkie ładowanie. U mnie na redmi 4x po aktualizacjach działa.

Może ktoś wie, po co jest wifi w xv, bo ja po połączeniu ze swoją siecią mogę tylko aktualizować system. Czy można jeszcze coś zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolan napisał:

Telefon musi obsługiwać szybkie ładowanie

Nieprawda. Seria Samsung Galaxy J działa bez problemów, a nie obsługuje tego standardu.

Godzinę temu, kolan napisał:

mogę tylko aktualizować system

No właśnie po to to jest :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto i od razu 450 km drogi powrotnej do domu. CP zachowywał sie stabilnie, nawigacja cała drogę pomimo tego ze jazda jak po sznurku A1. Testowałem Spotify premium równocześnie z działająca navi. Bez zarzutów. Chcielibym tez zdementować inf które pojawiło sie w innym wątku. Mozna wpisywać adres do google maps podczas jazdy a nie jak wcześniej myślałem tylko za pomocą komend głosowych Siri

Czy ktoś używa aplikacji MySubaru i wie jak sie zalogować. 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem używałeś Google Maps przez CP?? :)

Do Google Maps możesz wpisywać cokolwiek, bo to nie działa przez CP. Do Apple Maps nie wpiszesz podczas jazdy adresu i koniec - mylisz kompletnie pojęcia...

Edytowane przez jfidelk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2018 o 09:40, aflinta napisał:

Tak i to jest chyba nawet domyślnie zaznaczone, ale nie miałem wybranego urządzenia które ma tę funkcję wyzwalać - czyli BT z samochodu.

Działa! Nie do końca to logiczne, bo ta opcja włącza AA w wersji "komórkowej" (na ekranie telefonu) po podłączeniu do BT. AA "samochodowe" powinno być uruchamiane zdalnie przez stację multimedialną po podłączeniu zgodnego telefonu - ale grunt, że efekt jest taki, że za każdym razem teraz mi się AA w motce odpala :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP używam tylko jako nawigacji lub skuchania muzyki ze Spotify. Obsluga telefonu dla mnie dużo bardziej przystępna przez BT.

czyvktoa używa Deezer-a do odtwarzania muzyki? 

Czy jest jakaś  aplikacja na której mozna podejrzeć położenie auta przebiegi zużycie paliwa itp? Jest MySubaru ale chyba wyłącznie dla klientów z USA. Próbowałem założyć konto ale wymaga adresu z kodem pocztowym USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MaMis napisał:

Czy jest jakaś  aplikacja na której mozna podejrzeć położenie auta przebiegi zużycie paliwa itp? Jest MySubaru ale chyba wyłącznie dla klientów z USA. Próbowałem założyć konto ale wymaga adresu z kodem pocztowym USA.

Wpisuj śmiało 10065 - to kod pocztowy na Manhattanie.  :P

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MaMis napisał:

Czy jest jakaś  aplikacja na której mozna podejrzeć położenie auta przebiegi zużycie paliwa itp?

Wykupujesz w Keratroniku usługę logistyki i masz śledzenie auta, informacje o stylu jazdy itp. dostępną z komputera i komórki (korzysta z ISR wbudowanego w samochód). Nie sprawdzisz tym oczywiście wskazania licznika przebiegu czy zużycia paliwa - aż tak mocno nie jest to zintegrowane z autem, choć może jest to jakiś kierunek.... 

10 godzin temu, MaMis napisał:

Jest MySubaru ale chyba wyłącznie dla klientów z USA. Próbowałem założyć konto ale wymaga adresu z kodem pocztowym USA.

Może wymagać StarLink (coś jak nasz ISR) montowany w amerykańskich wersjach (nie chodzi o samą stację multimedialną). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, najmocniej przepraszam, może ktoś się poczuje urażony, ale czy ktoś może napisać jak dla czterolatka, co zrobić aby na ekranie systemu multimedialnego pojawiła się nawigacja google maps?

Mam na telefonie zainstalowany Subaru Starlink. Wczoraj udało mi się połączyć samochód z telefonem poprzez Starlink. Podłączyłem przewód od telefonu do gniazda USB, które siedzi pod podłokietnikiem. Oczywiście mam sparowany telefon z samochodem. Co mam jeszcze (być może czegoś mi brakuje) zainstalować na telefonie lub co uruchomić aby osiągnąć pełny sukces. Z samego Starlink-a mam widoczne na stacji multimedialnej aplikacje: Deezer, Yelp, News Radio, Weather, Music, News, Calendar. Czytam wiadomości i cierpliwie czekam aż może ktoś napisze coś jaśniej, no i moja cierpliwość się skończyła  :(

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, art5525 napisał:

co zrobić aby na ekranie systemu multimedialnego pojawiła się nawigacja google maps?

Instalujesz na swoim telefonie Android Auto, jak mieszkasz w Polsce... to w sklepie Play nie znajdziesz, musisz pobrać z APK mirror: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Potem odpalasz Android Auto na telefonie, przeklikujesz wszystkie ekrany i podpinasz kablem USB do jednego z dwóch złącz w schowku pod stacją multimedialną, po kilku-kilkunastu sekundach powinno Ci się samo uruchomić. 

14 minut temu, art5525 napisał:

Mam na telefonie zainstalowany Subaru Starlink.

Zbędna i delikatnie mówiąc przestarzała aplikacja. Można z czystym sumieniem odinstalować.

 

14 minut temu, art5525 napisał:

Podłączyłem przewód od telefonu do gniazda USB, które siedzi pod podłokietnikiem.

To jest tylko zasilanie i nie jest połączone ze stacją multimedialną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tel do gniazda usb pod ekranem ( są 2 usb + jack) te w schowku wg mnie śluza tylko do ładowania a nie do przesyłania danych dla CP czy AA.

2 minuty temu, aflinta napisał:

Zbędna i delikatnie mówiąc przestarzała aplikacja. Można z czystym sumieniem odinstalować.

Możesz podejrzeć najnowsze newsy z Fakt :) lub sprawdzić pogodę i tyle. Korzystał ktoś z muzyki prez Deezer?

Ogolnie zgodzę sie ze zbędna aplikacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...