Skocz do zawartości

Android Auto i Car Play w XV II


Barton2B

Rekomendowane odpowiedzi

Guziczki zbędne, bo są na kierownicy i działają nie gorzej. Natomiast sterowanie głosowe jeszcze kuleje bo nie rozumie odmiany wszystkich imion i nazwisk z książki telefonicznej, nie rozpoznaje nazw części małych miejscowości podobnych do większych, nie mówiąc, że jest zwyczajnie wolniejsze, wymaga dla języka polskiego połączenia z internetem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 20:10, aflinta napisał:

Racja, trzeba nacisnąć pokrętło głośności na radiu.

 

Czyli oderwać ręce od kierownicy. Co więcej, "stary" (i obecny, jeśli odpowiednio zmieni się ustawienia) przycisk pauzy w CP był... sporo większy od pokrętła głośności, więc łatwiej w niego trafić :)

UX to bardzo podstępna dziedzina projektowania, oczekiwań i opinii użytkowników jest niewiele mniej niż samych użytkowników :krecka_dostal: - rządzą przyzwyczajenia, uprzedzenia i "widzimisię" - tu nie ma racjonalnych i zdroworozsądkowych rozwiązań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Skodziarz napisał:

Czyli oderwać ręce od kierownicy.

By dotknąć wirtualne przyciski na ekranie ręki odrywać nie trzeba? Powiem więcej, trzeba jeszcze rzucić okiem gdzie ten przycisk jest, a mechaniczne pokrętło da się zwyczajnie wymacać palcami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aflinta napisał:

By dotknąć wirtualne przyciski na ekranie ręki odrywać nie trzeba? Powiem więcej, trzeba jeszcze rzucić okiem gdzie ten przycisk jest, a mechaniczne pokrętło da się zwyczajnie wymacać palcami :)

a już myślałem, że @Skodziarz będzie zadowolony :unsure:...doszedł kolejny punkt do listy "101 powodów za sprzedaniem XV" :biglol:

Sterowanie głosem zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aflinta napisał:

By dotknąć wirtualne przyciski na ekranie ręki odrywać nie trzeba? Powiem więcej, trzeba jeszcze rzucić okiem gdzie ten przycisk jest, a mechaniczne pokrętło da się zwyczajnie wymacać palcami :)

No i przycisk fizyczny jest zawsze w tym samym miejscu. Do tego dziala tak samo dla kazdego zrodla dzwieku, nie tylko CP. 

 

7 minut temu, Snuff napisał:

Sterowanie głosem zostaje.

"Kochanie, przycisz bo nie trafiam w guzik"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aflinta napisał:

By dotknąć wirtualne przyciski na ekranie ręki odrywać nie trzeba?

 

Trzeba, ale w CP są większe od pokrętła, więc pauza przez głośność w mojej opinii przegrywa wygodą.

AA co innego, tam przyciski są malutkie (a ta konieczność wykonania dodatkowego tapnięcia by włączyć powtarzanie, czy dodać utwór do ulubionych, to poezja) :) 

 

25 minut temu, aflinta napisał:

Powiem więcej, trzeba jeszcze rzucić okiem gdzie ten przycisk jest, a mechaniczne pokrętło da się zwyczajnie wymacać palcami

 

Mocno naciągany argument IMO - kątem oka zawsze widać gdzie są, i są tak wielkie, że nie trafić się nie da :thumbup: Luksus niedostępny dla użytkowników AA niestety :( 

 

Pisałem - możemy tak się przekomarzać do końca tego forum (coraz bliższy on, patrząc na przyszłość Subaru w ogóle) - bo nikt nikogo nie przekona :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Snuff napisał:

doszedł kolejny punkt do listy "101 powodów za sprzedaniem XV" :biglol:

 

A skąd ty to wywnioskowałeś? W XV dobrze, że pokrętła w ogóle są! I przyciski jakieś. I chwała Harmanowi, że w CP po wciśnięciu "Phone" otwierana jest aplikacja telefonu z CP , nie ta Starlinkowa (w AA coś się w tym temacie nie udało). Jeśli chodzi o samą wygodę używania Starlinka to on jest w czołówce akurat :P

 

Obecne przekomarzania są o... w zasadzie o nic. Chyba o bezzasadność dużych przycisków na ekranie, bo AA, którego używa mój adwersarz ich nie ma. I próbuje mi udowodnić, że skoro on nie ma, to nie są potrzebne/przydatne. I ani @aflinta ani ja nie odpuścimy, bo już tak mamy. A ja moda zablokować nie mogę, na co już utyskiwałem ;) 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Skodziarz napisał:

Luksus niedostępny dla użytkowników AA niestety :( 

Dla mnie interfejs w AA jest słabo zrobiony, podobnie mapy google na AA mają też słabe rozplanowanie i wykorzystanie miejsca. Ja przekomarzać się nie mam zamiaru, po prostu ostatnio zauważyłem, że nie korzystam z przycisków ekranowych tylko głównie fizycznych (nawet jak muzyka idzie po BT z telefonu). 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aflinta napisał:

podobnie mapy google na AA mają też słabe rozplanowanie i wykorzystanie miejsca

 

Wciąż jednak wygodniej się ich używa niż na CP jak dla mnie. Odwrotnie niż Waze, które w wersji AA jest tragiczne. Tylko z kolei na CP jest wybór w nawigacjach - i tak w kółko - naprawdę trudno wybrać lepsze rozwiązanie z samochodowych interfejsów smartfonowych :krecka_dostal: 

A to CP ma lepszy UX ogólnie, lepiej sprawdzający się w samochodzie. A to AA ma polskiego asystenta, więc znacznie więcej rzeczy da się załatwić rozmawiając z autem. Ale z kolei CP pozwala dzwonić z Whatsappa i odbierać rozmowy ze wszystkiego (w tym messengera) - tu AA leży, podobnie jest z obsługą Dual SIM.

Większość ludzi nie ma w zasadzie problemu, ponieważ telefon determinuje z której platformy się korzysta. Najgorzej mają tacy jak ja, którzy mają i jabłko i androida :th_dash:- od przybytku głowa czasem boli :) 

Kończy się to tak, że co jakiś czas zmieniam telefon podłączany do samochodu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że właśnie obiło mi się o szkła okularów, że oficjalnie Yanosik jest dostępny w CP czy ktoś już testował rozwiązanie?

A żeby nie było offa to czy ktoś ma Samsung Galaxy A50? Jak współpraca z AA w Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moominko napisał:

Jako, że właśnie obiło mi się o szkła okularów, że oficjalnie Yanosik jest dostępny w CP czy ktoś już testował rozwiązanie?

A żeby nie było offa to czy ktoś ma Samsung Galaxy A50? Jak współpraca z AA w Subaru?

Faktycznie jest, zaciągam i sprawdzę jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Szit, a ja wybrałem Galaxy S9 którego muszę ładować 2 x dziennie :facepalm:

A pokaż mi telefon którego nie musisz? (nie licząc lichych telefonów których jedynym zadaniem jest umożliwienie dodzwonienia się i czasem (o ile pamięci starczy) wysłanie i odebranie sms'a)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, moominko napisał:

Jako, że właśnie obiło mi się o szkła okularów, że oficjalnie Yanosik jest dostępny w CP czy ktoś już testował rozwiązanie?

A żeby nie było offa to czy ktoś ma Samsung Galaxy A50? Jak współpraca z AA w Subaru?

 

Testowałem wczoraj na trasie i w mieście, na Apple Car. Działa - w miarę ok. Nie ma problemu wreszcie z puszczaniem muzyki + Yanosik. Może działać w tle, korzysta z map Open Streets, więc przy okazji może nawigować, ale nie umywa się do Google Maps. 

 

Zgłaszanie ok, informowanie o zdarzeniach w miarę ok. Wkurza, że jak odczytywany jest komunikat o zgłoszeniu, mooooocno zniekształca odtwarzaną muzykę i wolno czyta, więc wkurza to mocno. Tak czy owak jest w miarę ok, ale Yanosik XS u mnie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, anakinsky napisał:

A nie można wyłączyć tego komunikatu?

 

Można wyłączyć, ale wtedy można nie zauważyć informacji o zdarzeniu, bo sam komunikat na ekranie jest mało czytelny + jak masz odpalone Google Maps czy tam muzykę, to w ogóle można nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 12:21, bmbm napisał:

Wkurza, że jak odczytywany jest komunikat o zgłoszeniu, mooooocno zniekształca odtwarzaną muzykę i wolno czyta, więc wkurza to mocno.

Ja natrafiłem na problem ze Spotify i komunikatami z nawigacji/yanosika. Po podaniu komunikatu zmienia źródło i trzeba się ręcznie przeklinać (source) aby wrócić do muzyki ze Spotify. Problem chyba polega na tym że jedno idzie po kablu, drugie po BT. Ktoś miał podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 09:46, keyman napisał:

Ja natrafiłem na problem ze Spotify i komunikatami z nawigacji/yanosika. Po podaniu komunikatu zmienia źródło i trzeba się ręcznie przeklinać (source) aby wrócić do muzyki ze Spotify. Problem chyba polega na tym że jedno idzie po kablu, drugie po BT. Ktoś miał podobne doświadczenia?

U mnie w OBK MY18 jest tak samo. Janosik na telefonie, podpięty kablem działa w tle i przy każdym komunikacie trzeba na nowo zmieniać źródło ręcznie, nie ważne czy radio czy tidal etc.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, McSudi napisał:

U mnie w OBK MY18 jest tak samo. Janosik na telefonie, podpięty kablem działa w tle i przy każdym komunikacie trzeba na nowo zmieniać źródło ręcznie, nie ważne czy radio czy tidal etc.

Ooo, czyli nie jestem sam. Najnowszy OBK ma ten sam system multimedialny co XV. Wydawało się, że to takie fajne rozwiązanie - AA na środku, janosik na telefonie i jeszcze muzyka... no ale jednak jest problem. Myślałem o jakiś zmianach w ustawieniach janosika - tam można wybrać kanał przez który idą powiadomienia. Muszę potestować, ostatnio w trasie powyższa sytuacja irytowała strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2019 o 12:21, bmbm napisał:

...

Zgłaszanie ok, informowanie o zdarzeniach w miarę ok. Wkurza, że jak odczytywany jest komunikat o zgłoszeniu, mooooocno zniekształca odtwarzaną muzykę i wolno czyta, więc wkurza to mocno. Tak czy owak jest w miarę ok, ale Yanosik XS u mnie zostaje.

Testowałem trochę tego Yanosika i u mnie nie ma tego typu zniekształceń, przerywa muzykę-czyta płynnie-muzyka wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2019 o 09:46, keyman napisał:

Po podaniu komunikatu zmienia źródło i trzeba się ręcznie przeklinać (source) aby wrócić do muzyki

W przypadku ACP? Nie zauważyłem takiego problemu. Czy to radio, czy Spotify, po odczytaniu komunikatu Yanosika wracają bezproblemowo do odtwarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...